Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:02 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 
Message
Сготвено на: 24 Яну, 2006 11:03 pm Вто 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Специални поздравления на Бисквитче за статията "Виенски кифли. Кроасани" - хем забавно написана и със замах, хем пълна с интересни факти. Нямах представа, че поляците имат нещо общо с митовете около създаването на великите кифлички. Въобще списанието набира скорост и става все по-, по-! А и забелязвам, че последните пъти, когато го купувам, не ме питат: "А, кое беше това?", а направо заявяват, че съм късметлийка за последните 2-3 бройки.

Алеко, това в рамките на пожеланията, чете ми се нещо за световните готвачи - какво четат, какво слушат, как живеят, защото авторската кухня е въпрос на индивидуална философия, житейска концепция, така да се каже. Изкуството като начин на живот - в другите жанрове процесът на творчеството е доста преекспониран, кулинарията сякаш изостава, вероятно защото някои заблудени все още се съмняват, че това е осмото изкуство!


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Яну, 2006 11:16 pm Вто 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
... вероятно защото някои заблудени все още се съмняват, че това е осмото изкуство!
...

По-скоро първичното изкуство...


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Яну, 2006 11:18 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
to4ica написа:
Специални поздравления на Бисквитче за статията "Виенски кифли. Кроасани"...
И Мързеливия има пръст там ;).


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Яну, 2006 11:34 pm Вто 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
MR.LAZY написа:
И Мързеливия има пръст там ;).


Пустите мъже, ако не се изхвалите... Разбира се, че има, никой не би се усъмнил - дали е статия или приготвяне на карамелизирани картофки, либоФта е водещото начало. Така че браво и на теб :clap:


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Яну, 2006 11:51 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
За да бъдем съвсем честни, трябва да се каже, че статията първо беше публикувана тук, в сайта. Та трябва да се похвали и редакторът на списанието, който я забеляза, оцени я по достойнство и помоли за разрешение да я пусне в печатната медия. :lol:

А колкото до второто пожелание на Антоновица - тези теми са по-скоро за БАКХУС, докато ние не се целим толкова високо. Тя и Бисквитката скоро ще е прекалено високо за нашето по-скоро домакинско ниво. Да ни е жива и здрава!


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Яну, 2006 11:49 am Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Алеко написа:
Та трябва да се похвали и редакторът на списанието, който я забеляза, оцени я по достойнство и помоли за разрешение да я пусне в печатната медия. :lol:


Е, айде сега, много хвалби станаха, нали туй ти е работата, бре?

Алеко написа:
Тя и Бисквитката скоро ще е прекалено високо за нашето по-скоро домакинско ниво. Да ни е жива и здрава!


На Бисквитче ще й пишем биографията един ден, знам си аз ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Яну, 2006 12:19 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
:oops: :oops: :oops: От толкова много хвалби сА засрамих...

Това за домакинското ниво звучи малко обидно, все пак "Меню" е любимото ми списание (и единственото, което чета :oops:).

Относно биографията, тук има хора, много по-заслужили от мен 8).
По-скоро трябва да се напише книга за бгкулинарите - как интернетът (и най-вече общуването в нашия форум) се е отразил на стила им на готвене. Или нещо такова...


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Яну, 2006 12:35 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
Това за домакинското ниво звучи малко обидно, все пак "Меню" е любимото ми списание (и единственото, което чета :oops:).


Няма какво да си кривим душата - това ни е таргет-групата. А фактът, че ни четат и майстори като Бисквитка, може само да ни радва.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB