Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 12:29 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 9 мнения ] 
Message
Сготвено на: 07 Дек, 2005 10:18 am Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 10:19 pm Нед
Мнения: 120
Location: София
Рецептата е на Хюи от ТВ Дискавъри. Снощи я пробвах и стана страхотно:

Продукти:
1. Филе от бяла риба
2. Пресни домати
3. Зехтин
4. Олио
5. Чесън
6. Магданоз
7. Сол

1. Филето се осолява, маринова и се подрежда в тава с малко вода. Добавих и 2 ч.л. маргарин;
2. Доматите се пускат цели във вряща вода и веднага се изваждат, след което се обелват и им се изрязва капачето;
3. След като сте почистили доматите ги нареждате цели в тавата при рибата;
4. Добавят се подправки на вкус и се пече в умерена фурна;
5. Като се изпече филето, се изважда с доматите, като използвате щипка за да не се разпаднат, и се подреждат в голяма чиния за сервиране;
6. В средно дълбок тиган се слагат по малко зехтин и олио да се загреят;
7. Добавят се ситно нарязания чесън;
8. След като чесъна започне да става прозрачен се добавя и ситно нарязания магданоз и малко бяло вино;
9. Като се запържат чесъна и магданоза се приготвя сос със сока от печеното филе и се подправя на вкус;
10. Готовия сос се изспива върху филето и доматите;
11. Поднася се с гарнитура според вкуса (варени картофи, зелева салата и т.н.)

Нарочно не упоменавам количества, защото повечето продукти зависят от броя порции и вкуса на компанията.


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Дек, 2005 12:08 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Окт, 2004 10:37 am Сря
Мнения: 470
Ммммммм това звучи страшно вкусно


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Дек, 2005 3:09 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Тоя Хюи ми е голяма слабост, направо съм влюбена в него! А и живот си живеят - ловят си какви ли не рибки из едни бистри води, после си ги готвят на теферич... Давай още негови рецепти, ако имаш.


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Дек, 2005 4:09 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
to4ica написа:
Тоя Хюи ми е голяма слабост, направо съм влюбена в него! А и живот си живеят - ловят си какви ли не рибки из едни бистри води, после си ги готвят на теферич... Давай още негови рецепти, ако имаш.


Трябва да му ида на гости на тоз Хюи. Ще му изловя рибата, ама няма да му я ям. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Дек, 2005 8:48 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Алеко написа:
Трябва да му ида на гости на тоз Хюи. Ще му изловя рибата, ама няма да му я ям. :mrgreen:

Вземи едно куфарче с мен - ще се вместя в килограмите за презокеанския багаж. Без връщане - тогава вече няма да се вместя ;)


Last edited by to4ica on 08 Дек, 2005 12:24 am Чет, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 07 Дек, 2005 11:31 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Звучи страшно вкусно, но какво значи да се маринова рибката? да се натопи в оцет ли?


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Дек, 2005 12:42 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
to4ica написа:
Алеко написа:
Трябва да му ида на гости на тоз Хюи. Ще му изловя рибата, ама няма да му я ям. :mrgreen:

Вземи едно куфарче с мен - ще се вместя в килограмите за презокеанския багаж. Без връщане - тогава вече няма да се вместя ;)


А как ще си нося такъмите? :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Дек, 2005 12:40 am Пет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Алеко написа:
to4ica написа:
Алеко написа:
Трябва да му ида на гости на тоз Хюи. Ще му изловя рибата, ама няма да му я ям. :mrgreen:

Вземи едно куфарче с мен - ще се вместя в килограмите за презокеанския багаж. Без връщане - тогава вече няма да се вместя ;)


А как ще си нося такъмите? :lol:

Хората от бандата на Хюи имат такъми да изловят всичко, що мърда из световния океан... Представят страхотни нововъведения и изпитани стари марки в рибарлъка


 Profile  
 
Сготвено на: 09 Дек, 2005 10:07 am Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 10:19 pm Нед
Мнения: 120
Location: София
to4ica написа:
... Давай още негови рецепти, ако имаш.


За мен това е най-добрия готвач в областта на рибната кухня, сигурно е добър и в останалите неща, които прави... Рецептиге му обикновено са простички за изпълнение, но пък доста вкуснички... за съжаление, не всички продукти, с които той борави ги има на нашия пазар.
Например, по същия начин както филето, той направи и миди "пектени", само, че без доматите... и също изглеждаха върха...
А рецептите просто си ги запомням и като имам възможност ги приготвям...но щом представлява интерес, ще се постарая да ги записвам. Между другото, той има сайт, но е платен...

Jasen написа:
Звучи страшно вкусно, но какво значи да се маринова рибката? да се натопи в оцет ли?


Мариноване на риба, пък и не само на риба, не означава само оцет...
Например аз посолявам рибата, слагам и малко девесил, соев сос и малко лимон..оставям рибата около час така и после я приготвям...
Естествено има и други видове маринати... по-скоро мариноването е въпрос на вкус и подбор на подправки.
Такива неща правя и с различни видове меса, особено по-жилавките...например, ако приготвяш дивеч, мариноването е задължително, иначе бая жилаво ще стане.
Изобщо, повечето кухни мариноват задължително месата преди приготвяне и така хем по-лесно се пригатвя след това, хем е по-вкусно...

Алеко написа:
Трябва да му ида на гости на тоз Хюи. Ще му изловя рибата, ама няма да му я ям. :mrgreen:


И все пак ти препоръчвам да опиташ нещо от него, мисля че няма да съжаляваш.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 9 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB