Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 3:05 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 
Message
Сготвено на: 03 Май, 2005 10:22 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
Продукти:
1 кг. печена белена капия (буркан или замразена)
3 печени и обелени патладжана
5 бр. пресни домати
4 бр. яйца,
300 гр. сирене,
олио.

Приготвяне:
В тавичка намазана с олио се редят пиперките една до друга. Отгоре се режат на парченца патладжаните и върху тях на кръгчета доматите. Поръсва се с олио и се слагат в гореща фурна. Пече се докато поизври водата. Вади се от фурната и се залива с предварително натрошеното сирене смесено с яйцата. Поръсва се с мъничко олио или масло. По избор преди заливката може да се нареже на ситно колбас, варено пилешко месо. Пече се до леко зачервяване. Още топло се режи на големи триъгълници и се сервира като салата, предястия и основна храна. Може да се поръси с магданоз или счукан чесън с мъничко оцет по желание.

Добър апетит.


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Май, 2005 11:42 am Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
vivagd, това звучи много вкусно и ще го опитам веднага, щом дойде сезона на пресните чушки и патладжани! (Освен ако някой не ми препоръча хубави консервирани чушки на определен производител, защото все попадам на някакви разкашкани и с оцет :x)


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Май, 2005 11:51 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Преди седмица пробвах печени чушки на "Philicon", на мен лично ми се усладиха.Признавам обаче ,че за първи път си купвам пе4ени чушки въобще..винаги съм ползвала домашно производство.Нормално ли е да са леко киселички?Или нещо не съм направила правиелен избор? :-?


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Май, 2005 12:06 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Тези, които сме купували, бяха зверски кисели (може пък аз да съм с повредени рецептори, не обичам кисело); в тях определено имаше оцет.
Иначе майка ми ги правеше само със сол, даже и вода не слагаше, чушките си пускат някаква течност.
Ще опитам чушките на Филикон (лелеее, колко рецепти за опитване ми се събраха 8) :)). Благодаря за инфото, Ludetina!


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB