Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 8:27 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 22 мнения ] 
Message
 Рецепта: Лондон
Сготвено на: 08 Авг, 2008 2:57 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
На бързичко за Лондон, най-малкото защото това все пак е кулинарен форум, а не на пътешественика.
Лондон е голям град с малки улички. Това определено ме шокира, защото очаквах да видя всички онези сгради, които толкова сме гледали по картинки и ТВ, а едвам успявах да зърна по някое ъгълче или в краен случай покрив, ако си изкривя достатъчно много врата.
Лондон, изключително банално казано, е мултинационален, претъпкан, шарен град. За тези, които имат лека расова непоносимост не се препоръчва посещение в Лондон, или поне да не ходят в Хайд парк привечер. Основното, което видях от лондончани бяха чадритата (дано така да се казват), дългите мъжки робти и тук там някой индиец, афроамериканец (демек негър) и японец за цвят. Англичани може и да е имало, аз не ги различих. Всъщност и тях ги видях (може би) пред пъбовете вечер (бяхме в Мейфеър, а там има достатъчно много малки кръчмички, с много зеленина около тях). Там си имат основно занимание за след работа: Отиват в пъб (по-точно около него), поръчват си 1-2-3 бири и излизат да висят по и пред тротоарите на пъбовете. И така всяка вечер. Даже и аз се присъединих към едно такова висене. Много е забавно. :)
Храната в Лондон: Не можах да я опозная по ресторанти и пъбове, поради факта, че предпочитах да похарча заделените пари по друг, по-забавен начин. Това, което опитах беше:
Фиш енд Чипс - ужасна гадост, страшно мазно, дори Мацов не можа да се справи с порцията си;
Скоунс Оказа се втвърдено кексче да го наречем, или питчица със стафиди, която на мен лично в едно кафе ми сервираха разрязано на две, затоплено на грил и с масло и конфитюр. Не ме удовлетвори, ако Биски се накани да направи такива с пълнеж, различен от тиква, вероятно бих ги пробвала пак. :)
Lemon curd with ..... yoghurt - Плодово млекце с малки лимонови корички, неочаквано аз го харесах, но никой друг от групата. Всъщност не знам дали Пилето е имала точно това предвид. Купих си и лимонов чийз кейк, но така и не го опитах поради факта, че беше с джинджифилови бисквити.
Джинджифилова бира Ето това беше върхът на гадостите. Всички, които са я опитали го твърдят. Няма нищо общо с бирата, има силен и лют вкус на джинджифил, който усещаш чак след като преглътнеш иначе доста газираната напитка. Мацов изпи само една глътка и после цял ден се оплакваше, аз стоически изпих 3, понеже съм истински мъж. Моите приятели и техните роднини също се бяха прецакали така, но не са очаквали, че и ние ще се натресем на същото.
Бън - тази, оказа се козуначена, питка я ядохме в Бат, по средата има бучка захар и също ти я сервират с масло. Вкусно, но напълно стандартно.
Пикъл Аз лично го одобрих страшно, но никой от околните. Но честно казано не знам как точно се употребява.
Пай Не пробвах така традиционния шепърдс пай, даже и този с бъбреците не опитах. Това, което ядохме бяха едни полу-готови пайчета, които се продаваха в близкия супермаркет. Не съм почитател на полуготовата храна, но тези си заслужаваха. Изпекохме си ги, бяха много вкусни. Единият беше с праз и бекон, а другият с пиле, моцарела и домати.
Пълнените картофи Ядохме ги на Ковънт гардън - нищо особено и нестандартно, само дето са ужасно скъпи. В Турция съм яла по-вкусни, да не говорим, че в къщи също си правя, макар и не толкова огромни картофи.
Shortbread се оказаха много вкусни маслени бисквитки, много подобни на нашите масленки.
Сирена Опитах Стилтън, хареса ми, яла съм го и тук се сетих после, според мен разлика няма. Чедърът се ядеше като обикновен кашкавал и аз някак не успях да открия неговата уникалност. Друго сирене, типично английско не видях, ядохме Синьо бри, но то май не е английско?
Много тъпо от моя страна, купих си Пешън фрут, но го забравих в хладилника и така и не го опитах.
В един от двата магазина, в които си пазарувахме имаше купища готови салатки. Примерно 8 вида Хумус. Ядохме два - стандартен и с микс с цели зрънца нахут, печени чушки, леко лютив и много вкусен. Имаше разни със зелении, с месо, риби и прочие, не стигнахме до тях. Аз се отядох на шоколадови браунита.
Хапнахме сьомга, котлети, пиле - няма разлика във вкуса, особено след като си ги приготвяхме ние.
Не можах да навия групата за Китайски ресторант, нито за каквато и да било друга кръчма, просто искаха да си ядат в къщи. Но и не смятам, че съм загубила много от липсата на такава.
Повреме на многокилометровите ни обиколки ядяхме предимно саднвичи, брауни и други такива бързооборотни храни, за да не се губи ценно игрално време.
Не успяхме да опитаме английската закуска, за което Мацов най-много съжалява.
Не съм сигурна, че е пил и местна бира, понеже, като поръчахме в един от пъбовете май ни дадоха италианска. Така че и тук съм пас.
Мога да разказвам още около 2 дена за Лондон, Оксфорд и Бат, ако някой има интерес или на лични или на живо на срещата (ако се състои), а може и в друга тема, но ще е доста в страни от кулинарията. :)
Благодаря на всички, които отговорихте на моето питане за храните, така поне отчасти успях да хвана нещо от английските хранителни навици. :)


 Profile  
 
 Рецепта: Лондон
Сготвено на: 08 Авг, 2008 3:11 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Това наистина е било експериментаторска обиколка, много ми хареса разказа :) Ах, тези полуготови пайчета, пазя хубави спомени за тях. Язък за рибата, ама какво да се прави. Що не стигнахте до английската закуска?


 Profile  
 
 Рецепта: Лондон
Сготвено на: 08 Авг, 2008 3:56 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Разказа ти е страхотен наистина . :) А и снимки беше обещала?


 Profile  
 
 Рецепта: Лондон
Сготвено на: 08 Авг, 2008 5:02 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Пиле, рибата някак ми се стори стандартно-мазна, все ми се струва, че такава и унас мога да я докарам ако изпусна бутилката с олио. :)
Не стигнахме до закуската, защото бях заковала такава програма, че буквално нямаше време за излишно разточителство на време. Отпусках по 15 - 20 минути два пъти дневно за пиене на кафе (с цигара естествено) и всичко останало беше лудо препускане, щракане, ахкане и охкане. :)
Миш, снимки както казах имам бол, май станаха над 1000, но за мой срам ще си призная, че не снимах нито едно ядене, нито една обилна вечеря. :oops:


 Profile  
 
 Рецепта: Лондон
Сготвено на: 08 Авг, 2008 5:31 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Мацо, ще трябва да спретнем една мини-среща с английска закуска и разглеждане на снимки 8)


 Profile  
 
 Рецепта: Лондон
Сготвено на: 08 Авг, 2008 6:17 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Важното е на вас да ви е харесало изкарването.

Това със заковаването на програма много ми хареса - ние никога не сме способни да следваме такова нещо.

Мда, няма да ти се размине по-подробното разказване. :mrgreen:


 Profile  
 
 Рецепта: Лондон
Сготвено на: 08 Авг, 2008 11:17 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Няма проблем, когато кажете съм на линия. Тъкмо ще обработя поне част от снимките.
Идеята за английска закуска е добра, вписва се в мазната ни тема. :)
А програмата я следвахме относително, пропуснах доста неща, някои много важни, но ней се. Поне оптималния вариант го постигнахме.


 Profile  
 
 Рецепта: Лондон
Сготвено на: 09 Авг, 2008 8:41 pm Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
На срещата на 23 мога да донеса лаптоп, ти донеси диск със снимките.


 Profile  
 
 Рецепта: Лондон
Сготвено на: 10 Авг, 2008 1:41 pm Нед 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Няма начин да се докара оригинална - тука няма такива гнусни наденици като английските :mrgreen: Наистина са гнусни техните.


 Profile  
 
 Рецепта: Лондон
Сготвено на: 11 Авг, 2008 1:14 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Алеко написа:
На срещата на 23 мога да донеса лаптоп, ти донеси диск със снимките.


Алеко, ако остане същата дата съм пас, писах, мисля, в темата, че изобщо не бях видяла датата, а тогава Мачето има РД. :(
Иначе идеята с лаптопа не е лоша за друга среща. :)


 Profile  
 
 Рецепта: Лондон
Сготвено на: 20 Авг, 2008 11:09 am Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Нашите англичани бяха потресени от кухнята ни - казаха, че каквото и да си поръчат е превъзходно, храната ни е невероятна. Отбелязаха, че гръцкото фета сирене е голям боклук, за разлика от нашето, което уважаваха всекидневно. Тръгнаха си с куп рецепти и торба подправки. И това са хора, които са обиколили и живяли по цял свят. Даже бяха виждали нестинари на островите Фиджи. А как в тия жеги пиха червени вина, думи нямам.


 Profile  
 
 Рецепта: Лондон
Сготвено на: 20 Авг, 2008 11:30 am Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ами като нямаме свестни бели, червени ще пият...


 Profile  
 
 Рецепта: Лондон
Сготвено на: 20 Авг, 2008 11:46 am Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Сигурно си прав Алеко, били чели, чували, че имаме много хубави червени вина, белите не ги погледнаха даже.


 Profile  
 
 Рецепта: Лондон
Сготвено на: 20 Авг, 2008 12:52 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
IPA написа:
Сигурно си прав Алеко, били чели, чували, че имаме много хубави червени вина, белите не ги погледнаха даже.


Явно червените са модни, защото и ние отнесохме натам 3 бутилки за подаръци на разни колеги и шефове.
IPA, успя ли да им покажеш нещо от София и страната, или поради жегата го пропуснахте този елемент?


 Profile  
 
 Рецепта: Лондон
Сготвено на: 20 Авг, 2008 1:43 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Маца написа:
Алеко написа:
На срещата на 23 мога да донеса лаптоп, ти донеси диск със снимките.


Алеко, ако остане същата дата съм пас, писах, мисля, в темата, че изобщо не бях видяла датата, а тогава Мачето има РД. :(
Иначе идеята с лаптопа не е лоша за друга среща. :)


Припомням за снимките. В петък ще нося лаптопа!


 Profile  
 
 Рецепта: Лондон
Сготвено на: 20 Авг, 2008 2:01 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Маца написа:
IPA, успя ли да им покажеш нещо от София и страната, или поради жегата го пропуснахте този елемент?


Мацо, те бяха най-разхожданите гости в северното полукълбо - София, Витоша, Рилски манастир, Велинград с минералните басейни и вила в планинско село с екоплодове и зеленчуци, повече от това нямаше накъде.


 Profile  
 
 Рецепта: Лондон
Сготвено на: 20 Авг, 2008 4:26 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Браво, IPA. Нека им е. :) И аз като ходя извън България гледам да видя колкото мога.

Алеко, за сега съм ги разделила в няколко категории. Ще се опитам да подбера около 100-тина, или по-точно тези, които не са съвсем размазани. :)


 Profile  
 
 Рецепта: Лондон
Сготвено на: 25 Авг, 2008 11:21 am Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
На срещата миналия петък нямаше как всички да се скупчат зад гърба ми и да гледат снимките на Маца от Албиона. Затова предложих да ги кача някъде, където всички да могат да ги разглеждат на спокойствие.

Това някъде е те тук.

Приятно гледане.


 Profile  
 
 Рецепта: Лондон
Сготвено на: 25 Авг, 2008 12:27 pm Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Мдаа, хубава е добрата стара...Ама много нахални станали катериците, бе Мацо! :lol:


 Profile  
 
 Рецепта: Лондон
Сготвено на: 25 Авг, 2008 2:47 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Благодаря на Маца и Алеко за снимките. Създават една много различна и страхотна атмосфера.


 Profile  
 
 Рецепта: Лондон
Сготвено на: 25 Авг, 2008 3:50 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Много ти благодаря Алеко. Аз така и не стигнах до фото-зоната, за да ги пусна там. :oops:
Сега, като ги гледам, разбирам, че изобщо не дават пълна представа за емоцията и обстановката. :( И явно опитът ми да пропусна най-известните атракции не е успешен, губи се типично английския дух с Уестминстърското абатство от едната страна и Лондон ай от другата. :)
Пиле, катериците са изключително нахални. Тази, която се катереше по мен после ни преследва сума ти време. Чак очаквах да почне да ме дърпа за крачола и да си дрънчи чипс. :lol:


 Profile  
 
 Рецепта: Лондон
Сготвено на: 26 Апр, 2009 8:03 pm Нед 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Отдавна обещаните снимки от Лондон, макар и не съвсем в кулинарен дух. Все пак има нещо, свързващо ги с основната тема. :)

Image Ето тук (някъде) ядохме въпросните пълнени картофи, в закрит пазар-базар-кафенета в Ковънт гардън.


Image Камината в Tower of London. Мисля, че е достатъчно красноречива, но ще кажа, че заплахата да изпека Мацов, ако много ме ядосва, все още е в сила. :)

Image Един закрит пазар в Оксфорд. Това специално е един от рибните щандове. Много живописно.

Image Петък вечер. Пъб в Мейфеър. Съседният пъб беше ограден с предпазни ленти и специален човек от общината следеше колите да не сгазят някой отпочиващ след работа с чаша бира, вино....

Image Това е любимата ми градинка в Кенсингтън.


You do not have the required permissions to view the files attached to this post.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 22 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB