Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 7:38 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 26 мнения ]  Към страница 1, 2  Next
Message
Сготвено на: 19 Ное, 2008 5:39 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Маца написа:
Аз веднага вдигам ръка - не ползвам Ванилия изобщо.
Обаче отново някакъв глупав спор се получи. Въпрос на личен избор е кой какво ще ползва. Аз съм решила, че няма да ползвам маргарин, подправките на Маги и още няколко неща, може и да не е правилно, да не е обосновано, но това е моето решение.

Напротив, твърде обосновано е...По-голямата час от българския народ отдавна е взел това решение (без Алеко, бе, той си маа вратните пържоли със се лойчицата и си му е кеф... :P ).
Аз не съм чак толкова пурист, но от 8 години ползвам почти само пилешко филе и зехтин екстра върджин.
Разбира се, периодически нарушавам това си правило и консумирам телешки шол или кайма от него, както и олио, но се старая да не прекалявам с нарушенията.
Друго нарушение, което правя с ясното съзнание, че го правя е, че отвреме-навреме не се удържам и консумирам гузничко кашкавал Балкан, козе сирене и овче сирене. А за пармиджано, кефалотири и най-вече рокфор изобщо да не говорим - там съм просто отявлен рецидивист, честно си признавам... :oops: :oops: :oops:
Абе, сигурно имам и други грехове, ама гледам поне да не са по-големи от гореизброените...
Обаче пък с гордост мога да заявя, че от години не съм хапвал пресни салами и кренвирши.
Ако ще се самоубивам, поне няма да е по този начин... :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Ное, 2008 6:13 pm Сря 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Оспамихте света направо :lol: та що и аз не се присъединя:

Готин, Маца мисля имаше предвид, че може според някой решението да не ползва маргарин и продуктите на споменатата бульончеста фирма да е необосновано. Иначе, съвсем ясно е, че по-голямата част от хората си взимат съответни 'изключващи' решения.
Маргарин и аз не понасям, а на кубчетата 'бульон' отдалеч им личи, че не са храна, та каквото и да ми предлагат техните производители, няма да си го купя :P


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Ное, 2008 9:38 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Куцо пиле написа:
Оспамихте света направо :lol: та що и аз не се присъединя:

Готин, Маца мисля имаше предвид, че може според някой решението да не ползва маргарин и продуктите на споменатата бульончеста фирма да е необосновано. Иначе, съвсем ясно е, че по-голямата част от хората си взимат съответни 'изключващи' решения.
Маргарин и аз не понасям, а на кубчетата 'бульон' отдалеч им личи, че не са храна, та каквото и да ми предлагат техните производители, няма да си го купя :P

Че то си е напълно ясно, винаги и от всеки може да бъде обосновано подобно решение, обратното, решението за ползването на маргарин и "Бульончестите продукти на бульончестата фирма" доста трудно може да бъде обосновано и подкрепено.
Аз, например, ползвам само един продукт, но с ясното съзнание, че не ми пука особено, защото е в твърде малко количество. За пример ще ти дам ситуация, при която решавам да си хапна филия с лебервурст, защото страшно го обичам, макар че съвсем сигурно знам, че съдържа поне 50% свинска мас.
Обаче лакомията и безволието надделяват над здравия разум и най-нахално тържествуват при това... :mrgreen:
А да не говорим, че понякога "човек убивам" за парченце "Стилтън"... :oops: :oops: :oops:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 26 мнения ]  Към страница 1, 2  Next

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB