Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:26 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 15 мнения ] 
Message
Сготвено на: 21 Дек, 2007 5:30 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Не става дума за Военновъздушните сили, а за Бритиш Броудкастинг Корп., които издават няколко готварски списания. Днес в книжарницата Хеликон видях, че "Гууд Фууд" е тръгнало да излиза на български, в момента се продава № 1, януари 2008.

Някой гледал ли го е, знае ли кой го издава, че беше запечатано и нямах ни нерви ни време да го разглеждам по-обстойно.


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Дек, 2007 6:57 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Биски си го купи, ама прекалено много реклана и голяма част - нетаргетирана. Насочено е основно към женската аудитория. Иначе хубави снимки. Дразни ме и фактът, че Ути също е там, а Мартин Захариев (издателят) също се е изтипосал на няколко страници.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Яну, 2008 7:56 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
И аз си го купих , но никък не ме впечатли..лъскаво и студено, снимките са хубави и до там, рецептите не мога да коментирам , защото до сега не ме е изкушило нищо. Прилича на лъскаво женско списание с повечко рецепти , бъкано е с реклами , повечето от тях даже не са тематични..Мазда 2 ?!? , Хюндай - Санта фе?!?

Това е ,...безинтересно..няма да повторя ..скоро.

Съжалявам , че повтарям думите на Лейзи .. :-?


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Яну, 2008 11:53 pm Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
ludetina написа:
...Прилича на лъскаво женско списание...


На няколко пъти погледнах корицата, дали не са ми пробутали "Жената днес" :lol:

Между другото, повечето снимки са правени в Англия и не всички съответстват на рецептите :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Яну, 2008 9:22 am Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Това, че има не-тематични реклами хич не е лошо, особено пък за автомобили, тъй като на рекламистите им е съвсем ясно кой в семейството взима решението за покупката на нова кола. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Яну, 2008 11:57 am Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Това, че има не-тематични реклами хич не е лошо, особено пък за автомобили, тъй като на рекламистите им е съвсем ясно кой в семейството взима решението за покупката на нова кола. :mrgreen:
А, бе, хич не си прав. Таргетираността на рекламата е една от основните предпоставки за успеха й. Много по-лесно е да "пробуташ" на една домакиня да си вземе тенджУри за 500 кинта, отколкото да повлияе на мъжа си за кола за 20 хиляди. (Сега не започвайте да ме ядете за рекламите, дето текат горе. Слагам каквото се предлага в БГ, а то не предлага кой знае какъв избор.)

Освен това мисля, че губят доста голяма аудитория като са се насочили само към нежнити половинки на българите.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Яну, 2008 12:17 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
MR.LAZY написа:
Много по-лесно е да "пробуташ" на една домакиня да си вземе тенджУри за 500 кинта, отколкото да повлияе на мъжа си за кола за 20 хиляди.


Дали е домакиня или не, няма значение, Алеко е прав. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Яну, 2008 12:50 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
MR.LAZY написа:
Освен това мисля, че губят доста голяма аудитория като са се насочили само към нежнити половинки на българите.


Шефе, няма да намериш ни едно кулинарно списание, насочено към мъжете. Дори и аз не успях да наложа някаква подобна линия в "Меню", колкото и да ми се искаше и колкото и да знам, че много от нас готвят, и то значително по-добре от половинките си (пишещите тук братя сме изключение, ние сме абсолютни профани, изцяло зависими от нашите ЛЮБИМИ!!! :P ).

Насочеността на кулинарните издания към дамите си е един анахронизъм, робуващ все още на представата, че жената трябва да изпълнява само три задачи - трите К (от немски Kinder, Küche, Kirche - т.е. деца, кухня, църква). За съжаление медиите в голямата си част се придържат към тази представа. Да си виждал някъде икономическо списание за жени?

Колкото до рекламите - вероятно и те са взели, каквото са могли. Но за колите продължавам да твърдя, че са много на място в едно женско списание. За съжаление по мое време в "Меню" така и не успяхме да привлечем такива.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Яну, 2008 7:41 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Не мога да се съглася, че рекламите в икономическите списания са насочени към някой пол конкретно, още по-малко пък текстовете. Рекламите в тези списания са по-скоро тематични - пътувания (авиокомпани, хотели, дестинации), фондов пазар (посредници, информационни ангенции), луксозни стоки и услуги.
Според мен големите инвестиционни решения в едно семейство се правят главно от този, който ще ги финансира. Ако и двамата имат горе-долу еднакви доходи, предполагам, че се правят някакви компромиси, или всеки се грижи за своите си нужди. Не виждам проблем съпругата да си куми тенджери за 500 лв., стига да не висне на врата на мъжа си да финансира това нейно начинание (или обратното - той да иска тя да му финансира новия комплект рибарски такъми ;)).


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Яну, 2008 7:53 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Meg написа:
Не виждам проблем съпругата да си куми тенджери за 500 лв., стига да не висне на врата на мъжа си да финансира това нейно начинание (или обратното - той да иска тя да му финансира новия комплект рибарски такъми ;)).


Хе-хе! Добре, че аз съчетавам двете хобита - готвене и риболов. Така не изпадам в чудене.

Но за икономическите списания не си права. Всичките са насочени ясно към мъжете. Не говоря за рекламите (макар че не се сещам в "Мениджър" примерно да съм виждал реклама на бельо - колко жалко всъщност), а за самите текстове.


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Яну, 2008 8:07 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Е, може и аз да съм повредена, но досега не ми е правило впечатление да има нещо сексистко в текстовете... А "Мениджър" няма да го обсъждам.. Преди 2-3 години се зачетох в един брой и... ами не можах да намеря много за четене, освен заглавията и чат-пат някой въпрос от интервю... Ако човек иска да е в крак по някоя икономическа тема, обикновено чете големите специализирани англоезични списания и вестници; в българските рядко се появяват качествени текстове...


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Яну, 2008 10:35 pm Пет 



списанието се издава от бибисе


  
 
Сготвено на: 25 Яну, 2008 10:48 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Гост написа:
списанието се издава от бибисе
Във Великобритания - да, тук се издава от М.Захариев.


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Апр, 2011 11:55 am Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Аз да вметна само, че напоследък го купувам много редовно! Не знам, аз ли съм се променила списанието ли, но ми харесва.
Предполагам съм аз, станала съм киФла с интерес в готварството. :)


Last edited by ludetina on 08 Апр, 2011 12:02 pm Пет, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 08 Апр, 2011 11:59 am Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Не просто киФла, цял кроасан ;).


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 15 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB