Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 8:07 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 83 мнения ]  Към страница 1, 2, 3, 4  Next
Message
Сготвено на: 23 Фев, 2006 10:18 am Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 28 Юли, 2005 9:52 am Чет
Мнения: 98
Location: Варна
Не съпруга, а четириногото или каквото е там животинче? :)
Аз имам пудел, който е изключително лаком-тежи 6 кила , но е в състояние да погълне сигурно 5 кг. Сара-въпросният пудел, отказва категорично кучешките храни, но затова пък умира за зеленчуци-зеле, моркови, краставици, за ябълки, банани и портокали, ядки. Много обича всякакъв вид паста, ориз, картофи. Естествено и месо и кокали никога не отказва. Ако пропуснеш да я нахраниш, напада рулото с тоалетната хартия или книгите ми-вече е "прочела" Вапцаров и Дюма :lol: !


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Фев, 2006 10:25 am Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Никога не съм имала домашен любимец..и не мога да се изкажа по темата, но имама въпросче -6 кила за пудел?Това нормално тегло ли е или е придобито от чревоугодничество? :)


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Фев, 2006 10:28 am Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 28 Юли, 2005 9:52 am Чет
Мнения: 98
Location: Варна
ludetina написа:
Никога не съм имала домашен любимец..и не мога да се изкажа по темата, но имама въпросче -6 кила за пудел?Това нормално тегло ли е или е придобито от чревоугодничество? :)

Да, съвсем в нормата е на тегло, пуделите са четири размера-тя е така да се каже 2 -ри размер-малък пудел, онези на филмовите звезди са мини пудели-те са до 3 кг.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Фев, 2006 10:35 am Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Мерси, много за разясненито! :)
Аз лично много си падам по шар-пейчета..обожавам ги 8) !В квартал има едно, всеки път като го видя много му се радвам и точа лиги по него (не за да го ям естествено.. :twisted: ) !Извинявай много ,че разводних темата.. :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Фев, 2006 10:59 am Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 28 Юли, 2005 9:52 am Чет
Мнения: 98
Location: Варна
Пробвах да кача снимка , но нещо не се получи.


Attachments:
File comment: Сара
1 ku4e.jpg [58.46 KiB]
Not downloaded yet
 Profile  
 
Сготвено на: 23 Фев, 2006 3:12 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
dipemi написа:
С какво храните домашния си любимец?

Не съпруга, а четириногото или каквото е там животинче? :)
Да разбирам ли, че за съпругата може да се разказва :roll:?

dipemi написа:
Ако пропуснеш да я нахраниш, напада рулото с тоалетната хартия или книгите ми-вече е "прочела" Вапцаров и Дюма :lol: !
Умна кучка. Няма да "чете" Арлекини, я.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Фев, 2006 3:48 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Аз имам куче( имах ) от 6 години .. Кучка е всъщност Карина ротвалер .. Ами мога да споделя как я научих да яде това което аз смятам за добре .. Храненето е само вечер към 20:00 една купа пълна почти до горе... 10 мин .. което не изяде оставяме пак в големия пакет.. по едно време реши че тя ръководи парада ;) но стоя три дена гладна :roll: .. Общо взето при кучета ( както май и при децата) важно са навиците и график .. и естествено волята на родители ( стопани) .. А да вода си има 24 часа в банята....


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Фев, 2006 6:10 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Окт, 2004 10:37 am Сря
Мнения: 470
Марабу и ние имаме ротвайлер ;) страхотна красавица на 11 месеца 41 кг.Яде всичко. Имаме и английски сетер и той яде всичко. Само котката ни - сиямка яде само котешка храна


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Фев, 2006 7:09 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Rus0koska написа:
Имаме и английски сетер и той яде всичко. Само котката ни...
Как опазвате горкото коте от кръвожадния сетер ;)?


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Фев, 2006 7:21 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Много я харесвам породата :) Ама твоята е много кг .. освен ако не е висока .. Незнам дали знаеш но те имат склоност към заболявания свързани със сърцето заради излишните кг и това уврежда ставите на ротвалери които са многооо нежни


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Фев, 2006 10:20 am Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
41 :shock: килограма..това си е цяла манекенка бе.. ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Фев, 2006 12:54 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
ludetina написа:
41 :shock: килограма..това си е цяла манекенка бе.. ;)


Ама някоя от ония, най-кльощавите, дет' никой мъж не ги харесва, а глупавите момиченца се стремят да станат като тях и заболяват от булимия. Брррр!


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Фев, 2006 2:36 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
А ние от 5 м. си имаме Морти - кръстоска м/у кокер и ловно. Голямо ли ще е попитах децата преди да го донесат, с надеждата да не е по - голям от дакел, ате казаха - средно. И го донесоха в котия за обувки. Отначало нсамо трепереше, а после почна да яде, да яде и да расте... Закуси най-напред с хендсфрито, после излапа няколко зарядни за Джи Ес Ем, после му се услади един MP3 плейър. Най-накрая излапа на НР очилата и се увътрихме с още стотина кинта, но чашата преля, когато Морти изгриза педала за синтезатора на НР. НР направо побесня, а знаете го НР, когато побеснее! Леле мале! И още веднъж: Леле майчице!!! Както и да е - след 5 м. морти е по голям от угоен първокласник и не спира да расте :( . С цел отвличане вниманието на противника му се купуват кокали - истински и бутафорни, какви ли не кучешки играчки, но това е от ден до пладне. След малко и вече са на стърготини. Сега дояжда масата в хола и се чудя кога ли ще почне да отхапва от стените на големи залци!?


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Фев, 2006 3:45 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ти по-добре си пази дървения крак, че да не останеш без него. :mrgreen: Морти сигурно е голям сладур! Пусни някой фотос да го видим.

А аз храня домашния дракон, на име Зелената Мамба, с най-изтънчени вкуснотии, ама не винаги уцелвам вкуса й, та става опасно. :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Фев, 2006 4:53 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Ще пусна една GSM фотография, ама като се върне НП от училище. А иначе наистина е голям сладур!


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Мар, 2006 10:33 am Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Окт, 2004 10:37 am Сря
Мнения: 470
На6ата красавица е висока и затова е толкова кг а и тре нираме ;). А по отношение на сетера това е най-милото и незлобливо животно а и с котката живеят разделно ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Мар, 2006 3:55 pm Вто 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
аз пък съм горда собственичка на три броя котки :P карат я на "симба" хапки и хруски. от симбата съм особено доволна, защото е на адски поносима цена, а е и вкусна (съдейки по отношението към нея). и тримата са сиамци, всъщност тодор малко мелез пада, че баща му е норвежки горски, но сиамското в кръвта преобладава :mrgreen: започват да се оплакват само ако позабравим да заредим с консерви и ги оставим на хруски повече от едно хранене и половина, а и естествено,ч е всико, което е на нашата маса е неустоимо изкушение, ако и да е салата :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Май, 2006 5:32 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Апр, 2006 3:41 pm Чет
Мнения: 83
Нашият любимец е морско свинче.Храним си го с мерак/и надежда :mrgreen: /ако разбирате за какво говоря :lol: Много е мързелив ...яде в легнало положение,цял следобед се излежава и дреме,размърда ли се започват едни протягания ,едни прозявки.....Често му завиждам.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Май, 2006 6:09 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Апр, 2006 6:58 am Пет
Мнения: 224
Location: Стара Загора
Бухтичке, с тебе да не се познаваме случайно от някъде другаде? ;)
И нашият лигльо е морско свинче. Яде само сурови храни, готвени не ще. Което обаче не му пречи да проявява жив интерес и нахалство да опитва нашата храна. Е, ако в яденето има грах и царевица, обикновено оставам без тях. Любимите му лакомства са всякакъв вид зелении (трева, листа от глухарчета, марули, магданоз...), задължително трябва да са свежи. Повехнала манджа не яде. Обожава краставици и изрезките на доматите. Всяка вечер застава на пост пред бокса и чака салатоправенето. Ако нещо се улисам, надава такъв възмутен писък, че веднага скачам послушно и отивам да кълцам зеленчука.
И най-важното - може да спи и да яде едновременно. Мъжът ми го наблюдава често с научна цел, но все още не може да усвои това умение. Което, естествено, води до черна завист от негова страна. :mrgreen: :P
Ето го и наш дундьо:
Image


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Май, 2006 8:00 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Апр, 2006 3:41 pm Чет
Мнения: 83
Радост не мога да не представя и нашия дундьо :lol:

Image

Що се отнася за яденето го храним изключително здравословно-плодове и зеленчуци.Всичко е натурално ,основно шопска на този етап от годината,свежа зелена салатка също...Понякога ми се струва ,че ако можеше да говори щеше да си поиска и една гроздова ... :P :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Май, 2006 8:17 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Апр, 2006 6:58 am Пет
Мнения: 224
Location: Стара Загора
Леле, как прилича на наш Маги! :shock:
Бегом в морскосвинския, че тъкмо тече конкурс за прасе на м. май!
Ако случайно не си от нашите хора, заповядай най-официално - тъкмо сме се събрали пъстра китка изперкали свинелюбители. Ако проявиш интерес, ще ти дам координатите на лични, че тук май бият за реклама! :P


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Май, 2006 7:04 am Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Единственият домашен любимец в този смисъл на думата, който съм имал, беше също един морски шопар. В началото му давах разни готови храни, но той не ги харесваше много и започна да линее, гОркият. Та минах на марулки, краставици и моркови. Стана като топка! :shock: Най-смешното беше, че усещаше веднага, щом някой отвори хладилника и надаваше неимоверни писъци - дайте манджа!


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Май, 2006 8:56 am Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Апр, 2006 6:58 am Пет
Мнения: 224
Location: Стара Загора
О, това си е техен патент - да квичат, чуят ли отваряне на хладилник. Също и шумолене на найлонова торбичка. Нашият има и собствени номера - квичи, когато познае стъпките ми и пъхането на ключа в ключалката (на другите не го прави този номер, защото не му носят подаръци за хапване) Напоследък и друго - само дебне някой да се завърти около масата и той е първа кипра курдисан отдолу - трябва да разбере какво ще се яде. И да си изпроси нещичко, естествено!:lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Май, 2006 10:47 am Съб 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Алеко написа:
...щом някой отвори хладилника и надаваше неимоверни писъци - дайте манджа!

Те така е моят Бироразливач!
И къде я събира всичката храна, която поглъща...


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Май, 2006 11:27 am Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Апр, 2006 6:58 am Пет
Мнения: 224
Location: Стара Загора
Във ВЦ-то. :P


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 83 мнения ]  Към страница 1, 2, 3, 4  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Google [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB