Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 12:01 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 
Message
Сготвено на: 26 Окт, 2007 3:06 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 25 Окт, 2007 10:53 am Чет
Мнения: 18
Хмм, гледам че доста рецепти са написани за рибената чорба, но все пак ще пусна и мойта ;)

1 Риба - поне 2 вида за предпочитане мряна и сом /мряната е задължителна/, аз лично използвам главите и опашките на въпросните риби /останалото е тема на друг разговор/, така знам от старите рибари ;)
2. Домати - пресни или от консерва /смлени/, лук, моркови, чушка (пиперка), 2-3 картофа
3. 1 яйце
4. 2-3 лъжици кисело мляко
5. фиде (по желание)
6. лющян (девисил), магданоз

Поставяме рибата да се вари, след като заври държим около 5 мин. и смъкваме от огъня/изваждаме рибата от съда /по принцип рибата се сваря много бързо и не трябва да се държи много на огъня, понеже започва да се разпада месото/
добавяме в тенджерата лука, морковите и чушката накълцани на ситно и нарязаните на купчета картофи, и доматите. Добавяме сол и олио ако не сме го направили междувремено.
Обезкостяваме рибата и добавяме заедно с фидето след като са поомекнали зеленчуците. 5 мин. преди да смъкнем от огъня добавяме лющяна и магданоса.
Приготвяме застройка от жълтъка на яйцето и киселото мляко - аз лично отделям белтъка защото понякога не уцелвам точния момент и се пресича застройката :oops: - и застройваме супата.

Някои казват, че класическата рибена чорба се прави без застройка, но аз лично я предпочитам със. По принцип не обичам бистри супи - въпрос на вкус ;)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB