Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 2:37 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 11 мнения ] 
Message
Сготвено на: 28 Май, 2005 8:13 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
Попарете лозовите листа в подсолена вода.
Нарежете на ситно 3-4стръка зелен лук и го изпържете в 3лъжици олио.Поръсете със смлян черен пипер.Нарежете на хапки добре обезсоктено филе от бяла риба поръсено с малко вегета.Увийте стегнати сърмички,като във всеки лозов лист слагате по пърче риба и малко от лука.Подредете сърмичките в не дълбока тенджера,на чието дъно сте заслали няколко лозови листа.Отгоре разпръснете ситно нарязан бекон 2 лъжици,полейте със сока на един лимон и 3 лъж .олио.Пустете 7-8 черни маслини.Покриите сърмичкине едва едва със зеленчуков бульон или топла вода и ги сварете на тих огън.Добър апетит.


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Май, 2005 1:46 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
vivagd написа:
Добър апетит.


Браво, браво и още веднъж браво! :kiss:
Тази рецепта ми достави истинско удоволствие.
Единствено наличието на бекон малко ме вкара в размишления...
Всъщност, беконът можеше да е вътре в сърмичките, заедно с рибата, но съмненията ми са в съчетанието на двата вкуса - на рибата и на бекона, особено ако е пушен...


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Май, 2005 2:47 pm Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
:roll: Здравейте!За тази рецепта беконът трябва да е отгоре не в сместа за сърмичката.Така на парата още повече омеква и придава допълнителен вкус.Сервирате по 3бр.сармички и отстрани късчета от бекона.По желание може да полеете със сос от разбито кисело мляко с копър и стрит чесън,сол на вкус.Добавете и 2 сварени пресни картофа.Мисля,че е направо страхотно плюс истодена хубава бира или бяло леко вино.Да ви е сладко.


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Май, 2005 4:33 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
vivagd написа:
...Сервирате по 3бр.сармички и отстрани късчета от бекона...

Това за ордьовър ли трябва да мине, или за основно? Защото само тия три сармички нещо малко ми се виждат за наяждане. :mrgreen:

Иначе рецептата е невероятна! Рибата първоначално сурова ли е?


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Май, 2005 7:34 pm Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
:roll: Е писах го примерно по три.Правя го с филе от хек и феле от амур.Вземам по две филета около 500гр. и един набор лозови листа около 50 броя.Може да се хапва като основно,предястие и за мезе.Наши приятели ги ползват с мастика на кристали и таратор,а ние жените поляти с кисело мляко с копър с накълцан чесън,може и варени картофи или пържени и зелена салата с краставици,репички и маслини.Мисля,че е достатъчно за нахранване.А що се отнася за рибата тя е сурова.Добавя се към запържения лук както е по рецептата.Увита в листото тя трябва леко да ври,а не да е пържена.Тази рецепта е и доста диетична.Лято е и трябва да се яде по малко,а да се пият повече течности.Поне така мисля аз.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Май, 2005 11:13 am Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
vivagd написа:
Лято е и трябва да се яде по малко,а да се пият повече течности.Поне така мисля аз.


Поне такива с повече градуси, нали! :YY:


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Май, 2005 6:09 pm Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
:shock: Здравий Алеко!Добре е да пиеш течности с по-голям градус,ама днес във Варна сигурно беше около 35 градуса.Ако си в отпуск да и до морето става ама на работа и да караш кола едва ли.Сега към 18ч. вече е добре и каменицата се истудява,но стова болно гърло не става,виж за няколко глътки студена ракиика и салатка за дезинфекция съм съгласна.Който е добре ще...пие,който не е няма да пие.Лошо...


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Май, 2005 6:21 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
[hide=Вили, виж това]Вили, у дома болното гърло го лекуваме с греяната ракия на Русокоска. Опитай, много помага ;)[/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Май, 2005 7:01 pm Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
:shock: Благодаря за рецептата.Веднага си я преписах в тефтера.Ще науча и нашите приятели,особенно за студените дни е върха.Ще я пробвам но след два дни.В момента пия силен антибиотик и мисля,че не е добре да се смесва с алкохол.Този грип направа ме свали.Не можах да пробвам тарталетките,шницелите и кюфтетата.Човек като е болен нему се яде пък камоли да готви.На всичко отгоре тормозя и домашните със суха храна.Мисля,че с помоща на медицината ще се справя.Имам една молба:При печатането на заглавието съм допуснала грешка-пише се сарма а не сърма.Може ли някои да оправи грешката.Ще ви бъда благодарна.


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Май, 2005 8:05 am Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
vivagd написа:
:shock: Благодаря за рецептата.Веднага си я преписах в тефтера.Ще науча и нашите приятели,особенно за студените дни е върха.Ще я пробвам но след два дни.В момента пия силен антибиотик и мисля,че не е добре да се смесва с алкохол.Този грип направа ме свали.Не можах да пробвам тарталетките,шницелите и кюфтетата.Човек като е болен нему се яде пък камоли да готви.На всичко отгоре тормозя и домашните със суха храна.Мисля,че с помоща на медицината ще се справя.Имам една молба:При печатането на заглавието съм допуснала грешка-пише се сарма а не сърма.Може ли някои да оправи грешката.Ще ви бъда благодарна.


Вили, пожелавам ти скорощно оздравяване! Повечето болести идват от нередовно пиене, казваше баща ми. 8)

Можеш и сама да нанесеш поправката: В първия си пост от съобщението натискаш "промени". Би трябвало да ти се отвори прозорец, в който е текстът ти. Там можеш да промениш и заглавието.


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Май, 2005 6:02 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
:lol: Здравей Алеко!Благодаря за пожеланията.Напълно съм съгласна със теб за пииването,грешката ще бъде поправена.Май напоследък ми се събра доста работа и едното е за сметка на другото.Когато си пред издаване на кооперацията лудницата е пълна,но всичко ще се нормализира.Мислех,че ще се размина по-леко но този вирус ме победи убедително.Нямам време за вкусотии,но ще завъртя един миш маш и пражени картофки.Е този път ще има и чаша бира.Желая лека и спокойна вечер.Поздрави Вили.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 11 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Google [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB