Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 1:49 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 
Message
Сготвено на: 24 Юни, 2005 8:11 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 03 Юни, 2005 3:02 pm Пет
Мнения: 7
Location: Бургас
Ето и така дългоочакваното предложение. Това са банички с морски продукти. За целта ще са ви необходими следните продукти:

една опаковка от морския коктейл;
един пакет кори за баница;
лук - една глава или една връзка пресен;
копър;
тарос (естрагон);
сол на вкус;

Първо се приготвя плънката. В тиган се загрява малко олио (зехтин). Запържва се ситно нарязания лук. Добавят се морските продукти. Може допълнително да се прибавят ситно нарязани рулца от раци и бяла риба. Необходимо им е малко време. След това копъра, тароса и сол на вкус. С тази плънка се правят баничките. Корите се режат на три части. Плънката се поставя в единия край и се завива, като се подпихват краищата да се получи плик. Краят се намазва с вода и се залепва. По нататък вариантите са два: единият е да ги изпържите на не много силен огън, а другия да ги изпечете във фурната. Това изберете сами.
Опитайте! Надявам се да ви харесат.

Сетих се за още една, но от кой ще е водката?


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Юни, 2005 9:32 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Поли написа:
Това са банички с морски продукти. За целта ще са ви необходими следните продукти:

Поли, рецептата страшно ми хареса, но малко ме смущава съчетанието от вкусовете на задушения лук и морските дарове. Защо не помислиш да направиш вариант като заместиш лука с нещо друго, което вкусово се съчетава с морските дарове, например рукола с малко настъргана кора от лимон?
Ако се пържат на слаб огън няма ли да попият твърде много мазнина?


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Юли, 2005 11:09 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Мерси за рецептичката. Щом така казваш, значи така трябва да е! Ти живееш на морето - ти знаеш най-добре. Аз винаги си ги представям морските дарове пържени, печени панирани, с лимонов сок и листенце от марулка за окрашение.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Юли, 2005 12:08 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Jasen написа:
Аз винаги си ги представям морските дарове пържени, печени панирани, с лимонов сок и листенце от марулка за окрашение.


Марулката си я преотстъпвам доброволно на Мързелко, че и той душа носи. А за лука не съм съгласен с Готин. Според мен добре се връзва с морските дарове.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Юли, 2005 12:12 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Марулката си я преотстъпвам доброволно на Мързелко, че и той душа носи.
Аз кат' съм вегетарианец, да не съм веганец, бре? Ти, ако имаш душа, ще си поделиш ястието с мен, а не само марулята. От морските дарове не обичам само мидите, иначе всичко останало хапвам с удоволствие.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB