Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:07 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 
Message
Сготвено на: 12 Окт, 2005 10:40 am Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Всички знаете за отношението ми към микровълнестите печки и тенджерите под налягане. Знам, че и двата уреда са измислени, за да улеснят домакинята, но никой никога няма да може да ме убеди, че един боб, къкрил цяла нощ на печката в гърне не е по-вкусен от онзи, който е врял един час под налягане.

Чунким бабите ни все с тенджери под налягане и микровълнести са готвили. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Окт, 2005 10:49 am Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Алеко написа:
никой никога няма да може да ме убеди, че един боб, къкрил цяла нощ на печката в гърне не е по-вкусен от онзи, който е врял един час под налягане.

Чунким бабите ни все с тенджери под налягане и микровълнести са готвили. :mrgreen:

Бабите са готвили в пещ на дърва или на обикновено огнище и на газ (поне моите). Пък и тенджерите им са били други.

MR.LAZY написа:
...Най-хубавите кексове и питки на Бисквитка са ставали с вкиснало мляко (кефир)...

Това е изключение, което потвърждава правилото!
Съгласна съм с Алеко за това, че трябва да се готви с пресни и качествени продукти.
[hide]Вчера готвих с размразена кайма - това е такава отврат... (както и замразеното месо)))[/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Окт, 2005 10:46 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
Вчера готвих с размразена кайма - това е такава отврат... (както и замразеното месо)))


Зависи от изходния продукт. Ако каймата или месото са били читави преди да ги замразиш, няма проблем. Поне моят скромен опит сочи така.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB