Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:09 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 
Message
Сготвено на: 21 Апр, 2009 11:43 am Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Ето ги и снимките. И за да е по интересно -коментара малко по- късно. :)

Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Апр, 2009 11:45 am Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Забравих аз да спомена станимашките сърмички, добре че ги запечатахме на "лента", че да си припомня невероятния им вкус, а най-вече размер. От снимката не личи, но най-големите бяха с размера на палеца ми. Разбрах от Мишови, че за направата им била спретната цяла една асеновградска фамилия (а по този край фамилиите са големи ) три дни и три нощи да навива ли навива за да можем ние да разберем най-накрая какъв е вкусът на домашните станимашки сърмички.

Снимката със скарата е всъщност от кръчмата до Бачковския манастир. Не беше лоша, но не можеше и на малкото пръстче да "стъпи" на Миш-ините гозби.

Сега за Белинташ:

Това име се появи в околното ми пространство преди 2-3 месеца, но тогава не му обърнах особено внимание. После още няколко пъти се споменаваше, обсъждаше и прочие от разни хора. Чукнах го в Гугъл, но попаднах на войнстващи езотерици, зареждащи се с енергия от всяко камъче, тревичка и най-вече от всички извънземни летящи чинии и решич, че не е за мен. Накрая Миш ме накара да поровя по-сериозно и всъщност установих, че това са много интересни скални образувания, които явно са служили като място за ритуали на древните ..... (моля тук добавете по избор: траки, славяни, илири или изберете от този списък ).

И за да не ви затормозявам с дълги и безмислени бръщолевения по темата ще завърша с една картинка, която видяхме на скалите.

Група зареждащи се с енергия моми и ергени беше застанала на ръба на една от големите скали и извършваше някакви френетични движения с ръце, вероятно получавайки сигнали от кацналата наблизо летяща чиния. Главният енергетик даваше напътствия. Последното беше такова "И сега направете крачка напред"

А сега сериозно (макар и да ми е трудно по природа): Белинташ е наистина много красиво и относително лесно достъпно място. Скалите са огромни, дупките разнообразни, а гледките, които се откриват от тях наистина спират дъха. Ако успеете да отидете с подходящата компания (както направихме ние) със сигурност ще се заредите, но не от някакви по-висши или извънземни сили, а от приятното преживянане и красивата природа.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Апр, 2009 3:22 pm Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Ето и последните снимки - зареждане:

Image

Image


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB