Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 1:41 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 13 мнения ] 
Message
Сготвено на: 12 Авг, 2009 12:12 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
За сетен път се убеждавам, че когато човек няма желание за нещо по-добре да не го прави. Вчера започнах към 11 часа преди обяд да се опитвам безуспешно да направя 10 буркана със белени домати за готвене.
Направих 5 с наличното ми количество, и не ми достигна малко за 6 я. Изтичах да закупя още малко , за да допълня буркана, но това малко дойде повече и пак един буркан остана полупразен. Докато се натуткам стана 13 часа , съответно късно за стерилизиране. В 17 часа, реших, че е грехота да хабя фурната за 7 буркана, та пак купих още домати(защото събира 10).Хеле към 19 часа, затворихме 10 те буркана, включих фурната -но се оказа ,че долният нагревател е изгорял ( а с него ми е опцията за стерелизиране на буркани).От това пък и последва изваждане на вградената фурна и опит за ремонт по никое време. Следва, търсене на тенджера от комшийката, която се оказа ,че събира 4ри буркана.Още в първата серия гръмна един. А към 23 часа и във втората се случи същото.Останалите два буркана мислех да изхвърля, но днес вече се бях поуспокоила , та ги сварих и тях.
Много отдавна не бях имала такъв провал, но той най -вероятно беше защото изобщо не ми се занимаваше. :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Авг, 2009 2:01 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
E, поне имаш някаква зимнина за зимата. А, ние ще трябва да купуваме консерви.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Авг, 2009 2:46 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Пък ние винаги си купуваме зимнината. Има смисъл да се прави зимнина само ако са супер качествени и супер домашни продуктите - останалото си е чиста мъка и то на почти същата цена.
Миш, не ти е било ден просто.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Авг, 2009 3:01 pm Сря 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Леле, Миш... Това е било заговор, не е твой провал. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Авг, 2009 6:43 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Според мен не е заговор, а е съдбата. Не може толкова хубаво да изкара на морето и след това лесно да затвори доматИто ;).


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Авг, 2009 11:42 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
MR.LAZY написа:
Според мен не е заговор, а е съдбата. Не може толкова хубаво да изкара на морето и след това лесно да затвори доматИто ;).

Мистър, този път си много прав! Не,че там не сглобихме едно доматено пюре, което по късно ще се сътвори в лютеница.(ама е голям кеф е да вариш домати на плажа :) ).
Лошото е, че пак се каня да ходя и какво ли ще стане с другата ми зимнина? :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Авг, 2009 9:32 am Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
миш маш написа:
...Лошото е, че пак се каня да ходя и какво ли ще стане с другата ми зимнина? :lol:

Има само един изход от положението - не затваряй повече буркани :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Авг, 2009 4:09 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
MR.LAZY написа:
Според мен не е заговор, а е съдбата. Не може толкова хубаво да изкара на морето и след това лесно да затвори доматИто ;).


Ако е съдбата, не трябва да прави нищо поне половин година. А се кани да ходи пак - Миш, даже и не ми се мисли какви последствия може да има. :kap:


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Авг, 2009 6:35 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Бомбясали компоти?


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Авг, 2009 8:20 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Компоти не правя! А пък домАтето си се вакумира - супер, въпреки премеждията и времето и труда.(даже и гръмналите). :mrgreen:
А и нали все пак се трудим за да пълним тази рубрика. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Авг, 2009 8:28 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
миш маш написа:
Вчера започнах към 11 часа преди обяд да се опитвам безуспешно да направя 10 буркана със белени домати за готвене.

Миш, ще те затрудня ли , ако те помоля да обясниш по-детайлно как точно става това, с правенето на зимнина във фурната на печката?
Ако може, с повечко подробности - температура, времетраене и т.н.
Идеята страшно ми хареса. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Авг, 2009 10:47 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
gotin написа:
миш маш написа:
Вчера започнах към 11 часа преди обяд да се опитвам безуспешно да направя 10 буркана със белени домати за готвене.

Миш, ще те затрудня ли , ако те помоля да обясниш по-детайлно как точно става това, с правенето на зимнина във фурната на печката?
Ако може, с повечко подробности - температура, времетраене и т.н.
Идеята страшно ми хареса. :)

Разбира се,че не. Точно преди две години , а фурната ми е от 6, като разгледах инструкцията случайно разбрах ,че има опция за стерилизиране на буркани. Долен нагревател плюс вентилатор- на температура от 50 до 200 градуса.
Вече две години, без тази, стерилизирам буркани по този начин на около180 градуса, и досега нямам нито един бомбирал буркан. А времетраенето е относително, зависи колко буркана си сложил и какво точно.Но завират всичките почти за толкова време колкото и на огън.Тоест около час - час и половина. Мъжът ми изчислява разхода на ток и каза ,че не било толкова скъпо.
Само трябва да имаш фурна с вентилатор.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Авг, 2009 7:05 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
миш маш написа:
Разбира се,че не.
Само трябва да имаш фурна с вентилатор.

Благодаря ти! :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 13 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB