Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 2:02 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 15 мнения ] 
Message
Сготвено на: 15 Юни, 2005 3:16 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Отварям нова тема, в която моля да ми пращате мненията си за списанието. Кое ви харесва, кое не ви харесва, кое да направим по-добре. Много ще съм ви благодарен, защото този първи брой го "изстреляхме" без точно да знаем какво очаква публиката.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Юни, 2005 3:24 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Ще кажа по-подробно като го получа, но на прима виста. С корицата определено сте сгафили (салатката вляво изглежда увехнала) и не грабва погледа, а снимките приличат на прекопирани (а знам че са си ваши). Говорих със съседката, която продава вестници и тя ми каза, че цената отблъсква нискобюджетните потенциални купувачи (за една седмица никой не си е купил нито една бройка). Засега - толкоз!


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Юни, 2005 4:29 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
В оригинал снимката на корицата е много по-готина, ама в печатницата нещо са я овапцали.
Цената според нас е добра, за нискобюджетните клиенти си има и нискобюджетни издания на вестникарска хартия и черно-бели.

Интересува ме също така как се оценяват текстовете, не само снимките и рецептите.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Юни, 2005 5:09 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Като го получа веднага ще докладвам.. :) Въпросът е ,че още не е пристигнало,явно някой си го е харесал . :evil: Ако до края на семицата не дойде ..ще направя обиск на всичките си съседи. :twisted: Ако и това не помогне,задължитемо ще си го купя,че вече умирам от любопитство! :grill:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Юни, 2005 2:33 am Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 04 Юни, 2005 7:18 pm Съб
Мнения: 10
Текстовете само ги прехвърлих, но виж на рецептите доста се застояхме с моята 10 годишна щерка ;) Особено на оня момент с тортата... мммм. В момента да ти кажа такава агитация ми дръпва да се абонираме за списанието, че и ти самия не би могъл да го направиш по-добре ;)
Хареса ми рубриката с кухненските уреди и джаджи. Това е добра идея като се има в предвид, че сага в магазините за дом.потреби обикновено е натъпкано до козирката с тях и все някой ти убягва откъм функции.
За сега толкоз. като го разгледам по-подробно пак :)
Иначе едно БРАВО за корекността де.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Юни, 2005 2:40 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Image Най-сетне го получих ..сега вече съм много по спокойна.
И така изчетох го цялото и това е моя коментар:

Хубавите неща (те са мноого повече) ;) :
1.Лъскаво е и мирише хубаво,като "Бакхус".
2.Обръщението от редактора според мен е задължително за всяко списание , това прави добрео впечатление и някък приобщава читателя.
3.Легендата-с/у всяка рецепта е страхотна идея..браво! :clap:
4.Разделът "новини" също ми допада..елегантния начин за реклама.. ;)
[hide=малко OFF]Тея хора,какво ли не измислят вече-Фикс за Картофи Огретен Image[/hide]
5.Конкурса-също много оригинално..така се предизвиква въображението на читателя и всички са с равен старт..много ми харесва и наградите също.Image
6.Идеята,веригите магазини,рекламиращи стоката си (на 7 стр.) под формата на рецепти-също ми харева.[hide] според мен стоките ФФ-вкус да не са от най-качествените[/hide]
7.Водеща тема посветена нанякой продукт-задължителна за всяко кулинарно списание според мен.Харесва ми статията,има и история,и подробности и хитринки около подготовката на зеленчуците.Също и малко хумор.. :) (малко OFF пак,аз съм точно от втория тип "любители" на коприва и лапад.. ;) )
8.Хубаво е ,че има раздели за основни техники,АБВ в кухнята и прочие..
[hide=Малка забележчица]За картофеното пюре-с миксер,с бъркалките за яйца-не става.Поне не става хубаво,само веднъж съм опитвала,няма да повторя освен ако не съм пропуснала някой трик, за който да ме осведомите[/hide]
9.Видяхме,че и gotin се е включил в този брой.. :)
10. Статиите за зехтина и тези в разделите "антиглобализъм" и "това за какво е" ми се видяха много хубави,но малко кратички,ако може да са по големи и пълни с информация...[hide=пак OFF]явно съм любител на френския зехтин,защото този за който сте писали е любимата ми марка,сега ще пробвам испанския..италианския не е нищо особенно според мен[/hide]
11.Признавам ,че сатията за Петровден не съм я чела.. :oops: не съм особено религиозна,но във почти всички кулинарни издания има такава,явно хората се нуждаят и от тази информация.
12.Раздела за детската кухня ,също ми допада,особено зайчетата-супер са!
13.Меню за здраве..още един задължителен раздел-рецептите тук са трепач. 8)
14.За накрая оставих рецептите и фотографиите..ImageНямам думи,много рядко си харесвам почти всички рецепти от някое списание..(това за копривата е ясно,само тя не присъства в горната категория,но съм убедена ,че любителите на този треволяк ще се насладят).Снимките също са много добри-предизвикват слюноотделяне.Фактът ,че всяка рецепта е онагледена (даже някой и стъпка по стъпка на приготвянето),ме изпълва със задоволство. :mrgreen: .Коментарите в кавички,към рецептите също са приятно допълнение.

нещо се изчерпах.. :roll:

Сега не толкова хубавите неща:
Външния вид-много ли държите да изглежда точно така оформено,малко като терадка?Почти 50 страници е,много ли ще го оскъпи, ако му придаете по професионален вид-като айде да не споменавам конкуренцията,"Наш дом",Грация" и т.н. Не че чета горните ,но незнам как точно да обясня,да прилича малко на книжка с твърди корици.. :oops: (простете за обърканото обяснеие).
Стаите са хубави както вече казах,но е добре да са по пълни и изчерпателни.

Списанието има много добър потенциал-за сега най-силните му страни според мен са рецептите и фотографиите.
Успех ви желая!
Image
П.с.Всичките ми забележки са само с добри намерения,моля да не ми се сърдите и да не ме Image.
Много ме мързи да си проверявам за грешки,простете ако има нещо не особено грамотно.. :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Юни, 2005 3:17 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Благодаря ви за откровените отговори, особено на Лудото Рибе. Ще се постараем да поправим пропуските още от следващия брой!


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Юни, 2005 10:42 am Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Алеко, шапка ти свалям! Страхотна работа сте свършили!

Съгласна съм с всичко, което казва Лудетина.
Имам и аз някои препоръки. Например, в АБВ на готвенето да се спирате само на един вид готварски техники, но с подробности, като за какъв вид ястия се използва, с какви съдове и продукти, както и една от рецептите да илюстрира тази техника.
Бих искала да има и някаква или няколко статии за кухнята, за това как да подредим нещата по шкафовете, защото за мнозина това е проблем. Освен това, при мен от мивката до печката разстоянието е 4,5 м и правя големи кросове, докато готвя. Четох статии за кухненско обзавеждане в приложения към Капитал лайт, но искам нещо, написано от човек, който готви, а не просто рекламира нечии кухни.
Показването на рецепти стъпка по стъпка е уместно за по-сложни ястия, където наистина трябва да се види, как се прави (например, как правилно се оформят багети :mrgreen:)
Ще може ли да има и някакво хлебче (например тези, които са на фона на сезонната салата изглеждат много апетитно)?

Най-много ми хареса това, че рецептите не са прекалено много, но пък до една са изпипани.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Юни, 2005 10:52 am Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
Алеко, шапка ти свалям! Страхотна работа сте свършили!

Съгласна съм с всичко, което казва Лудетина.
Имам и аз някои препоръки. Например, в АБВ на готвенето да се спирате само на един вид готварски техники, но с подробности, като за какъв вид ястия се използва, с какви съдове и продукти, както и една от рецептите да илюстрира тази техника.
Бих искала да има и някаква или няколко статии за кухнята, за това как да подредим нещата по шкафовете, защото за мнозина това е проблем. Освен това, при мен от мивката до печката разстоянието е 4,5 м и правя големи кросове, докато готвя. Четох статии за кухненско обзавеждане в приложения към Капитал лайт, но искам нещо, написано от човек, който готви, а не просто рекламира нечии кухни.
Показването на рецепти стъпка по стъпка е уместно за по-сложни ястия, където наистина трябва да се види, как се прави (например, как правилно се оформят багети :mrgreen:)
Ще може ли да има и някакво хлебче (например тези, които са на фона на сезонната салата изглеждат много апетитно)?

Най-много ми хареса това, че рецептите не са прекалено много, но пък до една са изпипани.


Бисквитке, всички тези неща са предвидени. Но от първия брой не станаха, а и все пак трябва да има мангизи за повече страници. Но скоро ще запълним и тези празнини...


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Юни, 2005 10:58 am Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Алеко, ако ми трябваха повече страници, щях да чета БСЭ :mrgreen: . 50 са напълно достатъчно.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Юни, 2005 11:13 am Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
biskvitka написа:
Алеко, шапка ти свалям!

Аз ти предлагам да се сменим.
При мене разстоянието от мивката до печката е 1,20 м. по диагонал :).
А за подреждането на шкафовете - трудно е да се дават такива съвети, всеки си подрежда по негов стил и търси максималното удобство и целесъобразност, за това съвети не се дават, а всеки трупа опит от грешките си...


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Юни, 2005 8:55 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
:roll: Здравейте!Още миналата седмица получих списанието и тази се абонирах.Прегледах го набързо защото вече е в колежките.Всички бяха на ксерокса и всяка си вадеше рецепти,които ще пробва през почивните дни.Тортата и пил.бутчета са върха.Всички бяха единодушни,че рецепта върви със снимка.На два три репа попитаха за списанието но продавачките не бяха го виждали.За сега аз ще им помагам.
Що се отнася за кухнята мога да ви помогна.В нашите фирми Мартинели колегите работят много добре.Ако искате да видите и нагледно може да ги посетите има във всеки голям град.Няма значение дали кухнята е голяма или малка.Трябва да е подредена функционално.Има клиенти които имат и по 100кв;м кухня но само и бършат праха.Когато имаш желание да сготвиш нещо вкусно и ти е приятно мисля,че няма проблеми.Още веднъж желая творчески успехи.Ние сме с вас!


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Юни, 2005 11:31 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Първото ми впечатление от списанието е много добро. Прости ми Алеко, но откакто проходих се появиха и мн. нови задължения, а се движа като охлюв и все не остава време да го прочета подробно. Нагласата ми е повече от положителна, а някои щом го зърнаха списанието - веднага го пожелаха. (Рибето пък дава мн. аналитични отговори украсени с пиктограми! Това ми харесва. На оня Лентяй пък какво не му харесва!?)


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Сеп, 2005 10:19 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Взех си и третия брой. Чудесен ка то предните два. По-добре е човек да си е абониран, ама като не остава време ще се тича до будката за вестници отсреща. ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Сеп, 2005 11:07 am Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Абонаментът може да стане по телефона и чрез интернет.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic This topic is locked, you cannot edit posts or make further replies.  [ 15 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB