Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 3:13 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 9 мнения ] 
Message
Сготвено на: 04 Май, 2005 6:21 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
Продукти:
3 бр. тиквички
3 бр. малки патладжана
4 бр. пресни домати
5 бр. пипер/зелен или червен
250 гр. кайма
1 бр. морков
1 ч.ч. ориз,
4 с.л. олио,
сол,
черен пипер на вкус,
магданоз

Приготвяне:
В купа се поставят измитите и издълбани домати, патладжани и тиквички, нарязани по 10 см. дължина с по едно капаче. Пипера се изчиства от семките и се отрязва по едно къпаче. В друга купа или дълбок съд се смесва каймата, подправките и ситно нарязаните вътрешности на издълбаните тиквички, патладжан, домати, моркова и една ситно нарязана пиперка. Прибавя се и оризът предварително измит. Добавя се олиото и вода до получаване на леко гъста смес. В намазнена тачичка се пълнят продуктите и се редят домат, пипер, тиквичка, патладжан. Доливат се с вода колкото е височината им и се поръсват с малко олио. Пекат се във силна фурна, като се обръщат от двете страни. Сервират се по един брой от всеки пълнен зеленчук поляти с малко от соса. По желание със сос бешамел или кисело мляко с малко чесън.

Добър апетит.


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Май, 2005 10:36 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Окт, 2004 10:37 am Сря
Мнения: 470
Вили това звучи страхотно. Аз обикновено пулня чушки, патладжани и домати, но не се бях сещала за тиквички и винаги първо позапържвам плънката. Имам само 1 въпрос - тиквичките не се ли сваряват по-бавно от другите зеленчуци?


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Май, 2005 11:32 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Rus0koska написа:
Имам само 1 въпрос - тиквичките не се ли сваряват по-бавно от другите зеленчуци?


Моят скромен опит показва, че първо тиквичките се сваряват много бързо, защото са много нежни като текстура, и второ - не им трябва много варене, защото се разкашкват. Най-много 5-6 минути.


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Май, 2005 11:34 am Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Пък аз ги обичам хрупкави, нещо, кето останалите у дома не могат да възприемат :evil:


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Май, 2005 11:41 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
И аз трябва всеки ден да се боря с този предразсъдък, че зелените чукове непременно трябва да са на каша, за да са годни за ядене. А колко по-вкусно е леко да ти хрупа в устата. Не говоря за недоварен картоф, ама тиквички, зелен фасул, броколи, карфиол според мен трябва да са "ал денте".


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Май, 2005 7:57 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Окт, 2004 10:37 am Сря
Мнения: 470
Алеко написа:
Rus0koska написа:
Имам само 1 въпрос - тиквичките не се ли сваряват по-бавно от другите зеленчуци?


Моят скромен опит показва, че първо тиквичките се сваряват много бързо, защото са много нежни като текстура, и второ - не им трябва много варене, защото се разкашкват. Най-много 5-6 минути.



А аз поради липса на опит с тиквичките (разбирайте че никога не съм правила под каквато и да е форма) питам :oops: Но в най-скоро време трябва да пробвам и смятам да стартирам от тази рецепта :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Май, 2005 9:15 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Алеко написа:
И аз трябва всеки ден да се боря с този предразсъдък, че зелените чукове непременно трябва да са на каша, за да са годни за ядене. А колко по-вкусно е леко да ти хрупа в устата. Не говоря за недоварен картоф, ама тиквички, зелен фасул, броколи, карфиол според мен трябва да са "ал денте".

Абсолютно съм съгласен с тебе.
Дори в последно време се старая да ползвам гъбите само добре измити, но напълно сурови, много по-вкусни са ми.


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Май, 2005 9:27 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Утре, ако не забравя, ще ви пусна една рецепта за салата със сурови печурки. Ох, от толкова приказки за ядене цял ден съм гладен като вълк. Цяла Червена шапчица отивам да изпапам!

Лека нощ и на именяците утре - весело посрещане на празника! (Знам една рецепта за изтрезняване, ама е топ сикрет!)


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Май, 2005 8:51 am Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 09 Май, 2005 9:45 pm Пон
Мнения: 10
И не само гъбите в суров вид са вкусни като салата,а и тиквичките-сурови в комбинация с ябълка и моркови са страхотни с повечко копар о магданоз.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 9 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB