Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:17 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 
Message
Сготвено на: 30 Авг, 2007 12:14 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
Много се чудих за коя категория е тази рецепта (тъй коте е нещо, което вчера ми хрумна и забърках), но знам, че модераторите не спят и ще я преместят където трябва:

400-500 грама пилешко филе (имах замразени пилешки гърди)
1 стрък праз (стеблото разрязвам по дължина на четири и сред това на парчета по-малки от сантиметър, а перата - както дойде, но горе долу да са съпоставими парченца с тези от стеблото)
10-15 пресни печурки - нарязани на каквито парченца си ги харесвате (при мен са резенчета)
200 гр. заквасена сметана
1-2 с.л. мазнина
подправки: готова подправка за птиче месо, чимен, млян черен пипер, сол

Мазнината се загрява в тефлонов тиган, нарязаният праз и гъби се задушават в нея до положение, в което са съвсем леко запържени тук-таме. Пресипват се в друг съд и в тигана се слага пилешкото, нарязано на по-малки парченца (при мен бяха около сантиметър на два, но и с по-големи и по-малки става). Поръсва се с подправките (според предпочитанията). Запича/запържва се, докато парченцата побелеят от всички страни, което изисква разбъркване от време на време. Добавя се сметаната и отново се разбърква хубаво, ако е нужно може да се добави и мъничко вода. Задушава се със сметаната за 5-7 мин. и се добавят празът и гъбите. Разбърква се и му се дават още 2-3 минути. Сваля се от огъня и е готово :)

Съпругът и родителите ми много го харесаха!

Време за приготвяне: 30-45 мин. в зависимост от подготвителната работа (размразяване на пилешкото, ако е замразено, измиване и нарязване на гъбките и праза).


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Сеп, 2007 2:58 am Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 15 Юли, 2006 3:17 pm Съб
Мнения: 20
Не съм го пробвала, но ми се струва доста апетитно! Между другото пробвалали си да му сложиш бяло винце?


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Сеп, 2007 12:47 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Авг, 2007 12:50 pm Пон
Мнения: 466
ами, не, не ми е хрумвало за винцето, притеснявам се че може да се пресече сметаната и да придобие много кисел вкус... но сигурно има някакаква технология с виното, така че да не се омесва директно със сметаната ?


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Сеп, 2007 2:41 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Meg написа:
ами, не, не ми е хрумвало за винцето, притеснявам се че може да се пресече сметаната и да придобие много кисел вкус... но сигурно има някакаква технология с виното, така че да не се омесва директно със сметаната ?


Има. Първо слагаш винцето и като поизври, добавяш сметаната. Така няма да се пресече. Гаранция-Франция!


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB