Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 12:52 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 
Message
Сготвено на: 23 Фев, 2008 12:12 am Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
За мен агнешко шкембе не е удачно за супа(чорба).А иначе моята рецепта е такава.Купувам вакуумирано вносно шкембе,не мирише ,изчистено е добре,и е от по качествената част на стомаха.Но за всеки случай го кипвам с 1 л. сода ,това се е правило едно време за да стане по бяло и по крехко.Изхвърлям водата и след това варя с малко сол за 40 мин.(в херметик). Може да сложите телешки джолан за да овкуси бульона ,защото това бланширано шкембе не пуска нищо ,но пък след това ще се чудите какво да правите джолана.Затова ако нямате наблизо месарница за да си изпросите някой кокал телешки ,сложете 1 готов телешки бульон.И след като сварите,нарежете кой на каквито парчета харесва шкембето,правите една застройка с кисело мляко ,брашно и 1 желтък.Брашното и киселото мляко зависят от гъстотата която искате да постигнете.За 1 кг. шкембе и средно гъста чорба,1кофичка кисело мляко и 2-3 големи супени лъжици брашно.Червеният пипер и олиото си го знаете,както и чесъна и оцета.Рецептата е проверена с много хора.Аз май забравих най важната подробност.Застроивайте с препечено брашно.Вкуса става съвсем друг.


 Profile  
 
 Рецепта: шкембе
Сготвено на: 02 Мар, 2008 3:17 pm Нед 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 08 Сеп, 2007 2:05 pm Съб
Мнения: 43
Като го кипнеш със содата и хвърлиш водата, то остава бяла хавлиена кърпа. Някога в Арабаконашкия проход имало една шкембеджийница, където обичал да хапва самия Фердинанд- Цар на българите. Като знаел колко е префърцунен царя, съдържателя не споделил тайната на чорбата си до неговата абдикация. А тайната била- никакво миене. :P


 Profile  
 
Сготвено на: 02 Мар, 2008 8:47 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Тези истории и аз съм ги чувала. Само,че незнам кой вече и откъде си купува истинско шкембе. А, това вносното (бланширано), така или иначе е "кърпа", със содата поне става" по бяла ", ако не е изчистено добре. Пак казвам, че тази операция в повечето случаи е излишна, но пък гарантирам, че с по горната рецепта вкуса на чорбата се доближава доста до хубавато едновремешно шкембе.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB