Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 19 Апр, 2024 6:50 am Пет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 68 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3  Next
Message
Сготвено на: 20 Авг, 2008 5:01 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Е, Мистър, ми ти така лишаваш от участие афроафриканчетата, евроафриканчетата и въобще всички африканчета, които не живеят в Северна Америка - ако на туй му викаш политическа коректност....

И що само подпалвалчката, ми постиженията и фантазията на миш маш, и те трябва да се впишат в сюжета. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Авг, 2008 6:03 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Все пак е компромис, не може да опишем всичко в заглавието.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Авг, 2008 6:06 pm Сря 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Алеко написа:
Редакторите никога не ги убиват.


А дано, ама те убиват, ако и само наум :twisted:

Всичкото хубаво, силно ми харесва, ми как ще е псевдонима на колективното авторско тяло? Ако ми позволите да се присъединя скромничко :)

Агата Кинг или Стивън Кристи?

ПП Нямам въображение в момента, откакто разбрах, че дизела се вади директно от находищата с природен газ, не съм същия човек. :shock:


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Авг, 2008 8:24 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Че кво общо има тук дизелът? :shock:


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Авг, 2008 11:25 am Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Нищо, ама се травмирах и исках да споделя травмата.

Инак оня ден успях да си порежа дланта и да си изгоря палеца на една и съща ръка. Между другото по такъв "интелигентен" начин не бях се рязала - разрязвайки зелка на две, нещо не ми стигна силата да я срежа изцяло, затова реших с дръжката на втори нож да поудрям върху острието на този, с който я режех, та ръчицата ми много естествено се отплесна върху въпросното острие... :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Авг, 2008 11:38 am Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Браво Пиле, наистина интелигентно решение, пък си и улучила една и съща ръка , което си е предимство. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Авг, 2008 11:43 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
КП, ще трябва да ти се връчи награда за остроумно самонараняване!


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Авг, 2008 12:22 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Ми мерси много, ама даже не съм си признала на Куцопилев, щото той ме предупреди да внимавам като се занимавам със зелето. :oops:

Миш, аз винаги си режа само дясната ръка, щото лявата държи ножа. :mrgreen: Май само Алеко е в състояние да си накълца и двата палеца, ако си спомням правилно.

Алеко, ай ся и награди! Ние книгата да напишем пък после :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Авг, 2008 12:30 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Много добре си спомняш!


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Авг, 2008 1:12 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Куцо пиле написа:
Май само Алеко е в състояние да си накълца и двата палеца, ако си спомням правилно.


Ми той защо се прави тогава само на Редактор, като се включва идеално и в сюжета на книгата.


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Авг, 2008 1:27 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Хрумна ми една идея - защо тази (или някоя друга) книга не я напишем повечко потребители?

Шефът може да отвори нова тема във Време за губене и всеки, който има желание, да се включи с по някое друго изречение.

Само предупреждавам, че съм от четящите, не от пишещите чукчи :P


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Авг, 2008 2:02 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Ама Биски, тя си е налична темата, тази настоящата, като гледам как се развива :lol: Може за интродукция (мхаха) да се вземат колоритните разкази на оцелели от "Бойните подвизи". То направо две теми има. :)
А ти не се прави на скромна, виж ние как си признаваме без (много) срам и свян :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Авг, 2008 2:18 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Не се правя на скромна, просто не съм по писането.
Иначе моите подвизи не са нищо особено - няколко изгаряния, изпускания на тежки тенджери, тигани и ножове върху краката, малък пожар, докато се борех с молци в мюслите и няколко незначителни порязвания.


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Авг, 2008 2:39 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
biskvitka написа:
малък пожар, докато се борех с молци в мюслите


С какво си ги борила, с горелка? :)


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Авг, 2008 3:37 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Да, Пиле, да направим книжка-игра с продължения. :lol:
Ще се получи малко като най-недолюбваната ми форма "Сборник с разкази", но някой умел писач ще успее да ги обедини и навърже, та да се получи качествен сюжет. И както отбелязах по-горе задължително да има криминален елемент, загадка някаква, че да държи в постоянно напрежение не само пишещите (поради самонаранявания или опит да потушат пожарите), но и четящите. :)
И понеже виждам, че тук желаещите за садо-мазо стил се оказват повече, ако искате можем да комбинираме. Аз ще паля, режа, изгарям, вие ще се наслаждавате (предлагайки съответните пръсти, крайници и прочие). :lol:
Всъщност, така като гледам какво сме писали не е лошо и един психиатър да включим. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Авг, 2008 3:52 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Маце, че то загадката е втъкана в същността на суровия материал:

- Коя манджа ще успее да изгори Маца в следващия епизод, при това без да се самонарани, и доколко виртуозно ще я направи да става за ядене?
- Ще успее ли Миш Маш да открие нов източник на изгаряне, след карамела?
- Коя част от горните (а защо не и долните) крайници ще успее КП да навре във фурната целейки максимален обгарящ ефект?
- Дали Алеко се е спрял на палци или въображението ще му подскаже други меки тъкани, които да скълца?
- Докъде ще стигне Бисквитка в неумолимата война срещу насекомни досадници? Ще използва ли стоманения тиган?

Тва ако не е екшън, значи аз нищо не разбирам. :lol:

Маце, верно ни трябва психиатър :mrgreen: Ама само като консултант.


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Авг, 2008 4:03 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Права си, екшън е, ама аз искам и престъпление да има. :)
Иначе добре си поставила точките, под които да се разписваме. :) И, естествено, предлагам да не се самоограничаваме само в личните си раздели. Напоследък еклектиката е много на мода. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Авг, 2008 4:06 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Куцо пиле написа:
Маце, че то загадката е втъкана в същността на суровия материал:

- Коя манджа ще успее да изгори Маца в следващия епизод, при това без да се самонарани, и доколко виртуозно ще я направи да става за ядене?
- Ще успее ли Миш Маш да открие нов източник на изгаряне, след карамела?
- Коя част от горните (а защо не и долните) крайници ще успее КП да навре във фурната целейки максимален обгарящ ефект?
- Дали Алеко се е спрял на палци или въображението ще му подскаже други меки тъкани, които да скълца?
- Докъде ще стигне Бисквитка в неумолимата война срещу насекомни досадници? Ще използва ли стоманения тиган?

Тва ако не е екшън, значи аз нищо не разбирам. :lol:

Маце, верно ни трябва психиатър :mrgreen: Ама само като консултант.


Майка ми е психиатърка, ама добре че не чете, щото щеше всинца ни да въдвори на 4-ти километър! А и жалко, че Антон зачезна на някъде, той щеше добри съвети да дава, защото май има опит с Точица относно бели в кухнята.
Колкото до меките тъкани, сещам се за някои, ама те са ми доста свидни, та не си ги давам. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Авг, 2008 4:18 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Маце, аз само съм маркирала характерни моменти, иначе разбира се, че еклектика и интеркухненизъм му е майката :lol:

Алеко, сакън, недей, после ЗМ на нас ще се кара :mrgreen:

Верно язък за Антон и Точица...


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Авг, 2008 8:07 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Алеко написа:
Колкото до меките тъкани, сещам се за някои, ама те са ми доста свидни, та не си ги давам. :mrgreen:

Абе, ти пази най-напред по-твърдите... :P
[hide=До поры, до времени...]Докато са още твърди...Искам да кажа.[/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Авг, 2008 10:54 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Куцо пиле написа:
интеркухненизъм


КП, получаваш утре вечер една голяяяяяма бира от мен за тази думичка!


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Авг, 2008 11:08 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Куцо пиле написа:
Маце, че то загадката е втъкана в същността на суровия материал:

- Коя манджа ще успее да изгори Маца в следващия епизод, при това без да се самонарани, и доколко виртуозно ще я направи да става за ядене?
- Ще успее ли Миш Маш да открие нов източник на изгаряне, след карамела?
- Коя част от горните (а защо не и долните) крайници ще успее КП да навре във фурната целейки максимален обгарящ ефект?
- Дали Алеко се е спрял на палци или въображението ще му подскаже други меки тъкани, които да скълца?
- Докъде ще стигне Бисквитка в неумолимата война срещу насекомни досадници? Ще използва ли стоманения тиган?

Аз пак да попитам , а дали не трябва и снимков материал по темата да се пуска.Да илюстроваме книгата де. Е тогава на много психиатри ще отворим работа, ама какво лошо, хубава компания се заформя.
Пък и така ще намерим и работа на Биски, като не иска да пише , може да снима поне. :lol:


Last edited by миш маш on 22 Авг, 2008 9:15 am Пет, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 21 Авг, 2008 11:12 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Мисля, че е излишно. Описанията ви са толкова красноречиви, че дори и най-лишеният от фантазия читател ще може да си представи за какво става дума. А и едва ли някой се е снимал, кървейки по теракота в кухнята.


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Авг, 2008 8:47 am Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Мерси за бирата, ама то от мозъчна обремененост се получи този интеркухненизъм :lol:

А относно снимките...де да знам, от една страна би било поучително и кръвосмразително, ама от друга може да го докара на учебник по съдебна медицина :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Авг, 2008 9:46 am Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Куцо пиле написа:
Мерси за бирата, ама то от мозъчна обремененост се получи този интеркухненизъм :lol:

А относно снимките...де да знам, от една страна би било поучително и кръвосмразително, ама от друга може да го докара на учебник по съдебна медицина :mrgreen:


КП - много ми хареса новата дума. Мисля, че си е напълно логична и има право да бъде включена в речника много повече от някои други измислени думи, които се срещат в нашия печат и по телевизията.

Що се отнася до снимковия материал, май ще е доста трудно да се осъществи. Незнам за вас, но на мен като ми се случват кухненски произшествия, най-често съм сама в къщи. А да снимаш с лявата си ръка, кървящия или изгорен пръст на дясната и то преди да си се погрижил за раната е почти невъзможно. Но... ако някои го осъществи, май наистина е много сериозен повод за консултация с майката на Алеко.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 68 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB