Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 7:29 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 11 мнения ] 
Message
Сготвено на: 27 Фев, 2008 12:46 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Ще разочаровам феновете си. Този път не подпалих нищо. Опитах се да направя спагети с няколко соса. И започвам с белия сос, който по мои виждания трябваше да се състои от бяло вино, готварска сметана, синьо сирене, рулца от раци. Извадих рулцата от раци да се размразяват и започнах да търся сметаната из хладилника. След дълго взиране видях, че от нея се подава само едно ъгълче (картонена кутийка), а всичко останало е погълнато от огромното парче лед по стената на хладилника (Зануси на 2 години). Обаче това не ме спря, смело се преборих с окупатора, измъкнах я относително здрава и се зачудих как да я докарам до течно състояние - беше си едно ледено кубче. След много размисъл я сложих в хладка вода, заедно с рулцата и успях да я втечня. И сега дойде моментът на виното. То се оказа изпито (Мацов е виновен :) ). Помолих съседите за 1/2 чашка, щото знам че пият редовно бяло и те ми дадоха едно, което сигурно струва 1.50 за 3 литра, колкото да се плати пластмасовата бутилка. Опитах се да го редуцирам аз и то уж се редуцира, макар и да смърдеше супер гадно. Хакнах вътре вече втечнената сметана. В началото всичко изглеждаше нормално, сле 30 секунди сметаната стана на парцали. Реших да поправя грешката като забъркам само доматен сос с рулцата от раци. Реших да запека леко рулцата на тефлонов тиган, ама не. Полепнаха по целия тиган, станаха на парцалчета, изобщо пълна дряма. А всеки друг път се е получавала тази процедура. Явно тефлонът е за изхвърляне. Както и да е, пристъпих към доматения сос, обаче се оказа, че домашно приготвените домати в шише миришат на мухъл. Въпреки това направих соса, хакнах му захар, босилек и магданоз и поне този сос става за ядене. И след цялата тази одисея се чудя дали следващият път да не си поръчам спагети от близката пицария. :(


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Фев, 2008 1:23 pm Сря 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Талантът си е талант, няма какво да говорим :mrgreen: Не се ядосвай, нали злините идват по три, явно си нацелила.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: кърък
Сготвено на: 27 Фев, 2008 2:18 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Маца написа:
...чудя се, дали следващият път да не си поръчам спагети от близката пицария. :(


Ако си зверски изморена, да. После твоите ще им се усладят още повече.
Или използвай готови сосове, много са гадни, но е по-добре от нищо.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Фев, 2008 2:58 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Маце, шапка ти свалям! Наистина си карък. Ама пък така готино го описваш, че направо огладнях.
Биски, не съм съвсем съгласен с твърдението ти за готовите спагетени сосове. Има едни италиански в буркан, които са много хубави.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Фев, 2008 3:03 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Алеко, от италианските сме купували само Cirio, по-голяма гадост не бях опитвала :puke2:


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Фев, 2008 4:23 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Маца, направо в пицарията отивайте, и съдове за миене няма да има и кухнята чиста. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Фев, 2008 5:57 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Мацо не си подпалила нищо ма поне пушилка си дигнала .... :P
От готовите сосове взимам на STAR и са много добри. В метро има поне 10 вида. Само гледайте като взимате, че последния път някой явно е отворил соса да го помирише и след няколко дена у нас забелязах мухал и като проверих капачката установих че е отварян.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Фев, 2008 7:00 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
Алеко, от италианските сме купували само Cirio, по-голяма гадост не бях опитвала :puke2:


Ние пък баш тях най ги харесваме.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Фев, 2008 1:02 am Чет 



хич не харесвам готови. Аз досега освен че веднъж изгорих едно зеле, други провали не съм имала. Явно ще дойдат с времето


  
 
Сготвено на: 28 Фев, 2008 10:23 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
dalka написа:
хич не харесвам готови. Аз досега освен че веднъж изгорих едно зеле, други провали не съм имала. Явно ще дойдат с времето


Човек се учи докато е жив, а Маца е много добър учител. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Фев, 2008 1:11 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Не знаех, че съм запалила и дискусия освен стандартните тенджери и тигани у нас :) .
Относно готовите сосове: По принцип използвам готов доматен сос, както каза и Алеко на Cirio или едни белени цели домати на Крами в тенеке. Не съм фен на готовозабърканите сосове, защото няколкото опита са довели до трагични резултати, като първи опит беше преди 10 - 15 години с Ънкъл Бенс. Освен това напоследък правя спагети обикновено с моята любима плънка - зеле, рулца от раци, моркови, лук, чесън соев сос и като лека добавка доматения. Обаче този път опитът ми за разнообразие беше неуспешен.

Алеко написа:
Маце, шапка ти свалям! Наистина си карък. Ама пък така готино го описваш, че направо огладнях.
Биски, не съм съвсем съгласен с твърдението ти за готовите спагетени сосове. Има едни италиански в буркан, които са много хубави.


Аз на следващия ден ъпгрейднах нещата с пушен бекон, качествен кашкавал и все пак поносимия доматен сос, маскиран с повече подправки.

IPA написа:
Маца, направо в пицарията отивайте, и съдове за миене няма да има и кухнята чиста. :mrgreen:


ИПА и това направихме вчера, но там хапнахме пици, което ще разкажа в друга тема.

Алеко написа:
Човек се учи докато е жив, а Маца е много добър учител. :lol:


Така си е, много съм добра, ще взема да отворя една "школа" :) .


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 11 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB