Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 12:43 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 
Message
Сготвено на: 19 Окт, 2005 2:20 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Рецептата е на моя любимец Пламен Дойчинов.

300 г черни обезкостени маслини
100 г аншоа (като не ми се откъсне от сърцето, го правя с хамсия)
100 г риба тон от консерва
200 г каперси,
200 г зехтин,
40 мл бренди,
5 склидки чесън,
1 ч.л.люта горчица,
черен пипер

Всички съставки се миксират до възможно най-фино пюре. Оставя се в хладилника 2-3 дни преди да се консумира с препечени филийки, печени аламинути на скара или варени яйца (този срок е нечовешки и напълно невъзможен за спазване :lol:)


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Окт, 2005 2:48 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:mop: :knife: Ох ,леле майко..ужас 3 дена!

Имам в момента коняк, дали мога да заменя брендито с него?(макар да пише на етикета "Wine Brandy" ,значи става.. :roll: )


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Окт, 2005 3:05 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Пък аз пратих Мъжа за бренди, а той купи ром :evil: Каза, че нямало разлика :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Окт, 2005 3:11 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
Пък аз пратих Мъжа за бренди, а той купи ром :evil: Каза, че нямало разлика :roll:


Как да няма разлика? Първо на вкус и второ по произход - едното се прави от грозде, а другото от тръстика.


ludetina написа:
:mop: :knife: Ох ,леле майко..ужас 3 дена!

Имам в момента коняк, дали мога да заменя брендито с него?(макар да пише на етикета "Wine Brandy" ,значи става.. :roll: )


Конякът си е бренди, само дето не всяко бренди е коняк.


Антоновице, това нещо няма в никакъв случай няма да издържи три дни в хладилника ми. Давам му максимално три часа и после му се нахвърлям. Mr. Green Мисля, че много добре ще си тича с питката с бира и босилек от бр. 4.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Окт, 2005 3:21 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
biskvitka написа:
Пък аз пратих Мъжа за бренди, а той купи ром :evil: Каза, че нямало разлика :roll:


Как да няма разлика? Първо на вкус и второ по произход - едното се прави от грозде, а другото от тръстика.
Сигур мъжът ти е имал предвид, че у България, коняк, бренди, ракия и ром се правят по един и същи начин и с едни и същи съставки: спирт, есенция и глицерин. И не може да бъде другояче. При цена под 5 лева за 700 милилитра, не можем да говорим за грозде и тръстика. Пък и на теб ти трябва за сладкиши, така че няма да усетиш разликата ;).


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Окт, 2005 3:26 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
MR.LAZY написа:
Алеко написа:
biskvitka написа:
Пък аз пратих Мъжа за бренди, а той купи ром :evil: Каза, че нямало разлика :roll:


Как да няма разлика? Първо на вкус и второ по произход - едното се прави от грозде, а другото от тръстика.
Сигур мъжът ти е имал предвид, че у България, коняк, бренди, ракия и ром се правят по един и същи начин и с едни и същи съставки: спирт, есенция и глицерин. И не може да бъде другояче. При цена под 5 лева за 700 милилитра, не можем да говорим за грозде и тръстика. Пък и на теб ти трябва за сладкиши, така че няма да усетиш разликата ;).


Да де, ама ако не купуваш от Цар Киро, а прежалиш два-три лева повече, веднага ще усетиш разликата. А пък и в сладкиш се усеща дали е ром или коняк.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Окт, 2005 3:27 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Виж, за коняка не съм съгласна..този който купуваме е към 7 лв. и е съвсем приличен.Пила съм и "Наполеон" и нашия ми харесва повече.. :)
А за рома сте прави..то на етикета си пише.."есенция" от нещо си. и за текилата също.. :roll: .За това български ром не купувам! :x


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Окт, 2005 3:34 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
ludetina написа:
Виж, за коняка не съм съгласна..този който купуваме е към 7 лв. и е съвсем приличен.Пила съм и "Наполеон" и нашия ми харесва повече.. :)
А за рома сте прави..то на етикета си пише.."есенция" от нещо си. и за текилата също.. :roll: .За това български ром не купувам! :x


Аз и българско бренди за 7 лв. не бих купил. Има добри нашенски брендита, ама не са под 15 кинта. Най-вкусното бренди обаче, което съм пил досега, е испанското Don Carlos I.

Ром само от Куба, колкото и да ми е неприятен другарят Фидел.


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Окт, 2005 3:41 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Да де, ама ако не купуваш от Цар Киро, а прежалиш два-три лева повече, веднага ще усетиш разликата.
Какъв цар Киро, бре? Метро е местото от което съм го купил.

Алеко написа:
А пък и в сладкиш се усеща дали е ром или коняк.
Да, вероятно, ако е истински, а не БГ.

ludetina написа:
Виж, за коняка не съм съгласна..този който купуваме е към 7 лв. и е съвсем приличен.
И кой е той?


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Окт, 2005 3:47 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Май доста разводнихме темата... Съжалявам, че започнах първа.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB