Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 18 Апр, 2024 5:32 pm Чет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 
Message
Сготвено на: 29 Яну, 2011 9:33 am Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
и защо не трябва да се бърза, като се готви...
Или как се готви сладко осо бyкко. :lol:

Ето какво ми се случи миналия вторник. Намирам си приказен телешки джолан и решавам да направя за първи път в живота ми осо бyкко. Много лесна рецепта, която на теория няма как да се провали. Както винаги, нямам много време и бързам да го сложа на огъня. Стигам до бялото сухо вино в рецептата и отивам да търся такова в шкафа с вината. Първо хващам една бутилка Силванер, наградена със златен медал. Определено решавам, че няма да я отварям, за да готвя с него. Следващата бутилка е Гевюрцтраминер - и тя със златен медал - и дума да не става да се отваря за готвене - харесвам го още повече от Силванера. Последната бутилка - Люпяк, бордо, гран крю, номерирана, но без медал. И аз решавам да отворя тази бутилка. Гран крю пише често, не познавам това вино и мисля, че става. Не се и замислям да прочета задния етикет, а и кехлибареножълтия цвят на виното, не ме кара да се замисля. Бързам, яденето е на огъня и плаче за вино. Отварям бутилката и даже не опитвам. Бързам, нали ви стана ясно. Лисвам 150 мл вино в тенджерата и оставям джоланчето да къкри. По едно време решавам все пак да опитам соса - дали е добре на сол. О, ужас :hair: - добър е, но за който обича сладко-солени сосове.
Тогава най-после решавам да опитам това вино - оказва се божествено десертно вино. Елексир. НО сладкоооо - мамма мия. И най-накрая завъртам бутилката и прочитам малкия етикет . Хората си написали - ликьорно вино, консумира се с аперитиви и десерти. Но нали бързах...
Единственото спасение за соса беше лимонов сок. Успях да уравновеся вкуса. Стана прличен, вкусен, но все пак се усещаше сладката жилка на виното.


Last edited by kristi on 31 Яну, 2011 12:24 pm Пон, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 29 Яну, 2011 8:57 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Е, к'во толкоз. Оссо буко в китайски сладко-кисел сос. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Яну, 2011 11:30 am Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
MR.LAZY написа:
Е, к'во толкоз. Оссо буко в китайски сладко-кисел сос. :)


Ама точно така стана. :lol:

Толкова бях потресена, че не се сетих за този вариант, Мистер. Трябваше да го сервирам с китайски спагети, вместо с италиански. И все пак жалко за джоланчето. Но имам още една порция и този път ще го приготвя както му е ред.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Яну, 2011 2:25 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Осо буко ми е едно от любимите яденета, когато изобщо се напъна да го правя:) Но и аз като шефа нямам нищо против сладко-киселия вкус, даже се замислям дали да не пробвам твоя вариант следващия път:)


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Яну, 2011 7:48 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Вай-вай. :hair: Току виж лансирам ново ястие - осо бykко по китайски. Италианците ще ме линчуват, ако ме пипнат. :lol:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB