Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:40 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 18 мнения ] 
Message
Сготвено на: 21 Сеп, 2005 10:06 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Това е едно чудесно мезе .Хубавото му е ,че можеш да си го приготвиш от предния ден даже и после дамо да го изпържиш,което го прави идеално за гости. :) Рецепта е на Ирина от good-cook.Предлагам ви я в оригинал,но по нея може много да се импровизира :) ,и резултатъ винаги ще добър:

Панирани рачешки рулца


Необходими продукти:
1 пакет рачешки рулца (от големите,не помня грамажа,но бяха 14 бройки)
няколко скилдки чесън
черен пипер
соев сос (по желание)
горчица (около 2 с.л.)
кашкавал около 60-70
1 яйце
брашно
галета

Начин на приготвяне:
Нарязваме кашкавала на тънки пръчици с дължината на рулцата,аз лично имах и една печена чушка и от нея сложих,чудесно ще стане според мен и с кисела крастваичка,маслинки..въобще с каквото ви хрумне.
Смачкваме чесъна,добавяме горчицата,черния пипер и соевия сос.Разбъркваме добре докато се хомогенизира.
Кипваме малко вода и пускаме ролцата за 10-15 секунди.Водата наистина трябва да е малко,за да не се загуби деликатния аромат на рулцата.Изваждаме ги и внимателно ги развиваме.Трябва или да сте много бързи ,или да ги попарвате на порции,защото когатио позастинат ,започват да се разкъсват.
Намазваме с пастата,поставяме пръчица кашкавал,завиваме на рулце.Овалваме в брашно,в яйце (предварително разбито с 2-3 с.л. вода) и галета.Подереждаме в чиния и поставяме в хладилника за 30 мин. за да стегне панировката (аз бързах и ги сложих в фризера за 10 мин).Пържим до зачервяване,отцеждаме в/у кухненска хартия.Сервират се топли,може с някое сосче (да речем кисело мляко с чесн и копър).
Да ви е сладко!


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Сеп, 2005 10:11 am Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Звучи много слюноотделящо, но тези рачешки рулца нещо ги недолюбвам. Виж, ако ставаше дума за кралски скариди или лангусти....


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Сеп, 2005 10:32 am Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
...но тези рачешки рулца нещо ги недолюбвам.
Някъде бях чел, че това което се продава у нас не били рачешки ролца, а някакви пресовани части от риба т.е. някакво фалшименто.


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Сеп, 2005 10:33 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Айде сега и кралски скариди.. :roll: ,сигурна съм че са много вкусни,макар че никога не съм ги опитвала,само коктейлни.Много ги обичам,ама трудно ще ги завия на рулца.. :mrgreen:

MR.LAZY написа:
Някъде бях чел, че това което се продава у нас не били рачешки ролца, а някакви пресовани части от риба т.е. някакво фалшименто.
..не само у нас.Те се наричат сурими принципно..правят се от мерлуза/хек и скумрия обикниовенно + екстракти /аромати на рачешко месо. :) Консумирам ги рядко ,но си ги харесвам. :)


Last edited by ludetina on 21 Сеп, 2005 10:36 am Сря, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 21 Сеп, 2005 10:36 am Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Имайки предвид салатката с рачешки рулца на мъжо ти, не се съмнявам, че това ще ми хареса също. Само не знам как си го накарала да го яде :roll:.


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Сеп, 2005 10:38 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:laugh: Не можах да му дръпна чинията от лапите.. :mrgreen:
Все пак неговия фаворит си остава любимата салата.. ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Сеп, 2005 12:36 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Чудничко звучи. Само това с развиването не ми е много ясно - имаш предвид, че е възможно да се развият и да се получи нещо като лист :roll: ?


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Сеп, 2005 1:58 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Ами да ,точно така се получават. :) Ето,на тази снимка се вижда..как точно стават- Image


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Сеп, 2005 10:38 pm Нед 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
ludetina написа:
Ами да ,точно така се получават. :) Ето,на тази снимка се вижда..как точно стават- good-cook.ru/foto/salat/032-2.jpg

Какво невероятно поле за изяви!!! :elef: Втре може да се напъха всичко, а имам една приятелка, която мнооооого обича "рачешки" рулца, ура, ура, ура! Благодаря ти


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Сеп, 2005 3:24 pm Вто 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Лудетина Благодаря за рецептата или за пиниза по точно . Имам почти същата рецепта само се прави с друга панировка, която е с бира . Обаче девойката която беше пуснала рецептата имаше някакви рулца които сами се развиват, а такиви поне в София още не съм намерила :( Та мин. път колко си играх да ги развивам с едно ножче :twisted: ужас .. А сега това с водата как не се сетих :to4:
Нищо благодаря отново за пиниза :flow:


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Сеп, 2005 4:06 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:) Е,радвам се ,че идеята ви допада.. ;) каква е тази панировка с бира?Нещо като патафри с бира ли?Ако направите някоя изключителна импровизация с пълнежа,споделете я! :)


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Сеп, 2005 4:44 pm Вто 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Ами незнам какво е "патафри с бира" :oops: Но прилагам превод на моята рецепта :
200 мл бира
1 яйце
магданоз копър и т.н
сол пипер
Всичко се омесва добре и се добавя брашно до лепкаво тесто. Рулцата се напълват с настърган кашкавал и се потапят в тестото и се пържи.
Оригинала


 Profile  
 
 Рецепта: супер
Сготвено на: 29 Сеп, 2005 4:15 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 25 Сеп, 2005 10:24 pm Нед
Мнения: 15
Location: София
Падам си по рачешките ролца. Много обичам да си хапвам. Между другото тази панировка с бирата наистина е много добра. Става и за други нещица.

Вкусното си е вкусно. :lol:


 Profile  
 
 Рецепта: Re: супер
Сготвено на: 29 Сеп, 2005 4:20 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Лили написа:
Падам си по рачешките ролца. Много обичам да си хапвам. Между другото тази панировка с бирата наистина е много добра. Става и за други нещица.

Вкусното си е вкусно. :lol:

Така де, точно теб имах предвид, ще мушнем вътре и по една пръчица варено морковче :lol: , ако лудетинката не възразява


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Окт, 2005 11:25 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:oops: Айде сега..кога пък съм възразявала,ако става дума за обогатяване на рецепти.. :roll:
Благодаря за рецепта за панировката,Марабу,непременно ще я пробвам!
Патафри е онази пухкава панировка,на която бептъка се отделя ,разбива се на сняг и се добавя накрая.Имаше тук някъде и рецепта ,ако не се лъжа.Прословутите панирани кашкавалчета на Хепи, са с такава панировка. :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Яну, 2010 5:15 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 23 Дек, 2009 10:18 pm Сря
Мнения: 17
Ще вдигна темата, дано не възразявате 8)
Имах огромния мерак да напиша подобна рецепта и да открия топлата вода, ама не би ! :lol: :lol:
Само не разбрах този чалъм с развиването на рулцето как го постигате :?:

Аз имам рецепта (уж японска) , в която рулцето се разрязва на две по дължина, мацва се от соса (горчица, соев сос, чесън) , слага се по парченце кашкавал и кисела краставичка, панира се ( :?: брашно, яйце, галета) и се пържи.

Аз бих пропуснала кашкавала и бих сложила максимално много краставичка, но и с маслини ще стане супер, сигурна съм :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Яну, 2010 6:41 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
feuerzeug написа:
Само не разбрах този чалъм с развиването на рулцето как го постигате


ludetina написа:
...Кипваме малко вода и пускаме ролцата за 10-15 секунди.Водата наистина трябва да е малко,за да не се загуби деликатния аромат на рулцата.Изваждаме ги и внимателно ги развиваме.Трябва или да сте много бързи ,или да ги попарвате на порции,защото когатио позастинат ,започват да се разкъсват...


Относно пълнежа: трябва да се направи така, че да ви е вкусно.


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Яну, 2011 4:17 pm Съб 

Дегустатор

Offline
Готви от: 08 Яну, 2011 4:03 pm Съб
Мнения: 1
Страхотна рецепта !!! Поздравления!!!

Моите рулца се развиха от самосебеси в следствие на размразяването в студена вода-може би не е задължителна частта с потапянето във вряла вода.
ЛЕСНО СЕ РАЗВИВАТ - просто се поддема крайчето-не се късат или разпадат.При повторното навиване също.Става лесно .

Пълнежа го направих от рецептата - прекрасно!!!

Панировката- от рецептата-идеална!!!

Соса-бял+ чесън,копър,лимонош сок и сол-много подходящ!!!

Заедно с рулцата панирах и скариди.Използвах същата панировка.Станаха много добре.

Добър Апетит на Всички !!!


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 18 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB