Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 1:38 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 
Message
Сготвено на: 12 Ное, 2009 1:41 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 15 Юли, 2006 3:17 pm Съб
Мнения: 20
Не знам каква беше тази рецепта какво беше това чудо-или аз да не съм я направила добре, но тортата беше пълен провал! Значи приготвих я точно според инструкцията: разтапяш шоколада, разбиваш с малко захар жълтъците, с малко захар белтъците на яйцата, към рабитите жълтъци се добавя стопения с масло шоколад, после се добавят разбитите белтъци. Сместа се изсипва в намазнена формичка за торти и се пече на около 180С(според рецептата за около 45 мин). Да ама не! Пекох я 2 часа и тя така и не спря да се тресе като желе, даже когато изгоря отгоре продължи да се тресе по средата. Реших да сложа фолио за да не изгаря повече, но фолиото залепна плътно за повърхноста и като го махнах отделих и част от така наречената коричка. Продължих да пека и най-накрая като реших, че може би все пак трябва да е така и да се стегне като поизстине, изкарах "тортата" от фурната и я оставих да се охлади. След известно време като беше съвсем безформена и спаднала се раших да я обърна - и тогава горната част се отлепи като рамка! Представете си вътрешната част си остана във формата , а само външната част се отлепи като очертание. Не знам къде сгреших или рецептата ми да не я бива- тц тц цт?! (О_о)


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Ное, 2009 2:43 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Хм. Не знам каква е тази рецепта за торта, но аз по същият начин правя крема за шарлота..?:-)


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Ное, 2009 6:49 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Правила съм сладкиш по подобна рецепта (но с лъжица и половина брашно, вместо него може да се използват смлени ядки).
Наистина се пече много малко време, тестото изглежда недопечено, след като изстине се стяга.
Вкусът на този тип сладкиши е много нежен, като суфле.

miyakissima, опитай пак, като ти поразмине, може да се получи следващият път!


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Ное, 2009 4:15 pm Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
На мен тази рецепта ми се струва фантастична, но никога не бих се наел да я направя. Разбирам много добре притесненията на авторката на темата и искрено й съчувствам за несгодите.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB