Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 8:07 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 54 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3  Next
Message
Сготвено на: 11 Юни, 2005 3:51 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Алеко написа:
Не съм, нали съм на полу-полеви условия. :cry: :cry: :cry:


Аз предлагам да му спретнем на Алеко едно дежурство през тези два месеца...
Ще се редуваме да му готвим и да си го храним. :knife: :knife: :knife:
Ама после да няма упреци, че бил качил килограми...
Отсега да се разберем по този въпрос. :) :) :)


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Юни, 2005 6:59 pm Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Приемам!


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2005 1:41 am Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Ааааааааааааааааааа!!! :taz: Полудявам като си помисля за таратор! Ама като ме завъртя шайбата и забравям да потърся моркови :cry: Иначе кисело мляко и краставици почти винаг има, защото аз с това се изхранвам.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Юни, 2005 11:33 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
Jasen написа:
Ааааааааааааааааааа!!! :taz: Полудявам като си помисля за таратор! Ама като ме завъртя шайбата и забравям да потърся моркови :cry: Иначе кисело мляко и краставици почти винаг има, защото аз с това се изхранвам.


Направих го този таратор...
Да ме прощава Янбибиянка, ама лично на мене не ми хареса.
Никак не съм консерватор, но настърганите моркови в таратора ми се видяха твърде жилави на фона на крехката краставица.
Иначе като аромат морковения не пречи на таратора.
Все пак, това е лично мое мнение и не е задължително да съвпада с което и да е чуждо. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Юни, 2005 11:07 am Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Jasen написа:
Ааааааааааааааааааа!!! :taz: Полудявам като си помисля за таратор! Ама като ме завъртя шайбата и забравям да потърся моркови :cry: Иначе кисело мляко и краставици почти винаг има, защото аз с това се изхранвам.


Абе, нали и други неща похапваше?


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Юни, 2005 12:35 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
gotin написа:
Никак не съм консерватор, но настърганите моркови в таратора ми се видяха твърде жилави на фона на крехката краставица.
Иначе като аромат морковения не пречи на таратора.
На мен пък ми стояха леко суховати на фона на краставицата.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Юни, 2005 1:13 pm Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 6:09 pm Вто
Мнения: 1172
Location: Пловдив
MR.LAZY написа:
На мен пък ми стояха леко суховати на фона на краставицата.


Точно това имах предвид...


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Юни, 2005 1:25 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Не знам какво би се получило, ако накиснете настърганите моркови в малце зехтин преди да ги сложите към другите съставки. Просто ми хрумна. Няма ли да поомекнат малко?


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Юни, 2005 3:20 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Пък на мен ми харесва точно това, че морковите са хрупкави! Докато имам зъби, смятам да ги използвам ;).
И следващия път няма да кисна морковчетата в нищо, ще си направя таратор в големия казан и ще си го излапам сама :bing:! Пък после ще му мислим... :belly:


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Юни, 2005 5:08 pm Пон 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Точно така! Не ги слушай тези - хрупкави им били морковите. Ми то така си трЕбе, да хрупат. Най мразя разкашкани моркови! :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Юни, 2005 12:45 am Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 04 Юни, 2005 7:18 pm Съб
Мнения: 10
Е, ами то въпрос на вкус :)
Аз например, не обичам размекната краставица, защото ми докарва на тиквичка. В тоя смисъл никога не я държа със солта... По същата причина не понасям настъргана краставица в таратора.. Друго си е да ти хрупка лекичко... ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Юни, 2005 9:48 am Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Тоже не стържа краставиците за таратора, а ги кълцам на кубчета. Понякога капва малце кръвчица, ама това дава цвят и малко белтъчини на тараторчето :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Юни, 2005 7:13 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
:roll: Здравийте!Рецептата за класическия таратор е чудесна.И ние я консумираме така.Само се чудя какво правите бе хора :2 кофички мляко......
Аз слагам по една и една вода и става една купа.Ползваме само кисело мляко маркели или млечен път и тараторът е супер.Е на вкус и на цвет таваричи нет!


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Юни, 2005 10:32 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Алеко написа:
Тоже не стържа краставиците за таратора, а ги кълцам на кубчета. Понякога капва малце кръвчица, ама това дава цвят и малко белтъчини на тараторчето :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Аз пък си сипвам малко таратор в чинията с кръвта :evil: :evil: :evil: . После гледам да не пръска много по стените, че няма кой да чисти :mrgreen: .


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Юни, 2005 11:05 am Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Jasen написа:
Алеко написа:
Тоже не стържа краставиците за таратора, а ги кълцам на кубчета. Понякога капва малце кръвчица, ама това дава цвят и малко белтъчини на тараторчето :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Аз пък си сипвам малко таратор в чинията с кръвта :evil: :evil: :evil: . После гледам да не пръска много по стените, че няма кой да чисти :mrgreen: .


Вегетарианец-кръволок :shock:


 Profile  
 
Сготвено на: 19 Юни, 2005 1:12 am Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Е, най сетне настъргах и моркови в таратора. Бива - защо не. Ама най си падам по класиката.
Алеко :!: Да махаш тия капки кръв от таратора, че ще заплуват детски главички в него!!! Тараторът - та той за мен е светиня! (ST_Tarator)


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Юни, 2005 12:31 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Най обичам мляко "Здавец" за тараторчето. Вие с какво мляко го правите? И Лейди Блонд дали му добавя мастичка. ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Юни, 2005 12:29 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ние ползваме само "На баба", другите кисели млека са ми много постни и воднисти, дори и за таратор. Стават прозрачно-розови, когато им капна кръвчица. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Юни, 2005 9:18 am Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Окт, 2004 10:37 am Сря
Мнения: 470
Jasen написа:
.... И Лейди Блонд дали му добавя мастичка. ;)


Предпочитам с много добре изстудена в камерата ракийка. Не съм привърженик на мастиката, но виж ракията си е друго нещо ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Юни, 2005 11:52 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Rus0koska написа:
Jasen написа:
.... И Лейди Блонд дали му добавя мастичка. ;)


Предпочитам с много добре изстудена в камерата ракийка. Не съм привърженик на мастиката, но виж ракията си е друго нещо ;)


Аааа, защо тъй? Мастичката си е много хубаво нещо, особено за лятото. А ракията по принцип, понеже се прави от плод и си има съответния аромат, не би трябвало да се консумира ледена. Така ароматът се губи.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Юни, 2005 2:26 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Окт, 2004 10:37 am Сря
Мнения: 470
Нищо не се губи ама съвсем нищо :lol: Като се позапоти хубаво бутилката в камерата/фризера и ракията като започне да се "точи" както казва моя дядо направо ти се плъзга до коремчето и отгоре доливаш студено тараторче или айрянче ех........ :ordber: какво душевно и физическо удоволствие. Размечтах се ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Юни, 2005 4:14 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Rus0koska написа:
Нищо не се губи ама съвсем нищо :lol: Като се позапоти хубаво бутилката в камерата/фризера и ракията като започне да се "точи" както казва моя дядо направо ти се плъзга до коремчето и отгоре доливаш студено тараторче или айрянче ех........ :ordber: какво душевно и физическо удоволствие. Размечтах се ;)


Да де, точи се и слиза направо до дъното. Ама там вкусови рецептори - ьок!


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Дек, 2005 9:46 am Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 10:19 pm Нед
Мнения: 120
Location: София
gotin написа:
ВКУСЕН ТАРАТОР
==============

Една голяма краставица се обелва и нарязва на малки кубчета в съда, в който ще правим и съхраняваме таратора.


Само мога да добавя, че аз краставиците ги настъргвам на едро... Иначе рецептата си я бива, още повече, че описаната чеснова майонеза сама по себе си е страхотна разядка за пържена риба, както се сервира по нашия край - Русенско.


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Дек, 2005 11:15 am Сря 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
У наше село го правим така:
Мляко( ...на баба 4.5%) 400 г - вода( чешмяна, минерална, маркучова) кафяна чаша с връх - 90 г. Посолява се здравичката. Бабите слагат и малко хлебни трохи. Чесънът - с пресата - направо в таратора. Краставицата се кълца последна - да 'рупа - може и на вьорнер - на ситна слама. Ливва се малко олио, слънчогледово и ако е по-жълто, по-добре. Ръси се копър, макар някои да му слагат джоджен - пак става. Кубче лед, ако ще шашкате свекърва/ тъща.
Мине ли през хладилник краставицата се отпуска и не ми харесва.
Мързеливият начин е: в съда на пасатора се слага кофата мляко и краставицата на едри парчета, скилидка-две чесън, СОЛТА, НИкаква вода. Пасатора - на max - става Green Floyd. Разлива се в чаши, капва се малко олио ръси се копър, бучка-две лед. Бучи се една сламка със завой и - кой каквото пие :lol:
Тая гьоч напълно замества бульона трезве, особено през лятото, кога има крещящ дефицит на това вещество 8)


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Дек, 2005 11:58 am Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Йоско, това е велико! Отсега нататък само така ще правя таратор. Ама преди това трябва да си купя нов пасатор, че стария го бастисах.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 54 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB