Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 2:15 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 
Message
Сготвено на: 12 Окт, 2005 10:23 am Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Та в тази статия има твърдения, с които като цяло съм съгласен, но с две от тях - не напълно:

Четвърти брой на списание Меню написа:
Не може със спаружени чушки, малко повмирисано месо и вкиснало сирене да измислиш нещо, което да е годно за консумация
Най-хубавите кексове и питки на Бисквитка са ставали с вкиснало мляко (кефир). Е, не призовавам читателите да чакат продуктите им да се развалят и чак тогава да готвят, но може да се помисли за тема: "Какво да сготвим с развалящи се продукти". Да не забравяме, че преди да се развалят, част от продуктите преминават процес на ферментация, който дори е полезен ;).

Четвърти брой на списание Меню написа:
Макар че живеем в ерата на полуфабрикати, фиксове, неспродукти, микровълнови печки и тенджери под налягане, приготвените по този начин ястия напомнят донякъде за талашит и слама
За полуфабрикатите, фиксовете и неспродуктите съм съгласен, но категорично не съм за микровелетата и тенджерите под налягане. Просто има ястия които не могат да минат без тези две "оръдия на труда". Да речем жилаво месо или несваряем боб. За икономическия ефект да не говорим. Казват, че ястията приготвени в МВ са по-здравословни, защото темппературата на преработване на продуктите е по-ниска.

Иначе, браво за новия брой! Той може да накара заклет вегетарианец като мен да разфасова цял бизон (роднина на говедото) и да готви, да готви...


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Окт, 2005 10:40 am Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Всички знаете за отношението ми към микровълнестите печки и тенджерите под налягане. Знам, че и двата уреда са измислени, за да улеснят домакинята, но никой никога няма да може да ме убеди, че един боб, къкрил цяла нощ на печката в гърне не е по-вкусен от онзи, който е врял един час под налягане.

Чунким бабите ни все с тенджери под налягане и микровълнести са готвили. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Окт, 2005 10:49 am Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Алеко написа:
никой никога няма да може да ме убеди, че един боб, къкрил цяла нощ на печката в гърне не е по-вкусен от онзи, който е врял един час под налягане.

Чунким бабите ни все с тенджери под налягане и микровълнести са готвили. :mrgreen:

Бабите са готвили в пещ на дърва или на обикновено огнище и на газ (поне моите). Пък и тенджерите им са били други.

MR.LAZY написа:
...Най-хубавите кексове и питки на Бисквитка са ставали с вкиснало мляко (кефир)...

Това е изключение, което потвърждава правилото!
Съгласна съм с Алеко за това, че трябва да се готви с пресни и качествени продукти.
[hide]Вчера готвих с размразена кайма - това е такава отврат... (както и замразеното месо)))[/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Окт, 2005 10:46 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
Вчера готвих с размразена кайма - това е такава отврат... (както и замразеното месо)))


Зависи от изходния продукт. Ако каймата или месото са били читави преди да ги замразиш, няма проблем. Поне моят скромен опит сочи така.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB