Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 9:16 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 11 мнения ] 
Message
Сготвено на: 27 Окт, 2008 3:51 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Винаги ми е било чудно как хората се порязват. До сега не ми се беше случвало такова нещо и не можех да си представя как ще ти остане ръкада под острието, че и да минеш през нея... Но ето, че и това ми се случи. Докато тествах новия керамичен нож който си купих и се прехласвах по това как реже пресен чесън успях да го забия на около почти сантиметър в палеца. Спаси ме от отрязване на месо факта че половин сантиметър е преминал през нокът и това спря острието. Колко кръв тече няма да споменавам....


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Окт, 2008 4:33 pm Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Добре го даваш - веднъж се режеш, ама качествено...


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Окт, 2008 5:40 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Kabal написа:
Винаги ми е било чудно как хората се порязват. До сега не ми се беше случвало такова нещо и не можех да си представя как ще ти остане ръкада под острието, че и да минеш през нея... Но ето, че и това ми се случи. Докато тествах новия керамичен нож който си купих и се прехласвах по това как реже пресен чесън успях да го забия на около почти сантиметър в палеца. Спаси ме от отрязване на месо факта че половин сантиметър е преминал през нокът и това спря острието. Колко кръв тече няма да споменавам....


:mrgreen: :P Моите съболезнования за пръстчето и ценната течност, която е отишла зян...
Така е, който снобее и си купува такива свръхсъвременни джаджи.
Я си режи с кухненския нож на баба си, с дървената кирлясала дръжка от 100 години, пък и не се затруднявай да го точиш много често, остави си го да дъвче зеленчука като протезата на баба ти, какви са тия модерни неща, ама ха! :P :mrgreen:
Аз опит имам само с ренде Бьорнер и отрязване на парче от кутрето, затова не мога много активно да се включа... :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Окт, 2008 12:58 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Кабайеро, съжалявам искрено. И то не заради кръвчицата, дето си пуснал, ами заради похабяването на ножа. Иначе около теб доффтори колко щеш, все се е намерил някой да те превърже. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Окт, 2008 1:01 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Алеко написа:
Кабайеро, съжалявам искрено. И то не заради кръвчицата, дето си пуснал, ами заради похабяването на ножа. Иначе около теб доффтори колко щеш, все се е намерил някой да те превърже. :mrgreen:

На ножа нищо му няма. Даже и Лени успя да се пореже на него :)


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Окт, 2008 1:02 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ама и вие сте ми едни... Цунка ли я, да й мине?


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Окт, 2008 2:26 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Аз бих предпочела да се похаби ножа, ако може да се спести кръвта. Съчувствия.

Вие го направихте на първо семейно порязване с керамичен нож.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Окт, 2008 3:21 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Май, 2008 9:52 am Пон
Мнения: 157
Благодаря за съчувствието, но моето порязване си беше по-скоро малко по-дъбоко одраскване и е вече в историята (за разлика от пръста на любимия, който освен, че още го боли, при едно удряне почна пак да кърви... а бе страшна работа!)
Ама таака е то с тия остротии...


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Окт, 2008 7:00 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Лени! Ама и ти си лоша съпруга! Защо си удряла любимия си по болния пръст? Може ли такива работи?!


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Окт, 2008 7:53 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Май, 2008 9:52 am Пон
Мнения: 157
Алеко, а бе не го ударих аз, че с тази хуманна професия ..., за да пускам кръв трябва да е пак с някаква хуманна цел, а не лично отнъщение :roll: ... въпреки че надали ми вярвате в светлината на събитията, които се мултиплицират в медиите :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Окт, 2008 9:54 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Лени написа:
Алеко, а бе не го ударих аз, че с тази хуманна професия ..., за да пускам кръв трябва да е пак с някаква хуманна цел, а не лично отнъщение :roll: ... въпреки че надали ми вярвате в светлината на събитията, които се мултиплицират в медиите :lol:

:P Приеми, че след като и двамата сте си пуснали кръвчица, това е бил опит за кръвна клетва, както са правили индианците...


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 11 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB