Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 2:01 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 
Message
 Рецепта: Re: Рибена супа
Сготвено на: 17 Окт, 2005 1:05 pm Пон 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
MR.LAZY написа:
to4ica написа:
Какво имаш против риба с яйца и мляко, ами риба с майонеза?
Ами така са ме учили в детството - да не смесвам риба с яйца, прясно и кисело мляко и майонеза. Това идва от факта, че рибата е високобелтъчна храна и комбинацията й с други белтъци може да предизвика белтъчно натравяне. Ако рибата е в малки количества, обикновено правя изключение, но тук става въпрос за цяла риба за една супа.

Както знаеш, всичко е въпрос на количества... Това все пак не е една порция или поне не да предвижда да омахаш цялата тенджера. Виж, лефер със заливка от кисело мляко, чесън и яйца и настъргано пармезанче отгоре наистина мога да погълна цяла тава, но съм си жива досега, слава Богу.


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Окт, 2005 1:23 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 07 Сеп, 2005 9:39 pm Сря
Мнения: 35
Няма проблем относно комбинацията риба, яйца и мляко. За 8 г. откакто я консумираме стомашно-чревни оплаквания няма. Аз знам, че яйца и мляко н се съчетават със солена или маринована риба.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Рибена супа
Сготвено на: 17 Окт, 2005 11:39 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
MR.LAZY написа:
to4ica написа:
Какво имаш против риба с яйца и мляко, ами риба с майонеза?
Ами така са ме учили в детството - да не смесвам риба с яйца, прясно и кисело мляко и майонеза. Това идва от факта, че рибата е високобелтъчна храна и комбинацията й с други белтъци може да предизвика белтъчно натравяне. Ако рибата е в малки количества, обикновено правя изключение, но тук става въпрос за цяла риба за една супа.

Догматик! Лаик! Баламурник! Няма такива работи! Рибените чорби по принцип се правят бистри и без застройка, въпреки , че не това какво ще му попречи.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB