Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 12:31 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 
Message
Сготвено на: 13 Май, 2008 10:46 am Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Благодаря на всички за коментарите.
Пусто, нали толкова рядко пържа, а панировки пък съвсем не долюбвам, и то си се отразява... За себе си отчитам следните пропуски:
- мазнината не беше добре загрята (под ръка ми беше плитък тиган и не исках да пръска :oops: )
- жулиените не бяха добре оцедени от маринатата
- сместа за паниране беше именно тип "пат-а-фри" и със стайна температура
- вместо галета използвах брашно (нямах галета или царевичен грис за качамак)
- нищо не ми костваше да разбия белтъка отделно, но не го направих
- бира рядко попада в хладилника, но поне лед бих могла да ползвам
Пиленцето го бях предвидила за манджичка тип "пиле по ловджийски", но се оказа че мосоядният член на семейството иска някакъв аламинут и тъй като така или иначе аз нямаше да го ям, "жервах" се да направя както той го иска - пържено и панирано (за ужас на здравословното ми съзнание ;) )


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Май, 2008 5:15 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Meg написа:
Благодаря на всички за коментарите.
Пусто, нали толкова рядко пържа, а панировки пък съвсем не долюбвам, и то си се отразява... За себе си отчитам следните пропуски:
- мазнината не беше добре загрята (под ръка ми беше плитък тиган и не исках да пръска :oops: )
- жулиените не бяха добре оцедени от маринатата
- сместа за паниране беше именно тип "пат-а-фри" и със стайна температура
- вместо галета използвах брашно (нямах галета или царевичен грис за качамак)
- нищо не ми костваше да разбия белтъка отделно, но не го направих
- бира рядко попада в хладилника, но поне лед бих могла да ползвам
Пиленцето го бях предвидила за манджичка тип "пиле по ловджийски", но се оказа че мосоядният член на семейството иска някакъв аламинут и тъй като така или иначе аз нямаше да го ям, "жервах" се да направя както той го иска - пържено и панирано (за ужас на здравословното ми съзнание ;) )


:) Всеки опит, дори и неуспешният, са полезни. Сега поне си по-наясно каква е била причината, макар че този, за когото готвиш е бил доволен... :)
Пък и това е голямата полза от форумите - да си споделяме опита.
А споделянето на неуспешен или недотам успешен опит пък отваря дискусия, която е невероятно полезна за всички.
От наблюденията и опита, който имам, азиатците основно панират в "патафри", но варират в гъстотата му при различните панировки, в зависимост от това, дали панират зеленчуци, меса, или десерти.
А панирането им е почти 100% в дълбока маслена баня, с много добре загрята мазнина, даже, по мое мнение, малко прегрята.
Изобщо, струва ми се, че използват мазнината твърде екстремно, но пък третират ястието за много кратко време, така че балансът май е в полза на по-високата температура.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB