Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 7:20 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 21 мнения ] 
Message
Сготвено на: 16 Юли, 2004 11:28 am Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
За тестото:
500 гр брашно (най-добре става с типово)
100 мл олио
20 гр пресна мая или 1 пак суха на д-р Йоткер
щипка сол и щипка захар

За плънката:
1 ч.ч. ориз
1/2 кг рибено филе
2 глави лук
2 с.л. брашно

Брашното се пресява и се размесва със солта. Прави се кладенче, в което се сипват маята, разтворена в малко хладка вода със захарта, и олиото. При непрекъснато бъркане се добавя още хладка вода до получаване на средно меко тесто. То се оставя на топло, покрито с кърпа. След около 30 мин се премесва. След като втаса още веднъж, се премесва отново и се разделя на две различни по големина части. От тях се разточват две кори, като по-голямата трябва да е с диаметър 5-6 см по-голям от този на тавата, така че да покрие плътно дъното и стените на тавата. В нея се слага плънката, която НЕ ТРЯБВА да бъде гореща. Отгоре се слага другата кора, защипва се за долната, надупчва се с вилица и се оставя за около 20 мин да престои. Слага се във фурна загрята до 160 градуса и се пече докато придобие златисто-кафяв цвят. Изважда се от фурната и се поръсва с масло или вода и се покрива с кърпа. Сервира се изстинал.

Плънката се приготвя като поотделно се сварят рибата и ориза. Рибата се нарязва на малки парченца. Лукът се запържва с малко олио, къри или джинджифил и черен пипер. Добавя се брашното и се разрежда с бульон от рибата, докато стане гъст сос, който се смесва с рибата и ориза. За любителите на пилешко пирогът се прави по същия начин.

Сервира се с много сметана и збравяте за всички диети!!!


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Юли, 2004 2:27 pm Пет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Ужас, ужас, чак се разтреперих :oops: Само не знам как ще се чака, докато изстине това чудо...


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Юли, 2004 4:42 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 09 Юли, 2004 11:26 am Пет
Мнения: 35
Location: Добрич
такива рецепти за които е необходимо нечовешко според мен търпение се правят след като вече обилно си похапнал))) хехехе...не ме слушай .....аз като направя крем карамел и опатквам половината още топъл...


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Юли, 2004 7:21 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Нямам търпение да го пробвам!! :) :) Мерси1Мерси!Мерси!
Я кажи това тесо универсално ли и за други пироги с солена плънка(гъби,кайма..) или има отделно рецепти за тях? :?:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Юли, 2004 7:29 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Универсално тесто за руски пирози с пиле, риба, картофи и т.н.


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Юли, 2004 7:37 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Ейй,супер!!Благодаря!!
Заради вас сега няма да се побера в банския!! :evil: :evil:
Май ще си купувам нов! :cry:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Юли, 2004 11:29 pm Пет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Когато сърцето е широко, какво значение има, че банският е тесен :D Я не му се притеснявай толкова!


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Юли, 2004 11:37 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Мноогоо смешно!! :lol: :lol: Да ме успокоява човек ,който проси кибрит от стената,бръсне кучето си и го влачи седнало в тиган... :lol: :lol: А да не говорим, и че горкото коли(дакел) трябва и да я изяде ..като големия лош вълк!! :wink:
Заради твоя ник пак препрочитам любими детски книжки :) :wink: .(Малко offtopic :Книгата е страхотно между другото ,и който още не я е чел,няма значение на каква възраст е най -добре да го направи!!Поучителна е и за родители които не обръщат достаъчно време на децата си!!Ерих Кеснер-"Антон и Точица")
П.с. не се сърдете за спама ,но я прочетох днес на един дъх и още съм под впечатлението и!


Last edited by ludetina on 17 Юли, 2004 1:49 pm Съб, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 17 Юли, 2004 1:14 am Съб 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
:D Така е, за да си остане Лудетина...


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Юли, 2004 11:28 am Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Teстото става само за солени пирози!!!


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Юли, 2004 12:48 am Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 02 Юни, 2004 12:21 am Сря
Мнения: 28
г-н Томов, какви да тези "ПИРОЗИ"?
питаха ви за пироги ... Верно, че малко като мн.ч. на лодка еднодръвка(пирога), ма тези пирози малко като булдози...;)
може и така да е по-правилно граматически ... ама защо "пирожок" стана пирожка (даже п`ирожка), а не пирогче например ...
е не най-кулинарна тема, а пирог - това толкова вкусно ... Ако можех и да меся ...


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Юли, 2004 11:16 am Пон 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Вярно, че е извън кулинарната тема, но да доизясним: пред предна гласна в българския език "г" подлежи на втора палатализация и задължително, с много малко изключения, преминава в "з". В случая с пирожка, тъй като предхожда умалителния суфикс "ка", преминава чрез трета палатализация в "ж".
Наистина звучи странно и съвсем не по руски /аз лично също съм за пироги/, но ние доста наименования от световната сме побългарили... :D
Като се повдигна този въпрос, много ще е хубаво, който знае оригиналното име на дадено ястие, да го посочва към рецептата, все ще понаучим нещичко...


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Авг, 2004 10:40 am Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Както обещах ето и малко снимки:
ImageImage


Last edited by MR.LAZY on 17 Сеп, 2004 6:57 pm Пет, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 23 Авг, 2004 12:12 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:roll: Изглежда страхотно!Ако е и толкова вкусно... :twisted:(в което не се съмнявам) ще те държа лично отговорен за развалената ми фигура :wink: :).


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Авг, 2004 1:33 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
По-вкусни са отколкото изглеждат, а относно фигурата, мога да ти препоръчам един два сайта :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Авг, 2004 2:46 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
За диети ли???Ако са български много е малка вероятноста да не ги знам... :wink: Макар ,че като гледах днес снимката на "рубенсовите красавици" в сайта доста се успокоих.. :lol: :) .Говоря за статията за "Еротичната кухня",което ме наведе на мисълта ..за пълнените лешници :) много интересна рецепта определено за хора с железни нерви и ледено спокойствие.. :lol: блазе на домашните му :wink: :D

П.С.Ако пък говориш за друг вид сайтове ,а не за дитеи,а пък аз не стоплям.. :lol: дай на сам...луда съм по интернет! :wink:


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Авг, 2004 2:51 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Имах предвид един малко странен сайт - форум на дебеланковците във ФРГ. Наистина не се майтапя има такъв :lol: Хората не се притесняват изобщо от положението в което са и са си направили общество. За съжаление немския ми е на доста слабо ниво и не можах да прегледам подробно сайта...


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Авг, 2004 2:58 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Жалко и моят немски е зле :( от 13 години не съм го употребявала ..Идеята обаче ме кефи ,мен обаче трудно ще ме приемат в тяхното общество малко съм далеч от мисълта да се нарека дебеланка :) :P ..
Интересно какво ли обсъждат в техния форум..едва ли диети.. :lol: по скоро някоя и друга питателна рецепта.. :wink: :) Наистина жалко ,че е на немски :twisted:.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Авг, 2004 7:39 pm Пон 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Божествени са!!! Който ги е правил - златни му ръце :D
Ти по-добре обясни това художество с оформянето на рибата как да го постигнем


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Авг, 2004 6:58 pm Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Здравейте,
пише ви "авторът" на пирога. Благодаря за прекрасните отзиви.
Рибата се прави ето така: от тестото се разточва кръгла /може и овална/ кора, около 1 см дебела. Плънката се слага по средата по цялата дължина, страничните 2-3 см, от които ще се правят перките, се намазват леко с вода. Прегъва се и се получава нещо като калцоне. Опашката се изтегля с ръце, разделя се с нож и с обратната му страна се правят украсителни ивички. Перката откъм главата се подгъва назад; с малка ивица тесто се оформя главата и окото се прави от топченце. Люспите се "рисуват" с острието на малък нож. Това е.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Авг, 2004 12:49 am Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Бисквитке, адски скромно - ти трябва да си нещо като шоколадов трюфел, карамелът на крем-карамела, а за мен - аншоата върху виенския шницел :lol: Ти си гений бе, човек :shock:
Да питам пак - значи люспите не се лепят допълнително, а се очертават с ножа, като релеф?


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 21 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB