Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:59 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 
Message
Сготвено на: 22 Фев, 2006 3:19 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Имаше нещо, което ни стопли през студените февруарски дни и това бе шоколадовият брой на списание Меню. Най-ценното е него е запознаването на читателите с основните техники за работа с шоколад в кухнята. Аз дори и не съм подозирал, че може да има толкова много и разнообразни техники. И тъй като едва ли ще запомня всички съвети, ще трябва да подвързвам и този брой.

За главието на 17-та страница гласи: "А дали е грях?". Отговарям грях е, но ще му се отдам безусловно, пък ако ще после да прекарам три месеца във фитнеса и сауната и на хляб и водица.

От "Коприната и кадифето", които според списанието са само за мъже, не би се отказала и жена ми ;).

Отново е помислено и за любителите на морски дарове с рецептите на "Банички със скариди" и "Печена пъстърва с лимоново масло". Помислено и е за менюто за диетата, която е неизбежна след толкова много шоколад: диетични "Кюфтета с плънка на пара", "Топла салата с нахут" и "Супа тофу и оризово фиде".

"Черешката на сладоледа" е "Виенската торта за шокоманиаци". Не знам дали произходът е от столицата на Австрия, но определено потресаващият й вид би превърнал всеки шокомразец (има такива хора) във върл шокоманиак. А шоколадовата панделка отгоре... Просто нямам думи.

Не мога да спестя суперлативите за оформлението, фотографиите и съдържанието на списанието. Рядко се случва вкъщи да влезне такъв лукс само за 2,50 лв (ей, да не вземете да вдигнете сега цената ;))!


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB