Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 5:06 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 
Message
Сготвено на: 07 Юни, 2007 1:06 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Вчера се оказа, че няма да имам време да сготвя, затова реших бързата и лесна рецепта "Пиле върху морска сол и надупени картофи" да приложа.
Резултатът обаче, що се отнася до картофите не беше особено задоволителен:
Картофите се изпекоха, но станаха твърде сбити някак. Вероятно морската сол е поела всичката им влага, но определено не бяха чак толкова вкусни, както изглеждаха. Знам ли, всъщност може сухият ефект да е търсеният, но това определено не ме удовлетвори.
Да кажа все пак как бяха направени. Обелени картофи разрязани на две по дължина, сложени върху морската сол с разрязаната част нагоре, върху тях парченца масло (после намазах още малко).
Бъркам ли някъде?

Забравих да кажа, че пилето също стана малко по-сухо, но пък това ми хареса. :-?


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Юни, 2007 3:53 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Маца, не съм правила картофи върху сол. Обикновено ги завивам в алуминиево фолио и ги слагам около / зад тавата във фурната / или на скара /.

Може да е от сорта картофи, въпреки че на пазара има "само" самоковски и родопски такива :lol: . За първи път ли ги готвиш така. :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Юни, 2007 4:18 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 20 Авг, 2005 10:50 pm Съб
Мнения: 32
Вероятно е от картофите :roll: Има едни такива гаднички сортове.
Аз правя надупени картофи по друг начин, нагоре с кората в подмазана тава. Правя пресните така:)


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Юни, 2007 4:22 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Надупените май не се белят, поне според рецептата, която имам. Режат се наполовина и се слагат с разреза надолу (нали затова са надупени). При мен стават добре заедно с пилето, коричката е хрупкава и ако искаш, може да си добавяш масло при консумацията.


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Юни, 2007 12:20 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
IPA написа:
Маца, не съм правила картофи върху сол. Обикновено ги завивам в алуминиево фолио и ги слагам около / зад тавата във фурната / или на скара /.

Може да е от сорта картофи, въпреки че на пазара има "само" самоковски и родопски такива :lol: . За първи път ли ги готвиш така. :roll:


IPA, обикновено и аз правя картофите или във фолио, или в тавичка с вода, масло и прочие, но този път реших да пробвам рецептата. И да, за първи път ми беше точно в този вариант.

to4ica написа:
Надупените май не се белят, поне според рецептата, която имам. Режат се наполовина и се слагат с разреза надолу (нали затова са надупени). При мен стават добре заедно с пилето, коричката е хрупкава и ако искаш, може да си добавяш масло при консумацията.


Явно съм сбъркала принципно нещата :(.
Точица, от твоето описание започна всичко, по повод печенето на пиле. Не е трябвало да ги беля. Но, както отбелязва и Griph, и сортът им е гаден, че пробвах и друго нещо да спретна пак не бяха вкусни.
Благодаря ви за поясненията, ще пробвам отново с по-читави картофи и този път ще проверя по-основно рецептата.


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Юни, 2007 1:12 am Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Окт, 2006 3:18 pm Нед
Мнения: 303
Location: Кофтинброд
Ама защо картофите и те върху солта?А и с рязнатата част нагоре....Захлупват се с кората нагоре,за да могат да се задушат по-лесно,а мазнинката отдолу да ги и запържи лекинко.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB