Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 2:01 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 
Message
Сготвено на: 16 Апр, 2006 1:53 pm Нед 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
неволята учи -свърши ми газовата бутилка за котлончето и се наложи да импровизирам с фурната, че да не правя сапаначено пюре на ел. котлона.

Та, за 2 порции - 400/450 гр. спанак, 100 гр. бекон, къмто 300 гр. картофи.

Спанакът го нарязах на сравнително ситно и го задуших с малко олио и една ч.л. Вегета вместо сол докато му спадна обема наполовина, че и повече. междувременно картофите бяха също нарязани на кубчета и положени в гювечетата, с малко мазнинка отдолу. Грамажът им е приблизителен, защото общо взето гледах да стигат до половината на гювечето. После нарязах бекончето на парченца и сложих върху картофите. Полях с малко водичка - около 1 к.ч. на всяко или по-малко и посолих леко картофите. Финално, най-отгоре разпределих спанака. Сложих капачетата и пуснах на 210 градуса за 15-ина минути, след което намалих на 150 за още 20. като станаха готови бухнах по едно яйце върху всеки спанак :mrgreen: и оставих да се изпече и то. Горда съм да кажа, че обрах шумни овации, макар и заглушени от мляскане. Много лесно и вкусно!


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Апр, 2006 4:57 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Мдааа... Макар и да не съм голям фен на спанака, не мога да не призная, че сред нас имаме още една майстор-готвачка, пък дори и да е без диплома. Браво, Куцо пиле!

А, имаме и вече две пилета... :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Апр, 2006 10:25 am Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Много съм ти благодарностна, Алеко :mrgreen: Какво му е на спанака, че го недолюбваш тъй? То може и без спанак, например, вместо него още ред картофки или някакъв друг зарзават, който ти харесва :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Апр, 2006 10:38 am Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
А не може ли още един ред мръФка? :mrgreen:

Като малък направо ми се повръщаше от миризмата на варен спанак, същото се отнася и за коприва и лапад. А баба ми ме тъпчеше с тая зелена гадост, щото имало много ДжЕлезо вътре и било здравословно. Инак съм щял да заслабна и залинея... Ех, да можеше да ме види сега, щеше да е предоволна. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Апр, 2006 10:51 am Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Аха, ясна работата. Аз съм така с морковите, макар че в последните години почнах да ги понасям в заешка салата, иначе сурови не съм в състояние да ги гриза. Мен ме тъпчеха с тях заради очите, ама не помогна... :roll: А за мръфката - че как да не може! Даже сигурно може да се направи трипластово само с мръвчици, от различен вид. Така правих новогодишната манжда, само мен ме нямаше в големия гювеч :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Апр, 2006 10:57 am Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Куцо пиле написа:
Така правих новогодишната манжда, само мен ме нямаше в големия гювеч :twisted:


Единствената причина вероятно е била, че гювечът ти е прекалено малък. :mrgreen:

Е, и аз вече похапвам спанак, но когато мога, го избягвам. Но за коприва и лапад да не чуя!


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Google [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB