Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 2:38 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 13 мнения ] 
Message
Сготвено на: 17 Мар, 2008 12:13 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Да, станаха точно като произведения на някой много авангарден авангардист. :)
Направих всичко според рецептата, замразих леко моцарелата, че да се стегне. Пържих ги съвсем малко и въпреки всичко като почнаха да се разтичат, да се разтягат като ластици, страшна работа. Накрая успях от 13 да докарам 4 относително на външен вид, ама и те се спихнаха докато ги поднеса на масата. Не знам каква е причината. Да кажа, че и друг път съм панирала сирена и кашкавали, но не Моцарела. Резултатът, освен че изглеждаше трагично беше и твърде мазен за консумация. Мацов, който няма проблем с мазнотиите едвам смогна да изяде 4. Не че не му харесаха, но му стана твърде мазно.
Иначе панировката е наистина вкусна, но не знам как да преодолея мазнотията.
Има и друг момент, от доста време не пържа почти нищо и може да сме отвикнали от пържени, панирани истории. Знам ли.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Мар, 2008 1:54 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Юни, 2007 4:43 pm Пет
Мнения: 79
Ех и снимка на имаше... :/


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Мар, 2008 2:12 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Sonny написа:
Ех и снимка на имаше... :/


И мен много ме заинтригува. :mrgreen:

Туй авангардното с каква моцарела го прави - свежа или стандартна.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Мар, 2008 3:41 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Sonny написа:
Ех и снимка на имаше... :/


IPA написа:
Sonny написа:
Ех и снимка на имаше... :/


И мен много ме заинтригува. :mrgreen:

Туй авангардното с каква моцарела го прави - свежа или стандартна.


Подигравайте се вие. Снимки за малко да направя, щото беше страшно заплетена история. :lol: Но все пак лимитът за снимки ми се ще да го използвам за наистина качествени неща (не че изобщо правя такива).

IPA, И аз не разбрах каква е точно. Някъде другаде бях споменала, че съм видяла да продават правоъгълничета и вчера се сдобих с едно такова от 250 гр. Изглеждаше доста по-твърда от моцарелата, която съм яла досега, може пък да е била стандартна или узряла, знам ли.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Мар, 2008 3:59 pm Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Маца написа:
наистина качествени неща (не че изобщо правя такива)


Хайде де! :mrgreen:

А може би трябва за по-дълго време да се замрази моцарелата? Нещо като панирания сладолед :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Мар, 2008 4:00 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Куцо пиле написа:
Маца написа:
наистина качествени неща (не че изобщо правя такива)


Хайде де! :mrgreen:

А може би трябва за по-дълго време да се замрази моцарелата? Нещо като панирания сладолед :roll:


Стоя 2 часа в камерата на хладилника, но не се беше втърдила чак дотолкова, че да не мога да я нарежа. Не е проблемът в моцарелата, а в мен. :(


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Мар, 2008 4:48 pm Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Съмнявам се. А в какво ги пържи - фритюрник, тиган?
Аз само кашкавал съм панирала, в стандартна панировка (брашно, яйца), в тиган, и доколкото си спомням не се разтече (много). А може и нещо в рецептата да не е наред, кой знае.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Мар, 2008 5:02 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Мацо, пошегувах се, но много ти е готино описанието. ;)

Според мен проблемът може да бъде в сиренето. Отдавна не съм купувала свестно българско. Взимам вносни, но и това не е гаранция - скоро попаднах на доста солен ементал. Даже Ипов се сети да пита какво яде, щот ставало, когато спрях да купувам нашенски кашкавали.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Мар, 2008 5:19 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Маца написа:
...не знам как да преодолея мазнотията...

Като пържиш за много кратко време в огромно количество мазнина и след това отцеждаш върху няколко пласта кухненска хартия.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Мар, 2008 5:42 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
IPA написа:
Мацо, пошегувах се, но много ти е готино описанието. ;)

Според мен проблемът може да бъде в сиренето. Отдавна не съм купувала свестно българско. Взимам вносни, но и това не е гаранция - скоро попаднах на доста солен ементал. Даже Ипов се сети да пита какво яде, щот ставало, когато спрях да купувам нашенски кашкавали.


:)
Почти съм сигурна, че не беше българско, обаче аз съм скарана с марки и запаметяването им. Като мина тези дни през супера ще се постарая да видя какво точно беше. Иначе за кашкавалите си права, но пък Мацов е в обратен вариант, все още предпочита българските.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Мар, 2008 9:53 pm Пон 



Има няколко причини:

1. Олиото не е било достатъчно горещо. Трябва да е наистина готово, за да стегне панировката и да не се разтече.
2. Моцарелата не е била достатъчно стегната


  
 
Сготвено на: 17 Мар, 2008 11:17 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Маца написа:
Иначе панировката е наистина вкусна, но не знам как да преодолея мазнотията.
Има и друг момент, от доста време не пържа почти нищо и може да сме отвикнали от пържени, панирани истории. Знам ли.


Маца, искам да ти помогна с адекватен съвет, затова ще ти дам два вида панировки (от многото, които имам...), с които почти сигурно можеш да панираш такива неща, като моцарелата. Така или иначе, мазнината със сигурност пак ще си остане, няма как да я махнеш, дори и да поставиш панираните пръчици върху домакински хартиени салфетки, за да поеме.

Може би си права, че просто отдавна не сте яли пържено и панирано и затова ви се вижда прекалено мазно. Съветвам те да опиташ същата рецепта, но с извара, може да не е от съвсем обезмаслената, а от кашкавалената.

Отдели рецептите в отделни теми!!!


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Мар, 2008 12:18 am Вто 



Тук във форума видях рецептата за панираните мозарелени пръчици и смятам, че панировката си е наред. Аз съм ги правила, никога не се разтичат. Но замразявам мозарелата що годе добре. За моцарела е хубаво панировката да не става като "кайгана" и да превзема цялото ястие.


  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 13 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB