Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 4:53 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 11 мнения ] 
Message
Сготвено на: 27 Дек, 2007 8:30 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Както тия дни писах, сготвих една от любимите си рецепти: Свинско в пикантен сос, която дължим на Марабу-то. Ама този път реших да правя експерименти и сложих половин кутия нарязани на кубчета домати и чаша бяло вино. На вкус не беше чак :puke: , ама за това пък на вид хич не го докарах:

http://www.bgphoto.net/photos/6370/o633 ... 511250.jpg

Нищо общо с първоначалния вариант:

http://www.bgphoto.net/photos/6370/o633 ... 130000.jpg

Сметаната се беше пресякла и станала на парцали, а сосът беше редичък като супа.

Вече няма да слагам домати, защото предполагам, че от тяхната киселост се е получила тази нежелана реакция.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Дек, 2007 8:46 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Сигурно от киселото е, ама чак пък да не се е получило...предвид снимката май все нещо е станало, те мръвките са устойчиви на доматена киселина :mrgreen:

ПСът - картофките в последния вариант изглеждат по-джиджено отколкото онези в първия, как ги докара?


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Дек, 2007 9:29 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Куцо пиле написа:
Сигурно от киселото е, ама чак пък да не се е получило...предвид снимката май все нещо е станало, те мръвките са устойчиви на доматена киселина :mrgreen:

ПСът - картофките в последния вариант изглеждат по-джиджено отколкото онези в първия, как ги докара?


Не са съвсем картофки, а ньоки.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Дек, 2007 1:27 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Алеко, видях че предния път си ползвал готварска сметана, не заквасена. А сега каква ползва.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Дек, 2007 7:12 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
IPA написа:
Алеко, видях че предния път си ползвал готварска сметана, не заквасена. А сега каква ползва.


Този път беше заквасена, ама не помня коя марка.


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Дек, 2007 3:06 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Ми, на мен ми се струва, че доматите са развалили цялата работа. По принцип трудно комбинирам домати със сметана. А наистина може да се е пресекла заквасената сметана от доматената киселина. За това, че е станал рядък сосът пък е виновно виното.
Ама какво значение има, нали все пак е ставала манджата за ядене. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Дек, 2007 7:27 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Аз съм комбинирала доматен сос за паста със заквасена сметана и всичко си е било наред. Слагам я към края, когато доматения е почти готов, да се разтвори и да поврат малко заедно.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Яну, 2008 1:44 am Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Ми то заквасената сметана винаги се пресича ако се готви повече време. Алеко експеримента ти ми прилича на тоя на дядо ми дето сложили сичко което имат в къщата да видят какво ще стане и после и прасетата не искали да го ядът.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Яну, 2008 9:51 am Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Kabal написа:
Ми то заквасената сметана винаги се пресича ако се готви повече време. Алеко експеримента ти ми прилича на тоя на дядо ми дето сложили сичко което имат в къщата да видят какво ще стане и после и прасетата не искали да го ядът.


Е, ние понеже сме по-добрата порода прасета, си го изпапкахме.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Яну, 2008 4:33 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
IPA написа:
Аз съм комбинирала доматен сос за паста със заквасена сметана и всичко си е било наред. Слагам я към края, когато доматения е почти готов, да се разтвори и да поврат малко заедно.


Като се замисля и аз съм правила и често правя това, но тогава слагам една лъжица сметана в доматения сос. А тук ми се струва, че в много повече сметана е сложен малко доматен сос.
Може би Кабала е прав, че при по-дългата топлинна обработка и комбинацията с домати сметаната се е пресекла.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Яну, 2008 8:00 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Маца написа:
Може би Кабала е прав, че при по-дългата топлинна обработка и комбинацията с домати сметаната се е пресекла.


Най-вероятно баш така е станало. Ама али човек се учи докато е жив. Или, както казват германците, човек може да остарее като крава и все още да научи нещо ново. (Не ме питайте защо аджеба крава!)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 11 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB