Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 1:51 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 2 мнения ] 
Message
Сготвено на: 15 Сеп, 2007 1:51 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Хич нямаше да ми дойде на ум какво се случва, ако се пасира чесън, но вчера го изпитах на собствен гръб (по-точно небце ;) ) и дори намерих "научно" обяснение :lol: Ужас!! Понеже много бързах, вместо да нарежа наситно половинката от малка скилидка чесън, която бях приготвила за крем-супата от броколи след като пасирам супата, взех че бутнах парченцето в тенджерката и пасирах всичко наред. Да не ви казвам каква люта манджа стана!!! Ау, все едно бях изсипала вътре три люти чушки барабар със семето!!! Днес ще се чудя как да я оправям. Най-вероятно ща направя на крем-супа копривката, която взех вчера и ще смеся двете супи (добре че рядко правя повече от 2-3 порции от манджа!). Копривата си беше цял плик, та се надявам да е достатъчно да омекоти онова люто чудо. Иначе аз и вчера си хапнах от него, но "подкрепена" от една мазна зелена салатка.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Сеп, 2007 8:54 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
да докладвам, че се получи много добре с копривата :) ама, тя, самата коприва си беше съвсем прясна и свежа. В около 300 мл. вряща вода първо ръснах сушени зеленчуци да придобият малко влажност и после сложих измитата копривата без да я режа. Беше малко зор да я набутам в тенджерката, но само за няколко минути омекна и я обърках хубаво, да се попари от всички страни. Страхотен зелен цвят остана! После с пасатора и към сместа добавих подлютеното пюре от броколи.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 2 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB