Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 12:43 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 27 мнения ]  Към страница 1, 2  Next
Message
Сготвено на: 31 Авг, 2007 3:31 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Подтикната от Мацовите пожари и навиците на Биски и Мег относно замразените продукти :P реших да поразвия темата, включвайки всички жертви на кулинарни напъни. Аз ще си кажа моите, вие продължавайте.

Информацията е за периода Август 2000-Август 2007.

Счупени:
2 стъклени бутилки олио, и двете пълни
3 пепелника
1 ръбче на теракотена плоча на пода, избито с устойчив мраморен пепелник
общо 10-тина бурканчета подправки и сол (солта е най-гадна). Последното ми попадение беше вегетата.
Стъкларията включваща чаши, чинии и една малка любима йенка - неизброими

Жертвите от моя страна включват н-брой изгаряния във фурната, като върховото ми постижение беше да си навра ръката почти до рамото, та да се изгоря на оригинално място.
Рязаниците ми са умерени, не мога се сравни с професионалист като Алеко, пък и внимавам с ножовете, щото си имам страх от тях.

Пожари още не съм правила, но никога не е късно (пу-пу) :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Авг, 2007 8:24 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Веднага се включвам:

Освен безбройните чаши (чиниите са далеч по-малко), станали жертва на пустия му твъд теракот, бойните ми подвизи са и доста кръвопролитни. Най-страшното преживяване (освен редовните порязвания с нож) беше на един 1 януари. Бяхме канени на купон и преди да тръгнем, реших да поизмия малко чинии (още нямахме миялня). Ама и с кой акъл, да ме пита човек?! Мия си аз кротко на миФката, ЗМ се гласи пред огледалото и посягам към последното нещо, останало неизмито - една стъклена кана. Капвам веро върху гъбичката и бръквам с нея в каната, като палецът на дясната ми ръка остава навън. И каната рече "фрас" и от сгъвката между длан и палец шурна кръв. Ама шурна ви казвам. Викам ЗМ на помощ, щото ако тръгна с кървящата ръка из къщата, ще оставя червени следи навсякъде. Та идва тя и аз и казвам да ми донесе една кърпа, че да си увия раната. А тя като се разпищя, та заглуши остатъчните фойерверки, които гърмяха наоколо.

Викам й "Дай кърпа, ма!", тя продължава да пищи, търчи в спалнята, награбва десетина хавлиени кърпи, и вместо да ми подаде една, хуква два етажа над нас, където тогава още живееше младо доФторче, хирург от Първа Градска. В това време аз кротко си кървя под студената струя...

Младият доФтор отсече "Туй трябва да се шие!" и ни поведе към болницата, която - за късмет - е на 50-тина метра от нас. Навън беше бая студено, та от студа раната се затвори. В кабинета ЗМ повтори номера с пищенето, щото от топлото раната пак цъфна, та трябваше сестрата да й дава успокоително, а доФтора каза: "Дани, ако не ми беше кака, щях да ти зашия един шамар, че събуди цялата болница!".

Та така...


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Сеп, 2007 11:55 am Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Амиииий, аз в кухнята се подвизавам само от няколко години, така че все още не се е събрала "критичната маса" готвения за подобаващи провали ;)
Но пък си имам запазена марка - изгаряния на пара! Да ми се чуди човек как редовоно успявам така да вдигна капака на уреда за готвене на пара, че после половин тубичка Bepanten два дни да спасява пръстите ми! Много са подвеждащи тези пластмасови приспособления; човек просто не е свикнал да се пази от пластмасови съдове и герща пара при отварянето им!!
Другата запазена марка е оръсването на печката с подправки. Ей, не знам какаво и как правя, но след всяко готвене по печката има горе-долу толкова подправки, колкото и в манджата, а чистенето на плота е мъкаааа :cry:
Иначе, няколко прости чаши (понеже са на доста неудобно място), едно йенско съдче, за което много ме яд... изгаряния от фурната, котлони и тигани нямам, както и порезни рани - явно като малка много са ме плашили с тези неща и сага подхождам с изключително внимание, та в резултата режа една глава лук за времето за кето съпругът ми е нарязал три!


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Сеп, 2007 3:32 pm Вто 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Алеко, ти наистина си лидер по кръвопролития :lol:

Мег, това с подправките звучи като много интересен талант. Сега се сетих, че две тенджери дадоха фира порди загар


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Окт, 2007 1:49 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
За порязванията въобще няма да споменавам. И аз като Пилето наблягам на изгарянията, като се старая да са максимално дълбоки, трайни и да оставят възможно най-грозни белези :mrgreen: Последният ми номер беше изгаряне от пръски олио по десния клепач. Към този жанр включвам и редовното пърлене на мигли и вежди със запалката за газовия котлон. Антон чупи повече от мен, но и аз съм видяла сметката на доста стъклария - имам вече само 4-5 йенски съдове без капаци и горе-долу същото количество капаци-сираци от несъществуващи вече съдове. Друго любимо занимание ми е да пускам дребни прибори зад хладилника, т.е. на място напълно недостъпно. Последно там замина комплектът с черпаци, решетъчни лъжици и щипки с все стойката, за която се хванах, понеже се подхлъзнах на теракота, защото бях счупила едно яйце на пода и...


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Окт, 2007 2:57 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Ай, Точице, ти си истински виртуоз! :mrgreen:
Аз завладявам нови хоризонти, преди седмица се изгорих на полузамръзнала бутилка водка. Беше от оная марка дето са в метални облицовки бутилките и без да мисля я защипах през средата, за да я извадя от фризера. Подло беше, ама така е като съм отвикнала да боравя с тоя алкохол. Сега седи мирно в хладилника, за наказание ще я ползвам за мариноване :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Окт, 2007 4:11 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Подло беше да споменаваш за преохладени течности в средата на работния ден :mrgreen: За наказание ползвай водката към маринованото.


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Окт, 2007 5:42 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Прости! :plz: :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Окт, 2007 6:31 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
to4ica написа:
...Друго любимо занимание ми е да пускам дребни прибори зад хладилника, т.е. на място напълно недостъпно. Последно там замина комплектът с черпаци, решетъчни лъжици и щипки с все стойката, за която се хванах, понеже се подхлъзнах на теракота, защото бях счупила едно яйце на пода и...


Това направо ме уби! :lol: :lol: :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Юни, 2008 9:58 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Да се похваля и аз - днес правих на детето кайсиев шейк. Попарих кайсийките с вряла вода, за да ги обеля по-лесно и като се протегнах за пасатора, изпуснах в тенджерата с вряла вода миксерчето за фрапе.
За щастие, този път нямам изгаряния по лицето, само ръцете си изпръсках 8)


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юни, 2008 7:00 am Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
biskvitka написа:
Да се похваля и аз - днес правих на детето кайсиев шейк. Попарих кайсийките с вряла вода, за да ги обеля по-лесно и като се протегнах за пасатора, изпуснах в тенджерата с вряла вода миксерчето за фрапе.
За щастие, този път нямам изгаряния по лицето, само ръцете си изпръсках 8)

А миксерчето оцеля ли ? И като ви слушам какви ги вършите, човек май трябва да седи на разстояние поне метър от вас за да не му се случи нещо.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юни, 2008 8:59 am Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Що? Ние сме опасни само за себе си, Кабал :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юни, 2008 9:01 am Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Куцо пиле написа:
Що? Ние сме опасни само за себе си, Кабал :lol:

Почвам да се замислям, че може и за околните да сте опасни .....


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юни, 2008 10:25 am Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Kabal написа:
Почвам да се замислям, че може и за околните да сте опасни .....


Що бе, ние само си готвим, а има такива дет тренират източни бойни изкуства или домашните им любимци живеят в терариум. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юни, 2008 11:24 am Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
IPA написа:
Kabal написа:
Почвам да се замислям, че може и за околните да сте опасни .....


Що бе, ние само си готвим, а има такива дет тренират източни бойни изкуства или домашните им любимци живеят в терариум. :mrgreen:

Абе аз гледах как Ути загря един пълен дълбок тиган с олио и като се загря сипа вътре чеша студена вода .... И си беше бая опасно за околните като тичаше напред назад с тигана.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юни, 2008 12:19 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Kabal написа:
Абе аз гледах как Ути загря един пълен дълбок тиган с олио и като се загря сипа вътре чеша студена вода ....


:shock: С каква цел го е направил? Бързи и оригинални татуировки на лицето и ръцете?


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юни, 2008 1:23 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Куцо пиле написа:
Kabal написа:
Абе аз гледах как Ути загря един пълен дълбок тиган с олио и като се загря сипа вътре чеша студена вода ....


:shock: С каква цел го е направил? Бързи и оригинални татуировки на лицето и ръцете?


Не, това си му е стандартната простотия, гледала съм го в "Господари на ефира". Бяха го изтипосали с няколко такива гафа.
И за свое оправдание ще кажа, че досега само аз страдам от пироманията си. Няма (щото не мога да си спомня) да кажа колко чинии, чаши, тенджери и друго съм счупила. Само ще отбележа, че на мен любимият ми номер е някоя подправка (за предпочитане червен пипер или ситна шарена сол) да падне от шкафчето върху сушилката, пълна с чисти съдове и, освен да се разсипе върху тях, да се счупи бурканчето на дребни стъкълца. Това (не винаги с чупене на бурканче) ми се е случвало поне 5-6 пъти. Малко ми е мястото просто.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юни, 2008 2:02 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Маца написа:
Само ще отбележа, че на мен любимият ми номер е някоя подправка (за предпочитане червен пипер или ситна шарена сол) да падне от шкафчето върху сушилката, пълна с чисти съдове и, освен да се разсипе върху тях, да се счупи бурканчето на дребни стъкълца. Това (не винаги с чупене на бурканче) ми се е случвало поне 5-6 пъти. Малко ми е мястото просто.


Неееееее! Ще ме умориш от смях! Как само ти хрумват такива неща?


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юни, 2008 2:50 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Алеко написа:
Неееееее! Ще ме умориш от смях! Как само ти хрумват такива неща?


Ми, аз съм си природен гений. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Юни, 2008 7:53 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Kabal написа:
А миксерчето оцеля ли?...

Да.


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Юни, 2008 10:20 pm Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Определено е опасно за околните. Както се чудех как може да се порязвате толко често, а аз не съм от години, се случи .... На вилата нещо тръгнах да изпускам един японски нож за зеленчуци (изкючилелно остър) и го хванах точно за острието .. резултата беше няколко локви кръв....


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Юни, 2008 10:44 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Ааа, за порязване ли става въпрос? Имам 2 случая такива които завършиха в хирургиите.Преди 5 години на един Стефанов ден, имам именничка , ми подариха пасатор плюс блендер на Браун.Незнам защо реших да го забърша с палеца (тоест ножа на блендера) и ефекта бяха 3 шева, а времето бе 23 часа.Оставих си гостите и заминах за дежурните хирургии. А вторият беше когато се опитах поради заети ръце да отворя с лакът стъклената холна врата, часът не бе по ранен, а шевовете бяха 5. Така ,че нещо като загоряло мляко което ти пълни чекмеджетата отдолу, вече изобщо не може да ме впечатли. Иначе с прости ножове никога не съм се порязвала. :)


Last edited by миш маш on 22 Юни, 2008 11:13 pm Нед, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 22 Юни, 2008 10:56 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Kabal написа:
Определено е опасно за околните. Както се чудех как може да се порязвате толко често, а аз не съм от години, се случи .... На вилата нещо тръгнах да изпускам един японски нож за зеленчуци (изкючилелно остър) и го хванах точно за острието .. резултата беше няколко локви кръв....


Хм,хм, "японският" нож трябва да е бил керамичен, нали?
Иначе щеше ли да жертваш нежните си пръстчета да го ловиш в полет във въздуха?
То, пак си се отървал май сравнително леко, ако е бил керамичен... :P


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Юни, 2008 11:05 pm Нед 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
gotin написа:
Kabal написа:
Определено е опасно за околните. Както се чудех как може да се порязвате толко често, а аз не съм от години, се случи .... На вилата нещо тръгнах да изпускам един японски нож за зеленчуци (изкючилелно остър) и го хванах точно за острието .. резултата беше няколко локви кръв....


Хм,хм, "японският" нож трябва да е бил керамичен, нали?
Иначе щеше ли да жертваш нежните си пръстчета да го ловиш в полет във въздуха?
То, пак си се отървал май сравнително леко, ако е бил керамичен... :P

Не беше керамичен .. точно за това се ядосвам, че го хванах .....


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Юни, 2008 8:33 am Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Това е то рефлекса... На мен като ми полети някой нож (на магнит са и понякога не ги лепвам стабилно) отскачам мигновено назад, та засега поне такива подвизи нямам. :mrgreen:

Сетих се обаче за последното си счупване - пълно бурканче доматено пюре го метнах върху празните (за щастие) бутилки от бира, които стоят в пространството между шкафа и хладилника; резултат - избих гърлото на една бутилка, бурканчето се строши по възможно най-мърлявия начин и омаза всички останали бутилки, чак и под хладилника пръсна :evil: Естествено, най ме беше яд, че е пълно, но поне не пострадах.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 27 мнения ]  Към страница 1, 2  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB