Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 8:39 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 
Message
Сготвено на: 15 Дек, 2005 2:15 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
В ноемврийския бр. 5 на списанието е публикувана една много интересна статия – “За мазното и киселото, или как да овкусим салатата”. Информацията за зехтините и видовете олио изчетох с любопитство, но щом стигнах до описанията на оцетите, доста се озадачих и ме обзе едно такова мрачно настроение... Ябълковият оцет се правел от ябълки и бил силен и кафяв. А този, който купих, нито е кафяв, нито е силен. В момента ми се намират продуктите на две фирми-производителки, и двете от Плевен. Първият е ябълков 6о оцет “Перла Плевен”, бутилиран от ПВД ООД, Плевен, ул.Т.Каблешков 39, който според етикета съдържа плодов концентрат, висококачествен (?!?) оцетен концентрат Е260, естествени оцветители, питейна вода. Не съдържа алкохол. С последното съм съгласна отчасти, затова пък явно съдържа доста питейна вода – цветът е като на разредено бяло вино. Вторият ябълков оцет е доста по-скъп и широко рекламиран напоследък – “Кулинар”. Вярно, опаковката е по-приятна на вид, но това не ми е достатъчно. Оцетът е с цвят на водата, която тече от тръбите в старите софийски кооперации. Има вкус на метилов спирт с малко лимонена киселина. От аромата му язвата на непредубедения консуматор би могла спокойно да перфорира.Производителят Винпром Плевен ЕАД, притежаващ Удостоверение на ХЕИ № 158400459 ТД № ПВО-01-03 твърди, че тайната на оцети “Кулинар” се крие в специалната технология на приготвяне. Явно е твърде специална.
Добра идея е да ни представяте най-важните характеристики на широко използвани продукти – така дори и да не открием най-доброто, поне ще бъдем наясно, кога ни мамят нагло.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Дек, 2005 2:32 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Това си е направо за черния списък (днес явно не ми е добър ден).


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Дек, 2005 3:27 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Благодаря, Антоновице!


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Дек, 2005 5:34 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Алеко написа:
Благодаря, Антоновице!

За нищо, Боби, ще направя още няколко проби и минавам и аз като вас на лимони, въпреки че телешко варено не ми се връзва с лимон :(


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Дек, 2005 5:58 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
О, напротив! На телешко варено слагам само лимон. Особено на костния мозък от джуланчето, намазан на филийка типов хляб и поръсен със сол и черен пипер!


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Дек, 2005 7:25 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Алеко написа:
О, напротив! На телешко варено слагам само лимон. Особено на костния мозък от джуланчето, намазан на филийка типов хляб и поръсен със сол и черен пипер!


:ligi: за тази комбинацийка - о, да!


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB