Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:45 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 13 мнения ] 
Message
Сготвено на: 17 Мар, 2008 9:53 pm Пон 



Има няколко причини:

1. Олиото не е било достатъчно горещо. Трябва да е наистина готово, за да стегне панировката и да не се разтече.
2. Моцарелата не е била достатъчно стегната


  
 
Сготвено на: 17 Мар, 2008 11:17 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Маца написа:
Иначе панировката е наистина вкусна, но не знам как да преодолея мазнотията.
Има и друг момент, от доста време не пържа почти нищо и може да сме отвикнали от пържени, панирани истории. Знам ли.


Маца, искам да ти помогна с адекватен съвет, затова ще ти дам два вида панировки (от многото, които имам...), с които почти сигурно можеш да панираш такива неща, като моцарелата. Така или иначе, мазнината със сигурност пак ще си остане, няма как да я махнеш, дори и да поставиш панираните пръчици върху домакински хартиени салфетки, за да поеме.

Може би си права, че просто отдавна не сте яли пържено и панирано и затова ви се вижда прекалено мазно. Съветвам те да опиташ същата рецепта, но с извара, може да не е от съвсем обезмаслената, а от кашкавалената.

Отдели рецептите в отделни теми!!!


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Мар, 2008 12:18 am Вто 



Тук във форума видях рецептата за панираните мозарелени пръчици и смятам, че панировката си е наред. Аз съм ги правила, никога не се разтичат. Но замразявам мозарелата що годе добре. За моцарела е хубаво панировката да не става като "кайгана" и да превзема цялото ястие.


  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 13 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB