Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 12:56 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 
Message
Сготвено на: 20 Авг, 2006 4:23 pm Нед 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Като ни поомръзнаха тараторите и гаспачото, ми хрумна този царевичен вариант:
Сварих 125г. готов качамак в течност, двойна на предвидената за качамак на опаковката, като смесих 1:1 вода и прясно мляко. Охладих течността мноооого. Запържих в 3-4с.л. зехтин ок.100г. коктейлни скариди и дребни крутони от половин царевичен Бонус. Смесих със супата 125г отцедена царевица от консерва (внимавайте каква купувате, че някои са направо чупизъбки :mrgreen: ), 2-3 щипки смлян кориандър и сол. Преди сервирането ръснах горещите крутони и скариди и сложих по 1с.л. лъжица заквасена сметана в чиниите (някои демонстративно си я извадиха - не било диетично, т.е. не отговаряло на летните тенденции, моля ви се). Като прибавка върви лимонов сок, според мен.


 Profile  
 
Сготвено на: 20 Авг, 2006 7:14 pm Нед 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
to4ica написа:
Като ни поомръзнаха тараторите и гаспачото, ми хрумна този царевичен вариант:
Сварих 125г. готов качамак в течност, двойна на предвидената за качамак на опаковката, като смесих 1:1 вода и прясно мляко. Охладих течността мноооого. Запържих в 3-4с.л. зехтин ок.100г. коктейлни скариди и дребни крутони от половин царевичен Бонус. Смесих със супата 125г отцедена царевица от консерва (внимавайте каква купувате, че някои са направо чупизъбки :mrgreen: ), 2-3 щипки смлян кориандър и сол. Преди сервирането ръснах горещите крутони и скариди и сложих по 1с.л. лъжица заквасена сметана в чиниите (някои демонстративно си я извадиха - не било диетично, т.е. не отговаряло на летните тенденции, моля ви се). Като прибавка върви лимонов сок, според мен.


Тези хора нищо не разбират! Супичката звучи страхотно, защо не я пусна вчера, а? Омухахме половин кило скариди, запържени само с чесън и лучец. А можеше такава вкуснотия да си направим. Дори щях да се прежаля и да скокна отсреща до дюкяна за сметанка!


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Авг, 2006 9:49 am Пон 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Алеко написа:
скариди, запържени само с чесън и лучец

Вкусът на лятото!!! :facelick: Ако имах половин кило скариди под ръка, нямаше да си играя със супички, ако и да е извън летните тенденции :mrgreen:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB