Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:21 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 
Message
Сготвено на: 17 Окт, 2008 9:59 am Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Не ги е срам тези дето толкова рано започнаха да продават кисело зеле. И понеже имам манияк на тема сарми, онзи ден ми домъкна зелка. След като изхвърлих една голяма част от горните листа се оказа , че и другите не стават за завиване, а бях направила плънката вече. Нарязах зелето и го наредих в тенджера , ред зеле , ред плънка, сварих въпросната смес и после я запекох.
Сипах на малкият , детето безмълвно си изяде порцията само накрая направи бегла констатация, че разбрал защо зелето се казвало така, защото било кисело. Чак тогава се усетих да го опитам и се оказа наистина толкова кисело , че чак ми се насълзиха очите.
Все пак не го изхвърлих, а снощи му метнах отгоре няколко свински гърдички, още вода пак го запекох , та го понагласих.
Мисля, че този пост можеше да отиде и В Книгата за оплаквания, но за сега ще бъда снизходителна ще го броя само за провал. :mrgreen:
И за сетен път се убеждавам , че свинските пържолки могат да спасят всяко ядене. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Окт, 2008 10:20 am Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Миш, сигурна съм, че с ъпгрейда зелето е станало превъзходно. Аз иначе когато съм страшно мързелива правя сърмите точно по този начин. Тоест никакви сърми не са, а нарязано кисело зеле, разбъркано с плънката (даже не и на пластове) и запечено във фурната.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Окт, 2008 12:43 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Не ви е срам! Гладен съм!


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB