Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 6:09 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 
Message
 Рецепта: Коледни неволи
Сготвено на: 26 Дек, 2007 6:01 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Тази година не сложихме зеле (много смотано продаваха) и реших да правя за Бъдни вечер лозови сарми. Купих буркан с листа и първото разочарование - листата се оказаха огромни, стари и преварени - чак се късаха. С много псувни успях да свия няколко сармички. Като ги сварих, плънката се оказа прекалено водниста :x

Сухите чушки също бяха кошмарни. Половината мухлясали, останалите криви, малки, люти и пр. Подлютих си лещите и два дена ревах като героиня от латиноамериканска сапунка.

Питката - забравих да сложа пара. Иначе тя май беше единственото вкусно нещо.

Тиквеника - корите станаха дебели, лепкави и се накъсаха (нямах нерви да се блъскам из магазините и сама си разточих корите). Тиквата беше абсолютно безвкусна, трябваше да реанимирам плънката с ябълки, дюли и много кафява захар.

Имахме домашен боб, който се свари в тенджерата под налягане само за някакви си два часа. (После го доварихме с нормален капак).

Житото - без орехи.

Ошавът - от пресни ябълки и дюли, тъмна кафява захар и парче канела. Канелата спаси положението, като даде видимост на ошав и ми спести скандала за неспазената традиция.

На 25-ти бяхме на гости и трябваше да занеса хлебчета. Тези станаха абсолютно безформени, вместо да се издигнат нагоре, като втасат, се разляха :to4: Картофените се получиха сравнително добре. Обаче ги пекох поне два часа - явно всичките ни съседи и съседки бяха решили да готвят по същото време.

В последния момент опекох и две тави с макови сладки, но бях зверски изнервена.

Като чуя думата "празник", освирепявам. Затова не ми се мисли изобщо за Нова година, а още по-малко за Васильовден.


 Profile  
 
 Рецепта: Коледни неволи
Сготвено на: 27 Дек, 2007 1:09 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
:cry: Съжалявам, Биски. Ама то това е, защото много сериозно си приела нещата. Все така става, като се впрегне човек...
Между другото и аз за малко да забравя да сложа пара в питката. Иначе другите неща станаха окей, но, пак казвам, защото гледах да не се престаравам.


 Profile  
 
 Рецепта: Коледни неволи
Сготвено на: 27 Дек, 2007 4:47 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Биски, не му се връзвай! По Нова година дай свободно, пък какво дал Господ :) В нашата питка пък имаше две парички, защото баща ми минал и мушнал една, докато втасваше - едната е значи за вашата къща :)


 Profile  
 
 Рецепта: Коледни неволи
Сготвено на: 27 Дек, 2007 4:57 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Ето как всичко се уравновесява :)


 Profile  
 
 Рецепта: Коледни неволи
Сготвено на: 27 Дек, 2007 8:42 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Биски, не се ядосвай! И помни:

Image

:mrgreen:


 Profile  
 
 Рецепта: Коледни неволи
Сготвено на: 27 Дек, 2007 9:30 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Точи, Нова година смятам да пропусна като празник, но на 1-ви баща ми има имен ден :hair: Ти май също се печеш на тоя огън :P

Алеко, голяма утеха, няма що :twisted:

Пиле, ми аз явно съм си такава, престарателна :oops:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB