Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 12:30 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 
Message
Сготвено на: 25 Сеп, 2009 11:02 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Месец след планиране на почвиката, заминахме за Солун в един прекрасен слънчев ден. Няма да пускам снимки, защото нищо кулинарно не сме заснемали, а и двете вечери вечеряхме в.. МcD. Все пак, за да не сте зян, Солун пазара:

Image

След два дни обикаляне на града като гламави, заминахме за Ханиоти. Малко хубаво слънчево селце намиразщо се на източния бряг на западния ръкав на Халкидики.

За щастие на бедния ни български джоб, закуската и вечерята бяха на шведска маса и дори шведите, германците, румънците, македонците и всички други нации не успяваха да опустошат храната. Щом нещо понамалееше, се появяваше готвач, който чинно допълваше.

Закуската беше винаги една и съща - хляб, питки, кашкавал, два вида колбас, три вида конфитюр, течен шоколад, цедено кисело мляко, компот от праскови, сирене, нарязани домати, овесени ядки, корнфлейкс, печен бекон, омлет с кашкавал и сирене и кренвирши.

Докато за вечеря, седемте дни нямаше един ден, който да се повтаря. Може би Бискито ще разкаже повече за това, какви манджи предлагаха.

Може би се питате каквo сме обядвали? Първите дни дояждахме храната, която бяхме взели от тук, следващите дни гироси и хамбургери и практически само два пъти отидохме на кръчма.

Първата Кръчма я направихме в Неа Скиони - малко градче на западния край на ръкава и менюто включваше:

Лебец с риган и сол (БТВ, всичката храна е много солена
Image

Тарама хайвер:
Image

Панирани калмари:
Image

Октопод на скара:
Image

и за детето - кюфтета в доматен сос:
Image

Всичко това полято с много добре охладена рецина и една лимонада.

Сигурно ви се струва доста бедно, но ние едвам се справихме с всичко. Цялото удоволствие струваше 32.50 евро без бакшиша.

За следващата кръчма, по-натам, че ми се спи ужасно.


You do not have the required permissions to view the files attached to this post.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Сеп, 2009 12:15 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Е кат няма пътеписи -лошо, а като се появат накуп толкова много изкушаващи снимки-още по лошо. :)
Искам и аз да имам наблизо такъв пазар за риба. :(
Разбрахме ,че сте хапнали добре, какво повече му трябва на човек? :)
А за нас остава да си облизваме пръстите, още повече, че сега е обяд и съм гладна. :P
Ама пускайте и другите снимки де, моля!


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Окт, 2009 11:12 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Мистър, взе ми го от устата, така да се каже :)
Бяхме и ние на Касандра по почивните дни, и аз щраках манджи, ма кат гледам само 2-3 снимки са ми различни :)
Като остане време ще спретна едно кратичко, че гледам не се напъвате, и аз така да не отегчаваме аудиторията.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB