Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:40 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 
Message
Сготвено на: 07 Дек, 2004 1:14 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Мерси,за обяснението..лекцията (от страна на половинката ми ) беше на тема
:arrow: "Как ще готвиш риба със сметана ,не знаеш ли че е вредно?" ;)

Значи казваш..в случай че ядем риба или някъкво месо в комбинация с млечни продукти или яйца,е желателно да поднесем ястието с някъкви задушени зеленчуци и лек десерт,защото иначе затормозяваме организма си..така ли?Не е трудно постижимо,не бих искала да се откажа от любимото ми пиле със сметана и топено сирене..:(
Извинявам се , ако малко ти досаждам,обаче в къщи (преди да започна аз да готвя ) никога не се е готвило "нещо " със сметана или мляко ..и цялата тази информация е нова за мен..:)

Иначе в единия десерт (е не десерт точно -сладки ) имаше млечен продукт -извара , а в другия "Фъч" незнам ..свекърва ми го донесе..


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Дек, 2004 1:47 pm Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
;) Изобщо не ми досаждаш, (по-скоро аз се притеснявам, че може да ти писне от псевдонаучните ми обяснения :oops: ) даже напротив, радвам се, че има хора, които готвят не само вкусно, но и здравословно. 8) 8)
Все пак зеленчуците е по-добре да са сурови. Суровите туршийки, които вкисват естествено, без оцет, също вършат работа (заради млечната киселина в тях).
А изварата да не те притеснява (освен ако не е домашна, но и тогава не е чак толкова страшна), тя се прави от суроватка, от която преди това са извлечени почти всичките ценни съставки (за масло, сирене, кашкавал и др).


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Дек, 2004 1:59 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Ok,мерси!
Какво значение има дали е домашна или не?Принципно беше донашна..общо взето почти всичко ,с което готвя е домашно.. :!:
Колкото до "наставленията"-обичам да научавам нови неща и постоянно да обогатявам знанията и уменията си..така че ..съветите не ми пречат,ако пък се заформи някъкъв спор..толкова по добре . ;) Ще стане още по интересно! :mrgreen:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB