Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 8:05 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 20 мнения ] 
Message
Сготвено на: 19 Юли, 2007 11:15 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Вчера в моята кухня беше буквално много напечено. Голяма съм патка. Отдавна не ми се беше случвало изобщо да загарям манджа, но вчера реших с размах нещата и се опитах да подпаля апартамента.
В опита си да сготвя вечеря и пътьом да облека детето забравих тенджера с мазнина на котлона. Когато, след 3-4 минути отидох в кухнята видях огромен огън, който вече се опитваше да подпали шкафа над печката.
Добре че нещо ми блесна и подтиснах инстиктивната си реакция да го залея с вода.
Както и да е, размина се, сам си угасна огъня, цялата кухня е в сажди, дори чиниите в затворените шкафове са черни. Бърсах като луда. Проветрявах 3 часа. Само не знам как да махна тази отвратителна миризма.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Юли, 2007 11:29 am Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Маца написа:
...Само не знам как да махна тази отвратителна миризма.

Като стар пироман, мисля, че най-успешно помага варосване на кухнята и варене на оцет с подправки (дафинов лист, карамфил, бахар, канела, звезден анасон - каквото има).


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Юли, 2007 11:54 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
biskvitka написа:
Маца написа:
...Само не знам как да махна тази отвратителна миризма.

Като стар пироман, мисля, че най-успешно помага варосване на кухнята и варене на оцет с подправки (дафинов лист, карамфил, бахар, канела, звезден анасон - каквото има).


То да беше само в кухнята, целият апартамент вони. Пък и няма как да варосам, поне на този етап. Явно ще пробвам с оцета, но тярбва да изгоня мацов и котето, че много мирише и те не понасят толкова силна миризма. Най-лошото е, че от изброените подправки нямам нищо, просто не са ми в списъка.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Юли, 2007 12:01 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Маца, сложи каквото имаш, само оцетът е задължителен.

Явно ще трябва да переш пердета, дамаски и дрехи :(


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Юли, 2007 12:09 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Вай-вай! Добре, че не е идвала пожарната, че сега и кофи с вода трябваше да изхвърляш и да плащаш на комшиите отдолу повредите...

А г-н Мацов как реагира в ситуцията?


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Юли, 2007 12:35 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Явно си гледала този клип.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Юли, 2007 3:26 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Биски, голям късмет имам, че нямам пердета и килими, най-вече защото не ги понасям особено от гледна точка на прахосъбирането. Иначе да, ще трябва да изпера половината къща днес.

Алеко, Мацов в този момент беше при майстора да оправя колата, това става в 10 вечерта. Обадих му се после да му споделя лекия ни проблем, той каза "Здраве да е" и приключи темата :-?

Мистър, не бях го гледала, но явно имам някакви подсъзнателни спомени от разни филми и други поучителни неща. Клипчето си е поучително. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Юли, 2007 11:26 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Мацо, в тая жега всички сме неадекватни... Приеми го като добър повод за отлагано изприране на къщата :mrgreen: Котьо не се ли умириса?


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юли, 2007 10:42 am Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
to4ica написа:
Мацо, в тая жега всички сме неадекватни... Приеми го като добър повод за отлагано изприране на къщата :mrgreen: Котьо не се ли умириса?


Явно съм звучала много сериозно, защото най-чинно отиде в хола, облече си елечето (какво чудо, иначе не го понася), седна и не мърдаше докато не потуших пожара и не проветрих достатъчно. Иначе ми е станал страшен глезльо и е голям инат. Но в критични ситуации слуша.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юли, 2007 10:54 am Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Маца написа:
Алеко, Мацов в този момент беше при майстора да оправя колата, това става в 10 вечерта. Обадих му се после да му споделя лекия ни проблем, той каза "Здраве да е" и приключи темата :-?


Лелееее, какъв мъж! Как да не му готвиш вкуснотии? На негово място аз щях да беснея яко.

Прави ми впечатление заглавието на темата. Ти колко пожара си имала или колко още имаш намерение да имаш? :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юли, 2007 10:57 am Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Алеко написа:
Маца написа:
Алеко, Мацов в този момент беше при майстора да оправя колата, това става в 10 вечерта. Обадих му се после да му споделя лекия ни проблем, той каза "Здраве да е" и приключи темата :-?


Лелееее, какъв мъж! Как да не му готвиш вкуснотии? На негово място аз щях да беснея яко.

Прави ми впечатление заглавието на темата. Ти колко пожара си имала или колко още имаш намерение да имаш? :mrgreen:


От какво да беснее, аз си изгорих тенджерата, аз си подпалих шкафчето, аз си измих чинийките, въобще както казваше една ресторантьорка от Рибарица "Сама съм си го правила" (ударението е на "а" в "правила"). За него остана само констатацията.

А относно пожарите... човек никога не знае, какво ще му хрумне следващия път и какъв импулс ще се получи. До сега бях палила само ръкохватки, пластмасови бутилки и домакинска хартия. Този пожар държи палмата на първенството. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юли, 2007 11:06 am Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ахааа, значи не ти е за първи път. Може би трябваше да си вземеш за мъж някой бивш колега на Бате Бойко.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юли, 2007 11:36 am Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
А бе хора, какво ви става. Маца си иска Мацов.

Преди я карахте да го смени за англоговорящ субект, сега за колега на бат'Бойко.

А Мацов е пич отвсякъде, щом така е реагирал. За него е важно, че Маца и детето не са пострадали, голяма работа някакъв си шкаф и тенджера - те се купуват, здравето не.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юли, 2007 11:53 am Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
IPA написа:
А бе хора, какво ви става. Маца си иска Мацов.

Преди я карахте да го смени за англоговорящ субект, сега за колега на бат'Бойко.

А Мацов е пич отвсякъде, щом така е реагирал. За него е важно, че Маца и детето не са пострадали, голяма работа някакъв си шкаф и тенджера - те се купуват, здравето не.


Което ми напомни за това. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юли, 2007 12:10 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
IPA написа:
А бе хора, какво ви става. Маца си иска Мацов.

Преди я карахте да го смени за англоговорящ субект, сега за колега на бат'Бойко.

А Мацов е пич отвсякъде, щом така е реагирал. За него е важно, че Маца и детето не са пострадали, голяма работа някакъв си шкаф и тенджера - те се купуват, здравето не.


Благодаря ти IPA, даде ми нова гледна точка към случката. Аз все още му бях бясна, че докато готвя ме остави сама да оправям и детето и от там цялата случка. Но като се замисля, той английски не говори, но пък що да не стане един пожарникар. Казват, че мъжете в униформи били много секси :)


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юли, 2007 12:50 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Готово, уредихме Мацов. А докато стане пожарникар, ако проговори и английски, цена няма да има. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Окт, 2010 10:52 pm Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 10 Окт, 2010 3:53 pm Нед
Мнения: 7
По първия пост.
Нека да ми прости, който се познае, не е мое преживяване, но е истина.
Мой приятел се захваща да пържи картофи вкъщи. Пълни тигана с олио, слага го на котлона, и го забравя там за повече от час. Според него, не се е опитвал да загаси горящото вече с пламък олио с вода, а се е опитал да дръпне тигана от котлона.
Както и да е, има и хумористична част, но ще я пропусна, за да не се познае действително човекът.
Два месеца не можеше да ходи, след като изтървава тигана с горЯщото олио на лявото си копито. Копитцето приличаше на допълнително панирана поничка.
Положителното е, че не беше успял да запали нещо друго.
А положителното за него в перспектива: жена му му забрани да ползва кухненското оборудване, освен за т. нар. "студена кухня".
ПъСъ.: Ако се познаеш, прости ми!


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Окт, 2010 9:55 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Ма моля ви, тук и лични случки споделяме, като тази:
Вчера успях едновременно да сваря и да изпека кестени:)))
След час и нещо се сетих за тях, тъкмо се бяха идеално запекли в тенджерата на котлона след като беше извряла всичката вода.
Положителното от цялата история е, че все пак ставаха за ядене.
Отрицателното - пак ми трябва нова тенджера.:)


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Окт, 2010 12:00 am Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Мацо, винаги си на ниво. Не спираш да ни вдъхновяваш :).


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Окт, 2010 1:24 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Шефе, аз и други качествени прояви имах в това отношение, но нямаше кога да ги споделям:) Пък и се старая да не остане нещо ненаправено:))


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 20 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB