Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 2:18 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 
Message
Сготвено на: 22 Май, 2006 12:28 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Страхотно е! 8) Аз отдавна се каня да го правя (по друга рецепта, малко по-различна), обаче винаги изникваше нещо и отлагах. Новият брой, обаче беше катализаторът. Особенно снимката..тя ме довърши направо. 8) И тъй, това беше снощната ни вечеря. Страшно вкусно! Аз го правих със специален булгур за табуле и куббе (аз така го знаех, но чичо Гугъл казва, че и двете наименования са популярни) - той е по-ситен от "българския" и няма нужда да се кисне в топла вода (за 20-ина мин. в студена). Поради липса на агнешка кайма, използвах телешка, с агнешка обаче ще е по-вкусно, убедена съм 8). Използвах бадеми, нарязани на по-едро. :) Следващия път смятам обаче да добавя още подправки (кимион, канела..) и да ги направя с една идейка по-малки - да речем 15, вместо 12 броя. Като споменах бройките, се сетих- както обикновенно -рецептата беше много точна, не ми остана дори зрънце от плънката или от булгурената смес. :) Благодаря, много за рецептата! :flow:


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Май, 2006 10:07 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Аз пък имам чисто технически въпрос. Рецептата започва така
Quote:
Киббе е специалитет от Северна Африка и представлява кюфтенца от булгур и агнешко месо с плънка. Обикновено се сервират с авокадо и млечно-чеснов сос.
Авокадото е типично за Южна Америка. Беседата ми с чичо Гу, не доведе до никакви резултати относно съчетаването на [google]kibbe / avocado[/google]. Та исках да запитам, съчетаването на Киббе и авокадо някаква иновация ли е? (Резултата не подлагам на съмнение, особено след възторжения отзив на Лудетината).


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Май, 2006 11:42 am Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Както знаете, Ивето е майсторка на иновациите!


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Май, 2006 10:46 am Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Алеко написа:
Както знаете, Ивето е майсторка на иновациите!

За което :clap: :plz: :mexwave:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB