Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 9:41 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 23 мнения ] 
Message
Сготвено на: 23 Май, 2005 12:53 am Пон 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
Продукти:1кг.картофи
2бр.пилешки бутчета/или пил.месо
шепа гъби
40гр.масло
1глава лук
3-4склидки чесън
2с.л.олио
магданоз,сол и черен пипер на вкус
Приготвяне:Картофите се нарязват на тънки филиики и се покриват с част от тях дъното и стените на тава.Запържва се в маслото нарязания на ситно лук и чесъна,добавя се свареното и нарязано пилешко месо,гъбите на пърченца ,сол на вкус и черен пипер.Сместа се разстила върху леко посолените картофи,полива се с олио,поръсва се с магданоз и се слага в предварително загрята фурна на 180 градуса за 45 минути.Добър апетит.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Май, 2005 11:14 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Атака! Сега го изненадах Големия Злоядец в гръб! Да видим какво ще ми каже! И картофи яде и пиле!!! Сигурен съм, че става в микровълнбова - вие какво ще кажете?


 Profile  
 
 Рецепта: Пай от картофи
Сготвено на: 26 Май, 2005 1:15 am Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
:lol: Здравейте!Ще се радвам ако рецептата за пая ви хареса.В микровълнова не съм пробвала нещо не ми харесват гозбите или не съм попаднала на някоя вкусотия.Използвам я само за притопляне.А за такива неща предпочитам фурната.Освен с пиле може да се приготви и с хамбурски или телешки салам,като върху картофените филиики се редят и кръгчета от домати.Може и да се поръси с кашкавал накрая докато леко се запече.Варианти много,кой с каквото разполага.Доно нещо от всичко това ви хареса.


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Май, 2005 12:01 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Jasen написа:
Атака! Сега го изненадах Големия Злоядец в гръб! Да видим какво ще ми каже! И картофи яде и пиле!!! Сигурен съм, че става в микровълнбова - вие какво ще кажете?


Ясене, стига си се подпичквал с таз микровълнеста печка! Било коффффти за мъжествеността, казват.


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Май, 2005 1:35 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Jasen написа:
...Сигурен съм, че става в микровълнбова - вие какво ще кажете?

На 100% за 20 минути. След като спре да се върти манджата, изчакай още 5 минутки, отвори, опитай, и ако е необходимо, пусни печката за още 5 минути.


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Май, 2005 12:34 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
biskvitka написа:
Jasen написа:
...Сигурен съм, че става в микровълнбова - вие какво ще кажете?

На 100% за 20 минути. След като спре да се върти манджата, изчакай още 5 минутки, отвори, опитай, и ако е необходимо, пусни печката за още 5 минути.


biskvitkе, ами че то и в най-обикновена фурна ще стане за 25 минути, бе...
Каква е далаверата?


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Май, 2005 12:41 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
gotin написа:
Каква е далаверата?
Разликата в сметката за ток :lol: Ако фурната е 2-3 хиляди вата, микровълновката е макс. 1400 W или около 2-3 пъти по-евтинджос


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Май, 2005 1:36 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
И още нещо: хубавата ми нова фурна не работи. Докато я оправя, ще трябва все пак да се яде, нали :twisted:?


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Май, 2005 3:53 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Алеко написа:
Jasen написа:
Атака! Сега го изненадах Големия Злоядец в гръб! Да видим какво ще ми каже! И картофи яде и пиле!!! Сигурен съм, че става в микровълнбова - вие какво ще кажете?


Ясене, стига си се подпичквал с таз микровълнеста печка! Било коффффти за мъжествеността, казват.

Не се бъзикам! Мн. готвя в микровълнеста. Бързо, лесно, удобно...5 мин. по - малко - че кой ти ги дава!?
Колкото до мъжествеността :belly: - докато ме снимаха на ринтген в Пирогов ми изсъхна крака, но с другото така и не се оправихме...Жената паркирала две тухли под леглото, ама до сутринта стават на прах :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Май, 2005 4:15 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Кво ги правиш тез тухли, бре? Да не ги мелиш на червен пипер?


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Май, 2005 7:57 pm Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
biskvitka написа:
И още нещо: хубавата ми нова фурна не работи. Докато я оправя, ще трябва все пак да се яде, нали :twisted:?

Не ти завиждам... :cry:
То само с една печка не си е работа.
За мене микровълновата си има спектър на употреба, но не може изцяло да ми замени нормалната фурна.
Обаче пък си има работи, които могат да станат перфектно само в микровълнова и едно от тези неща са картофите.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Май, 2005 8:36 am Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
gotin написа:
Обаче пък си има работи, които могат да станат перфектно само в микровълнова и едно от тези неща са картофите.


Аааа, хич не съм съгласен, да ти кажа! По-вкусно нещо от компирчета на фурна едва ли има! Никаква микровълнеста не може да направи таз коричка, каквато се получава при истинската печка. А пък ако е с дърва... просто няма такъв филм! В детските ми години една баба в Банско ми правеше такива картофки на фурна... Още си ги спомням и ми потичат лигите!


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Май, 2005 1:59 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Алеко написа:
gotin написа:
Обаче пък си има работи, които могат да станат перфектно само в микровълнова и едно от тези неща са картофите.


Аааа, хич не съм съгласен, да ти кажа! По-вкусно нещо от компирчета на фурна едва ли има! Никаква микровълнеста не може да направи таз коричка, каквато се получава при истинската печка. А пък ако е с дърва... просто няма такъв филм! В детските ми години една баба в Банско ми правеше такива картофки на фурна... Още си ги спомням и ми потичат лигите!


:) :) Едното си е едно, другото - друго...
Между варени картофи, печени цели, с обелките на фурна или в пепел и цели, само надупчени (и измити добре, разбира се) в микровълнова, най-определено тези, от микровълновата бият всички други начини по точки.


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Май, 2005 8:27 am Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Окт, 2004 11:22 pm Вто
Мнения: 88
Location: USA
Я момчетата докато се разберат (или избият) по въпроса за картофите и печките, Бисквитка да доложи какво стори на Фурната, че не работи!


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Май, 2005 8:31 am Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Veshtica написа:
Я момчетата докато се разберат (или избият) по въпроса за картофите и печките, Бисквитка да доложи какво стори на Фурната, че не работи!


Абе, че няма да се избием - няма! Най-много да се надготвяме и да ви поканим за жури.

Бисквитката сигурно е пекла много курабийки, та затова фурната й не бачка.


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Май, 2005 8:51 am Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Алеко написа:
...Бисквитката сигурно е пекла много курабийки, та затова фурната й не бачка.

Почти позна - пристрастена съм към домашния хляб, пък и трябва да поддържам киселия квас, като го използвам поне два пъти седмично.
Добрата новина: от сервиза ще ми се обадят до 2-3 дена, за да ми кажат, кога ще дойдат да я погледнат 8).


 Profile  
 
Сготвено на: 31 Май, 2005 8:58 am Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Е на това ако му викаш добра новина ! :shock:


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Юни, 2005 1:24 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
:evil: Днес пристигна един младеж от сервиза, погледна фурната и каза, че тя си работи. Побеснях, защото тя може и да грее, но не пече. :twisted: Той обаче е по-бесен, защото сметна, че са разкарали за зелен хайвер. Какво ги вълнува хората хлябът на някаква си там леля? Щом топли, трай си!


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Юни, 2005 1:40 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Е как така ще грее, пък няма да пече? Или грее, или не грее. Средно положение няма. Или може би грее само слабо?


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Юни, 2005 2:28 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Не е слабо, но не знам защо, отгоре нещата не се изпичат, а отдолу направо си загарят.
След малко отивам да правя мъфини (тестени, не с мръвка :mrgreen:), ще видим, какво ще се получи.
Абе крайно време е да се науча да готвя в микровълновата!


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Юни, 2005 3:18 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
Не е слабо, но не знам защо, отгоре нещата не се изпичат, а отдолу направо си загарят!

Виж дали не ти е изгорял горният нагревател. Т.е. юнакът от сервиза да погледне.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Юни, 2005 4:30 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Юнакът казва, че всичко е наред; т.е., че не може да изгори наполовина. И аз, за да се убедя, че е така, го пипнах и се опарих :).
Явно просто фурната е имала нужда от малко почивка.


 Profile  
 
Сготвено на: 01 Юни, 2005 8:00 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ми да, и тя е човек!

Дайте почивка на фурните си! Пържете в тиган!


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 23 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB