Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 2:08 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 15 мнения ] 
Message
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 2:11 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
За по-новите участници нека спомена, че обичам свинско и сметана, та да не се чудят, че давам такива калорични комбинации. От мен рецепта за отслабване няма да прочетете! :mrgreen:

Та за какво иде реч. Вземете десетина пържолчици, може и без кост, и ги пръжнете в тиганя за по 1-2 минути от всяка страна. После грабвате най-удачната за целта тава и я застилате с пържолките.

След туй нарежете две глави лучец на търкалца и го задушете в тиганчето със соса, останал след пърженето на мръФките. Прибавете две скилидки чесън, накълцани на ситно, както и около половин ока гъбки, също нарязани. Когато всичко това поомекне, ливнете връз сместа чаша Пино Ноар, ливнете същото количество в гърлото си и си починете малце. В това време винцето от тиганЯ ще се е поизветрило, така че може да добавите две лъжици галета и четвърт литър сметана. Когато тя кипне, сваляте от огъня и изливате цялата тази работа върху пържолките в тавата. Отгоре поръсвате настърган кашкавал, колкото поеме, и печете до зачервяване.

Сервира се с хлебец и Пино Ноар!


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 2:29 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Звучи ми прекрасно ,като се добави и черрно пиеррче..направо :facelick:

Само че ,едно нещо ме притеснява..колко сочно ще накрая?За да се зачерви кашкавал..не повече от 20 мин..макар да са пръжнати предварително пържолките,няма ли да е малко алангле?


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 2:30 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Алеко написа:
...около половин ока гъбки...

Това колко ще рече в грамове?
( :oops: не знам, колко е 1 ока: 1283 или 1225 г)


Last edited by biskvitka on 14 Сеп, 2005 2:36 pm Сря, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 2:34 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
Алеко написа:
...около половин ока гъбки...

Това колко ще рече в грамове?
( :oops: не знам, колко е 1 ока: 1283 или 1225г)


Абе, и половин кило ще свършат работа.


ludetina написа:
Звучи ми прекрасно ,като се добави и черрно пиеррче..направо :facelick:

Само че ,едно нещо ме притеснява..колко сочно ще накрая?За да се зачерви кашкавал..не повече от 20 мин..макар да са пръжнати предварително пържолките,няма ли да е малко алангле?


Спокойно, няма да са алангле. Една средно дебела пържолка прекрасно се изпържва за общо 4 минути. А като добавиш и престоя във фурната, всичко е на 6. Инак ще станат на гьон.

Нарочно не писах за подправките, защото всеки може да си слага каквото си ще. Ето например току що ми хрумна да го пробвам някой път с къри.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 2:40 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Мерси,ще ти повярвам,няма как.. 8)
Ох,кашкавал колкото поеме..това направо ми се стопли сърцето.. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 2:44 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Още два въпроса: каква е сметаната (течна или заквасена) и задължително ли е да се слага кашкавал?


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 2:48 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
ludetina написа:
Мерси,ще ти повярвам,няма как.. 8)


Да цитирам ли Крис, който в рибарския форум се подписва с "вЕрвайте ми"? За липсващи пръсти след консумацията обаче не отговарям. По въпроса ще се обръщате с доверие към Еднокрачко, който има опит с отсъстващи крайници.


biskvitka написа:
Още два въпроса: каква е сметаната (течна или заквасена) и задължително ли е да се слага кашкавал?


В Германия съм го правил с течна, а тук със заквасена. Става и с двете. А кашкавалът може да бъде заменен с Пармезан, Грюер, Гауда и т.н. Пармезанът и Грюерът придават малко по-остър вкус, с Гауда и нашенски кашкавал е по-меко.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 2:54 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Мили Боже... Брат, тази вкусотия не може ли някак да я скриеш от моя човек, че ще почне да хвърля холестероли по мен и ще го иска на закуска, обяд и вечеря :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 2:59 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Хайде сега, чак пък да те замеря с холестерол! Изрежи кокалите от пържолките предварително и ще смекчиш ударите от точните попадения. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 3:19 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
То4ице, а ако вместо свинско, вземеш котлети от рибка, няма ли да е малко по-здравословно за мъжа ти?
(Моят, ако слуша, с това ще го гощавам - извинявай, Алеко, за волната интерпретация...)

Всъщност, въпросът ми беше, дали твърдото сирене (както и да се нарича) не може да се пропусне изцяло? Много тежко ми се вижда с него... Ама сигурно е и вкусно :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 3:32 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Със сигурност може да се спести кашкавалът. Като се замисля, може да стане и с Моцарела.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 9:00 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
biskvitka написа:
То4ице, а ако вместо свинско, вземеш котлети от рибка, няма ли да е малко по-здравословно за мъжа ти?
(Моят, ако слуша, с това ще го гощавам - извинявай, Алеко, за волната интерпретация...)

Всъщност, въпросът ми беше, дали твърдото сирене (както и да се нарича) не може да се пропусне изцяло? Много тежко ми се вижда с него... Ама сигурно е и вкусно :twisted:

Бисквитчо, ако внеса тази промяна във великолепната свинщинка на Алеко, със сигурност няма да ме видите на следващата среща ;) Свършено е, той вече я видя и за него целият й чар е в прасето :hair:


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 9:10 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 10 Юли, 2005 8:44 pm Нед
Мнения: 74
Location: София
БЕЗУМЦИ!!! :old:

Не с рецепти като тази трябва да се борим срещу застаряването на населението!!!

Ако Алеко я пусне в списанието, ще срине акциите на животозастрахователите. В европейски мащаб!
[hide]купувайте опции :twisted: [/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Сеп, 2005 12:02 am Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Аз съм за свободния стил. Не си падам много по месото, но нека бъде светлина


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Сеп, 2005 11:20 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
to4ica написа:
...Свършено е, той вече я видя и за него целият й чар е в прасето :hair:


Естествено, че чарът на това ястие е в прасешкото! Иначе щеше да се казва "Риба с гъби и сметана", а не "Малка свинщинка". (Пояснителната добавка в заглавието е от г-н Админа.)

Така че, ако ще правите промени, то си е за ваша сметка. Ама ще му се загуби чарът. :lol: Все едно на хубава булка да й туриш фередже, да й оскубеш косата и да й облечеш расо. :mrgreen:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 15 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Google [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB