Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 3:39 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 16 мнения ] 
Message
Сготвено на: 23 Юни, 2008 10:55 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Допреди малко ми беше тъжно (и доста жешко ;) ), но сега вече ми е смешно :lol:
Много отдавна не ми се беше случвало да объркам сладкия с лютия червен пипер, но този път бих всички рекорди! Не ми се занимаваше да вадя поставката с подправки и понеже знам кое къде е, просто се попресегнах, поразбутах и си хванах баш шишинцето с червен пипер, поръсих си обилно зеления фасул и го прибрах. След като ястието си повря накоя и друга минута, ми се стори, че има нужда от още червен пипер и съответно отново се попресегнах, поразбутах и поръсих порядъчно. Довърших си манджата, много й си зарадвах на цвета и аромата и...
Едва като я опитах, разбрах какво се е случило! :lol: Е, благодарих на Всевишния, че не ми хрумна да направя сос примерно с този червен пипер, че тогава съвсем пък нямаше да може да се яде! Все пак си го хапнах зеления фасул, лют-нелют, какво да го правя?! Иначе беше много вкусен, ама аз се чувствах почти като ламята Спаска в горещ летен ден - аха и да бълна две кълба огън :lol: :lol: :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Юни, 2008 8:28 am Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
:) След подобно преживяване надписвам бурканчетата и шишенцата с подправки.


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Юни, 2008 7:39 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Meg написа:
... ламята Спаска в горещ летен ден - аха и да бълна две кълба огън :lol: :lol: :lol:

:P :P :P Както се пее в една тъпа чалга "Ох, баня, ох кеф"...
Аз, като щур фен на лютото как няма да сбъркам така?
Защо все тези хубави работи се случват на хора, дето не обичат люто...
Ох, нещастният аз...
Ще взема тайно от себе си да разменя местата на бурканчетата с лют и обикновен червен пипер. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Юни, 2008 10:31 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Шишенцата ми са старателно надписани, ама нали съм убедена, че знам кое къде е (а, в случая съвсем забравих, че имам и шишенце с лют пипер, освен буркана с такъв) и въобще не направих опит да чета - просто бях убедена, че е това, което ми трябва :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Юни, 2008 12:53 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Meg написа:
Шишенцата ми са старателно надписани, ама нали съм убедена, че знам кое къде е (а, в случая съвсем забравих, че имам и шишенце с лют пипер, освен буркана с такъв) и въобще не направих опит да чета - просто бях убедена, че е това, което ми трябва :lol:

Аз, понеже имам три различни вида лют червен пипер, никога не ги държа един до друг. А убийствено лютият го държа в отделно шкафче, далеч от останалите (около 40) подправки. Той не е червен, а белезникаво-червеникав, много ситно смлян, прахообразен, но прашинки от него подлютяват сериозно. Когато ми го продаваше, продавачът ме предупреди много сериозно, че ми дава нещо доста опасно.
Аз, разбира се, не му повярвах, защото по идея всички продавачи лъжат. Обаче предпазливо опитах, заявих че не е нищо особено "Какви по-люти пипери сме виждали..." и си тръгнах. След 10 сек. обаче, такъв вулкан изригна, че не е истина... Беше като бомба със закъснител.
Та затова сега стои на заточение на специално място. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Окт, 2010 9:02 pm Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 10 Окт, 2010 3:53 pm Нед
Мнения: 7
Я да се включа и аз за сефте.
С лютия червен сме направо приятели. Преди години /"готвач" съм си от "малък"/ си готвя супичка в кухнята на наш'те. Решавам да сложа мащерка, много я харесвам като подправка, и отварям шкафа с подправките. Бурканчета, кутийки и т.н. - гледам и виждам какво има вътре, но мащерка няма. Минавам на рафта с едни платнени торбички, които ме домързява да развързвам и гледам, и решавам да проверя с нос. Някой вече може да се смее, но да продължа. Подушвам първата, не усещам нищо, и си завирам буквално носа в плата. А, трахана, р-р-р-р, мразя я. Втората: а, нещо като чубрица. Третата: е тука "а" не беше "а", а "а-а-а-а-а-а", плюс половин час кихане, кашляне, сополи, сълзи и болка по цялата муцуна. Идеален домашен лют от сушени, изпечени и смляни червени люти чушки.
Известно време след това, в час по химия в училище, не беше необходимо преподавателката да ми обяснява как се подушва неизвестно вещество. Знаех го от опит.
ps.: Въпросният лют си го използвахме после по предназначение, много хубав си беше.
pps.: Довърших си супичката, като намерих мащерка в шкафа с чайовете. И тя стана хубава.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Окт, 2010 9:19 pm Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 10 Окт, 2010 3:53 pm Нед
Мнения: 7
С извинение за началото:
Здравейте всички, "Я да се включа..."
Извинението е, че не поздравих останалите с първия си post.
Успех на всички в кухнята и навсякъде въобще.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Окт, 2010 9:30 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Добре дошъл ДедоМраз. Ти да не докара тоя студ?


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Окт, 2010 9:53 pm Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 10 Окт, 2010 3:53 pm Нед
Мнения: 7
Мани-мани! И аз си грея червените ботушки и брадата на една духалка за 2Kw/h, ама нейсе!
Форумът е занимателен и полезен, днес за пръф път го видях, разрових се, участниците са приятни и интелигентни /поне според пост-овете, някой да не му поникнат крила:)/, и те - от обяд до сега не мога да излеза.
Студът не го докарах аз, ортакът Коледа е преди мен, ама около 31.12 може нЕкой подарък да докарам :)


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Окт, 2010 9:55 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
DedoMraz написа:
...ама около 31.12 може нЕкой подарък да докарам :)
Ще ти напомня. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Окт, 2010 7:49 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Здравей и добре дошъл и от мен, Дедо Мраз!


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Окт, 2010 11:28 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
biskvitka написа:
Здравей и добре дошъл и от мен, Дедо Мраз!
A, нЕма да се подмазваш за подаръци на дЕдото.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Окт, 2010 4:19 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
MR.LAZY написа:
biskvitka написа:
Здравей и добре дошъл и от мен, Дедо Мраз!
A, нЕма да се подмазваш за подаръци на дЕдото.


НЯма ("майничка" съм, все пак...), Шефе, той е DeadMoroz... :rthf: :P


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Окт, 2010 5:08 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Окт, 2010 4:43 pm Вто
Мнения: 5
Добре заварил и от мен. Хареса ми форума днес и реших да се регистрирам.
Това между червения и лютия пипер си е класика.
Пробвай обаче да поднесеш на милото същество кафе с 3 лъжички сол. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Окт, 2010 12:51 am Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 10 Окт, 2010 3:53 pm Нед
Мнения: 7
А, па сега, Готин, ти направо си ме умори, 'фани и панахида да ми изнесеш, па и рецепта за житце да дадеш. 'Ич не съм Dead, мърдам си тука засега... Никакви подаръци за теб!!! :)
А, да кажа и нещо по темата: в сегашния ми шкаф с подправки, понеже и други чоплят там, на бурканчето с лют червен съм сложил оранжев стикер 1.5x6см. "ЛЮТ", за всеки случай.
Весело да става! :)


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Окт, 2010 1:49 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
DedoMraz написа:
А, па сега, Готин, ти направо си ме умори, 'фани и панахида да ми изнесеш, па и рецепта за житце да дадеш. 'Ич не съм Dead, мърдам си тука засега... Никакви подаръци за теб!!! :)
А, да кажа и нещо по темата: в сегашния ми шкаф с подправки, понеже и други чоплят там, на бурканчето с лют червен съм сложил оранжев стикер 1.5x6см. "ЛЮТ", за всеки случай.
Весело да става! :)

Ха-ха-ха, жив да си още 150 години! Поне... :cheers:
Обяснявам, за да си заслужа отново подаръците: Dead идва не от "умрял", а от Deadmetal, течение в рока, при което се грухти, квичи и кашля дрезгаво в едно и също време и от един и същ човек. Май "човек" е твърде силно казано, ама нейсе...И това "Dead" идва да покаже, че става въпрос за "мъртвешки" метал, а не за умрял ДЕдо Мраз.
Той си е вечно жив, като Ленин, нали си е съветски...(Дано сега да си заслужа обратно подаръците... :lol: )
Не си само ти и единствен пострадал от ненадписани подправки.
Моите десетки бурканчета с подправки задължително са надписани с неизтриваем фломастер, при това, художествено и изящно... :P
Някои, даже и на няколко езика, например: Натриев глутаминат, Аджиномодо, Вей цзин, Китайска сладка сол и Е-621... :P


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 16 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB