Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 23 Апр, 2024 8:43 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 108 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Next
Message
Сготвено на: 24 Ное, 2008 4:52 pm Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Май, 2008 9:52 am Пон
Мнения: 157
Алеко написа:
Сега остава някоя от вас да се похвали, че си е изпекла яйце в тостера, и картинката ще бъде пълна!

Обаче в партигрила стават чудесни филийки с яйца и сирене.... само не трябва да се забравят :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Яну, 2009 4:44 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Успях и аз да се изгоря, но от ... фойерверки. :oops: Бучка лед оправи нещата. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Яну, 2009 9:07 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Тия изгaряния не се броят. Трябва геройски да пострадаш при готвене на манджа. Иначе си е обикнковен сакатлък. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Яну, 2009 9:45 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Аз лично признавам постижението на ИПА. Все пак и е за първи път в тази рубрика-простено и е. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Яну, 2009 7:22 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Шефе, пробвам се "барабар Петко ...". Все пак инцидентът стана почти до новогодишната трапеза, а и бучката лед я взех от нея. ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Яну, 2009 9:01 pm Нед 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Аз, като заклет самозапалник, одма признавам, че е редно изгарянията от фойерверки да се пишат тук 8) Миналата година си създадох гигантски мехур на левия палец от фойерверк, което ми попречи на последващото готвене, та връзка има, и то болезнена.

ИПИ, умни хора сте вие, имате си лед на масата за спешни случаи :) Оправяй се бързо!


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Яну, 2009 4:07 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Мерси Пиле, но на практика нищо ми няма. Даже мехурът не се наду качествено и спря да ме боли след 10 мин. Аз затова споменах случая - лед веднага много помага, това преди години приятели физици ми го обясниха научно, тогава готвех на газова печка. Даже кремове против изгаряния не съм ползвала - нямаше. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Яну, 2009 4:21 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Явно отдавна не съм се отчитала, та да взема да ви развеселя малко.
Нали го знаете онзи виц за зайчето, дето все търсело торта от моркови? И аз реших да спретна един морковен кейк, набърках всичко, сложих го да се пече, пекох като луда, но все ми е недопечено, накрая го разрязах на две, пекох пак. И накрая тъкмо да го извадя установих, че съм пропуснала яйцата. Кейкът имаше вкус на нещо средну между печена тиква (която направо не понасям и морковена каша (която също не понасям). Изхвърлих го.
И това на фона на порязания ми палец, който 5-ти ден не ще да се затвори, а купищата мръсни чинии нарастват. :(
А, и поредното изгаряне, което пък стана в деня на порязването.
Изобщо, някаква черна серийка си заформих.
Ще спомена само, че компютъра, фурната, дивидито и музикалната уредба не работеха до вчера, когато пералнята спря да центрофугира.
За щастие ПС-то го оправихме без загуби, а сега ми докладваха, че центрофугата била тръгнала. С една дума - светъл лъч се вижда от кладенеца. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Яну, 2009 5:43 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Ох, Мацо! Извини ме, ама :lol: :lol: :lol: нямаш равна.

Обаче все пак не си правила собственоръчно измислен кейк, само защото си имала излишно прясно мляко и да не се развали...пък и да се пробва новата форма... :oops: Получи се нещо с неясен цвят, вонящо на бакпулвер и клисаво, макар, че ъгълчетата ставаха. Ама аз го и сиропирах, че твърдо ми дойде, преди да видя, че е недопечено вътре. :mrgreen:
Е, досега ме беше срам да си призная, ама като знам, че не съм сама, е по-леко.


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Яну, 2009 7:26 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Ох, голяма сте работа.

Аз винаги си пиша съставките и количествата за рецептата на хвърчащи листчета, ако не съм я принтнала, и си проверявам всичко, даже да не я спазвам дословно.

Мацо, ако благоверния ти не може да измие съдовете, вземи си от аптеките от тънките гумени ръкавици, чифта е стотинки, продават се в кутии като книжните носни кърпи, вадиш и хвърляш. Така няма да мокриш порязаното, няма и да си оцветяваш ръцете с разни продукти.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Яну, 2009 12:16 am Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
IPA, трагичното беше, че рецептата си я бях изпринтила и седеше на едно око разстояние, но яйца нямах и пратих Мацов да ги закупи, а след като ги донесе просто ги прибрах в хладилника. :lol:
Това за ръкавиците и на мен ми мина през ума. Мацов поизми няколко пъти чиниите, но вече му омръзна, а аз (не знам от къде идва) имам ужасна неприязън към гумените ръкавици, не мога да усетя дали скърцат чиниите и това ме кара да изразходвам тонове вода и веро. :-? Както и да е, ако раната не забере до утре-другиден ще съм наред. :)
Пиле, аз мога цял трактат да напиша на тема как не се прави кекс. Всъщност от хм-найсетте ми опита имам само един успешен, и то преди две седмици. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Яну, 2009 12:24 am Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Маце, ти поне имаш един успешен опит, а на мен кекса никога не ми става по каквато и да е рецепта да съм го правила. Винаги е сплескан и клисав, за разлика от масленото тесто, което не би трябвало , но винаги ми набухва. :)
И все пак къде си наряза палеца? ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Яну, 2009 4:10 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
IPA написа:
Мацо, ако благоверния ти не може да измие съдовете, вземи си ....

... друг, щях да кажа аз. Ама пък тогава Мацин ще ме намрази, така че препоръчвам миялня машина.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Яну, 2009 4:29 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Пък и съдомиялната ще й излезе по-евтино.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Яну, 2009 5:12 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Аз имах предвид експресни мерки за порязания пръст. Другите, които предлагате са в по-дългосрочен план. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Яну, 2009 5:33 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Пръста го порязах на тъп нож, защото много внимавах да не го порежа на чисто новите си ножове, закупени от ТСМ. МД, там видях и керамичен нож за скромната цена от 30 лв.
Благодаря ви за предложенията :) смятам да се възползвам от всички - и съдомиялна да си закупя и друг мъж да намеря, в случай че съдомиялната се счупи, пък и за чистене мога да го използвам, а Мацин да почива. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Яну, 2009 5:56 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Май, 2008 9:52 am Пон
Мнения: 157
На мен пък кексовете винаги ми стават - сигурно нещо с печенето бъркате, защото няма какво друго да е.
Иначе сега имам чудесни нови ръкавици - най-дебелите и издръжливи на пазара и понеже са и с неопрен, можеш да миеш съдовете и под вряща вода, за да си сигурна, че ще скръцнат! :mrgreen: (Иначе споделям неприязънта към ръкавици, но от любимия ми CIF получавам ужасен "дерматит на домакинята")


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Яну, 2009 8:06 am Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Като гледам на къде върваят нещата предлагам да почнеме да събираме пари и да застраховаме Маца ..... И на среща на форума може с парите от застраховката да плащаме.... :) (докато не фалираме всички застрахователни фирми на пазара :) )


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Яну, 2009 4:48 pm Съб 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Мацо, ако това ще те утеши, последното ми порязване беше с балконската врата - много грозно и болезнено...

[hide]Какви ножове си купи от ТСМ?[/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Фев, 2009 10:45 am Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
biskvitka написа:
Мацо, ако това ще те утеши, последното ми порязване беше с балконската врата - много грозно и болезнено...

[hide]Какви ножове си купи от ТСМ?[/hide]


Хич не ме утешава, много ми е жал даже :( .
Не помня марката, а те са в къщи, като се върна довечера ще докладвам.

Кабал, идеята ти никак не е лоша, Мацин със сигурност ще я одобри и после ще стане като в един филм "смърт настъпила в тунел, при пътуване с влак, с пистолет" :lol: .


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Фев, 2009 12:26 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Значи, нека и аз да дам моят принос в тази рубрика. По време на коледните празници, когато имах само фурна, закупих едно еленско печено - готово, завито със сланина и завързано. Реших да го изпека на грила във фурната. Беше много хубаво изпечено, но незнам защо ми хрумна, да го оставя вътре докато дойде момента да го ядем. Това ми беше фаталната грешка - така се изсуши (то и без това не е тлъсто месо), че после стана почти невъзможно за дъвкане. :o Е, аз и майка, се преборихме - рязахме го на тънки резанчета и поливахме обилно със сос, но язък за еленското. :lol: Това ще ми е за урок - изпече ли се месото - вън от фурната.

Що се отнася до кексовете, Мацо и Миш - съласна съм с Лени - грешите с печенето. На мен никога не ми се е провалил кекс, но майка ме научи как да ги пека. Сега споделям с вас - кекса се слага първо в затоплена на 200° фурна за около 10-ина мин. Трябва да започне да се стяга отгоре и леко да се пропука по средата. Когато това стане се намалява фурната на около 170° и се пече около 30ина мин. Докато проверката покаже че е изпечен. И става много по-пухкав, ако се приготви с олио, а не с масло. Имам една перфектна рецепта за кекс, най-лесната, която съществува и ако някои иска, ще я пусна при рецептите.


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Фев, 2009 2:12 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Пусни я Кристи, никога не е късно за още един експеримент. Може и да не съм голяма сладкарка, но поне съм грамотна .Точно по този начин пека кексовете. Може би не улучвам пропорцията на рецептата към съответната форма за печене. :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Фев, 2009 6:01 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Значи все пак ще си кажа относно кексовете.
Първо, аз кекс не обичам, освен в случаите, когето е силно изгорял, почти овъглен, та затова се налагаше мама да прегаря кексовете да може и аз да хапна.
Провалите ми се дължат основно на факта, че никога (или почти никога) не съм имала читава фурна в резултат на което винаги печа едно към гьотере, а и почти по същият начин, както го е описала Кристи.
Основният ми провал първият път беше, че направих чудесен кекс, от който обаче се стичаше олио - просто мама беше объркала рецептата и количеството беше двойно. :)
Така че не е проблемът в печенето, или поне не в този му аспект.


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Фев, 2009 12:25 pm Нед 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Да взема и аз да се похваля: преди малко спретнах едно малко пожарче :evil:

Сложих забъркан от мен субстрат (предимно торф) във фурната, уж за дезинфекция. Напръсках го с вода и сложих тавата в силно нагорещена фурна и... седнах пред компютъра :oops:

Торфът се запали, чудно ми е, как съседите не са извикали пожарна, защото на балкона имаше чудна пушилка.
Печката ми пожълтя отвън, отвътре е в сажди, а целият апартамент "благоухае"...

Някой знае ли (обръщам се предимно към Маца :oops: ) как да премахна миризмата възможно най-бързо?


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Фев, 2009 11:07 am Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
biskvitka написа:
Някой знае ли (обръщам се предимно към Маца :oops: ) как да премахна миризмата възможно най-бързо?


Биски, съжалявам, късно го виждам и допускам, че си си решила проблема. Пък и гордост ме изпълва, че вече имам последователи. :)
Иначе у нас след такива ситуации, а както знаете те са редовно събитие :) , проветрявам яко и пръскам с ауст, който единствен понасям като миризма и ми върши работа. Относно печката - обезмирисяването на фурната обикновено с оцет, но това сигурно го знаеш.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 108 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB