Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:50 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 2 мнения ] 
Message
Сготвено на: 10 Яну, 2009 11:40 am Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Една от по-екзотичните покупки от новогодишното ми скитане беше пакетче "Трахана". Дори не знаех, че се продава по магазините, но в Огняново това си е съвсем нормално. Само веднъж съм виждала супа от трахана, но реших да рискувам, компилирах няколко рецепти, добавих и от себе си и се получи това:

3 супени лъжици трахана
1 ч.л. червен пипер
олио
1/2 малка глава лук
150 гр. пилешко месо
150 гр. сирене.
вода около 800 гр.
зелени подправки (каквито има или искате)

След като завря водата добавих траханата и разбърквах непрекъснато (както си пише на упътването). Докато бърках задуших лука в олитото и го поръсих с червения пипер. Траханата я бърках да ври около 15 минути и след това прибавих запръжката. Понеже ми се стори доста постна супа, пък и доста странна, хакнах 150 гр. пилешко бяло месо, останало от печеното пиле предишния ден, нарязано на много ситно.
При сервирането добавих натрошено сирене в купичката.
Малкото маче я хареса, баща му обаче беше склонен да изяде пържолите и пилето и не стигна до супата.
Заключение: Едва ли е най-прекрасната супа на света, но става при липса на друго. Видях, че всъщност траханата се прави със зеленчуци, а моята е само брашно и мая. Освен това прочетох и някои рецепти с кисело зеле, които смятам да експериментирам тези дни.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Май, 2010 4:47 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 05 Май, 2010 4:51 pm Сря
Мнения: 9
трахана може да си приготвиш и без мая. Кисело мляко яйца и брашно поне майка ми е прави по този начин. Лично за мен това е перфектна закуска зимата. Всъшност това е не е пълна рецепта слагат се и плодове сушени и или сварени и пресовани.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 2 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB